poster

Osamělý válečník

 • Čína

  Guan yun chang

 • anglický

  Lost Bladesman, The

Akční / Drama / Historický / Životopisný

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Kamera:

Chi-Ying Chan

Hudba:

Henry Lai
 • Fr
  ****

  ,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.7.2011)

 • Flipnic
  ****

  Donnie Yen v tomto historickém dramatu ztvárňuje postavu hrdiny, který je ultimátní stroj na smrt. Když už nikdo neví jak zvrátit bitvu, je pověřen právě on, aby tak učinil. Donnieho hrdina je jeden z největších frajerů akčních filmů historie. Nikdo proti němu nemá nejmenší šanci. Stovky vojáků si dává k snídani, experty v martial arts k obědu a speciální zabijácké jednotky k večeři. Běžní nepřátelé utíkají před ním z bitev. Vymlátí vojenskou usedlost čítající asi 100 vojáků, otrávený jedem, tak, že zde nezůstane nikdo živý ... Postava jeho hrdiny je zasazena do historické Číny, kdy kvůli strachu z jeho schopností, se stane štvancem a je nucen zabíjet vše živé, co se mu postaví do cesty. Akční scény, které si Donnie sám tvořil, vynášejí film do pomyslného martial arts nebe!! Tentokrát se bojuje hlavně se zbraněmi (o to ještě lepší pro mne akční scény byly). Bohužel příběh a tragický úděl hrdiny spojuje nevýrazná omáčka, která mi nedává možnost dát plné hodnocení. I tak se jedná o úžasný film. Perfektně natočený s výrazným rozpočtem, úžasný vizual, kamera. Prostě super. Všem milovníkům Donnieho a excelentní akce jen doporučuju.(6.5.2011)

 • Malarkey
  **

  Na to, že tenhle generál byl hvězda z oboru, je film žalostně nudnej. A nejde jenom o tu nudu, jde i o filozofii a o akci, které tady buď je málo a nebo je natočená tak, že vůbec nijak nevyzní. Těšil jsem se na velkolepý film, dostal jsem slabotu průměrnou jak mletou haši v jídelně na základní škole. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(27.4.2015)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ke ztvárnění hlavní role byl režisérskou dvojicí zprvu přizván čínský herec Zhang Tielin (The Bronze Teeth IV (2008), Qian Xuesen (2012)). Ten roli odmítl. A stejným způsobem se napoprvé zachoval dokonce i Donnie Yen, když oznámil, že si není jistý, že pro danou roli je tím správným typem herce. Nabídku přijal až napodruhé, když mu bylo režisérskou dvojicí poskytnuto pobídnutí, že pro něj jako pro herce je to šance, jak prokázat své herecké přednosti nad bojovými. (Conspi)

 • - Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Qianli Zou Danqi" Číňana Tana Jinga. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace