Osamělý válečník

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Chi-Ying Chan

Henry Lai

Chi-Leung Kwong

,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.7.2011)

Donnie Yen je Donnie Yen, i když je tohle jeden z nejslabších snímků, co jsem s ním viděl a celkově je to jedno velké "historické" aaa (jako citoslovce - výkřik z tý srandy tady) nemůžu jinak jak 5/10. Ta Love Story je úplně vedle jak ta jedle. Scénář psal asi sám Shakespeare, historický "podtón" a provedení hrdinů taky nic moc... no těch pár přemetů a bojového umění stojí za to.(17.7.2011)

Další čínské válečné historické drama. Kolikáté už? Jo, jasně, Čína je poměrně velká země a její historie jistě nabízí spoustu podnětů k zfilmování, ale né všechny za to stojí. Generál Guan byl možná válečnou osobností, která už se s mečem narodila, ale jinak jeho životní příběh zeje prázdnotou. Akční scény v čele s Donnie Yenem mají náboj a naštěstí vyplňují prázdná místa, kterých je zde dostatek. 55%(12.6.2011)

Na to, že mám historické číské filmy mě toto dost zklamalo. Zřejmě i díky Donnie Yenovi, kterého nemám moc v oblibě. Je to takové drama o tom, že když je někdo lepší než ostatní a nechce bojovat, tak se ho všichni musí snažít zabít, protože co kdyby najednou bojovat chtěl a proto musí umřít stovky lidí naprosto zbytečně. Tenhle pohled do historie není ojedinělý, lidé tohle prostě dělají a dělat asi budou. Film se mi nelíbil zejména v soubojové choreografii, která mi tentokrát přišla dost nezájimavá a film takový rozvláčný se snahou o moralizování o ceně lidských životů přenášenou do absurdní snahy je zase naopak brát co to jde. Výprava slušná, ale jinak to u mně nebude patřit zrovna k filmům na které bych si za čas ještě vzpoměl. 5/10(5.12.2011)

• Segrestor

Nejlepší byl asi ten Čau Čau, ostatní herci mi jaksi splynuli v bambusovém háji v jednoho univerzálního statistu. Nemám šajn, co kdo komu udělal, co proč se jak dělo, či jak co po sobě následovalo nebo se jinak odvíjelo. Bitky byly docela dobré, ačkoliv to občas vypadalo, jako když si moje malá hraje s loutkama. Lítaj vzduchem a mlátí o sebe, dokud jim neupadne ručička. Já nevím, Tygr a drak měl alespoň jakýsi nádech fantastična, toto je jen snímek pro úplně jiného diváka, než jsem já.(23.1.2015)