poster

Osamělý válečník

 • Čína

  Guan yun chang

 • EN název

  Lost Bladesman, The

Akční / Drama / Historický / Životopisný

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Kamera:

Chi-Ying Chan

Hudba:

Henry Lai
 • Segrestor
  **

  Nejlepší byl asi ten Čau Čau, ostatní herci mi jaksi splynuli v bambusovém háji v jednoho univerzálního statistu. Nemám šajn, co kdo komu udělal, co proč se jak dělo, či jak co po sobě následovalo nebo se jinak odvíjelo. Bitky byly docela dobré, ačkoliv to občas vypadalo, jako když si moje malá hraje s loutkama. Lítaj vzduchem a mlátí o sebe, dokud jim neupadne ručička. Já nevím, Tygr a drak měl alespoň jakýsi nádech fantastična, toto je jen snímek pro úplně jiného diváka, než jsem já.(23.1.2015)

 • teutates
  ***

  Donnie Yen je Donnie Yen, i když je tohle jeden z nejslabších snímků, co jsem s ním viděl a celkově je to jedno velké "historické" aaa (jako citoslovce - výkřik z tý srandy tady) nemůžu jinak jak 5/10. Ta Love Story je úplně vedle jak ta jedle. Scénář psal asi sám Shakespeare, historický "podtón" a provedení hrdinů taky nic moc... no těch pár přemetů a bojového umění stojí za to.(17.7.2011)

 • Lord.Jim
  ***

  Verbálek to popsal poměrně svižně (jak je jeho již klasicky milým zvykem), byť s ním ne zcela nesouhlasím, ale... Mělo-li to být historické drama, pak jsme vůbec nepochopila kdo, kde, komu a proč vládne, proč je někdo v milosti a jinej v nemilosti, jakými pohnutkami jsou vedeny postavy, prostě jsem nechápala proč dělají, to co dělají - na čí jsou straně, jestli jsou kladní nebo záporní. V těch obličejích s opičíma parukama jsem se neorientovala vůbec (moje vina) - ale na Donnieho mi nikdo šahat nebude, nebo mu pracky ulámu a hnáty urazím! Na fyzikální zákony kašlu - navíc, jak správně Verbálek píše - děj se odehrává v dávné historii a tehdy gravitace fungovala úplně jinak.(14.7.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ke ztvárnění hlavní role byl režisérskou dvojicí zprvu přizván čínský herec Zhang Tielin (The Bronze Teeth IV (2008), Qian Xuesen (2012)). Ten roli odmítl. A stejným způsobem se napoprvé zachoval dokonce i Donnie Yen, když oznámil, že si není jistý, že pro danou roli je tím správným typem herce. Nabídku přijal až napodruhé, když mu bylo režisérskou dvojicí poskytnuto pobídnutí, že pro něj jako pro herce je to šance, jak prokázat své herecké přednosti nad bojovými. (Conspi)

 • - Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Qianli Zou Danqi" Číňana Tana Jinga. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace