Osamělý válečník

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Chi-Ying Chan

Henry Lai

Chi-Leung Kwong

,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.7.2011)

• PetrPan

Šedivá nevýrazná a sevřená nuda -- tolik k příběhu, který bohužel nebyl ani prošpikován tzv. "kulervoucí akcí". Váhám mezi odpadem a jednou hvězdičkou --ok, za ty dva hezčí souboje to úplně nezatratím.(19.3.2012)

• Malarkey

Na to, že tenhle generál byl hvězda z oboru, je film žalostně nudnej. A nejde jenom o tu nudu, jde i o filozofii a o akci, které tady buď je málo a nebo je natočená tak, že vůbec nijak nevyzní. Těšil jsem se na velkolepý film, dostal jsem slabotu průměrnou jak mletou haši v jídelně na základní škole. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(27.4.2015)

Další čínské válečné historické drama. Kolikáté už? Jo, jasně, Čína je poměrně velká země a její historie jistě nabízí spoustu podnětů k zfilmování, ale né všechny za to stojí. Generál Guan byl možná válečnou osobností, která už se s mečem narodila, ale jinak jeho životní příběh zeje prázdnotou. Akční scény v čele s Donnie Yenem mají náboj a naštěstí vyplňují prázdná místa, kterých je zde dostatek. 55%(12.6.2011)

Donnie Yen v tomto historickém dramatu ztvárňuje postavu hrdiny, který je ultimátní stroj na smrt. Když už nikdo neví jak zvrátit bitvu, je pověřen právě on, aby tak učinil. Donnieho hrdina je jeden z největších frajerů akčních filmů historie. Nikdo proti němu nemá nejmenší šanci. Stovky vojáků si dává k snídani, experty v martial arts k obědu a speciální zabijácké jednotky k večeři. Běžní nepřátelé utíkají před ním z bitev. Vymlátí vojenskou usedlost čítající asi 100 vojáků, otrávený jedem, tak, že zde nezůstane nikdo živý ... Postava jeho hrdiny je zasazena do historické Číny, kdy kvůli strachu z jeho schopností, se stane štvancem a je nucen zabíjet vše živé, co se mu postaví do cesty. Akční scény, které si Donnie sám tvořil, vynášejí film do pomyslného martial arts nebe!! Tentokrát se bojuje hlavně se zbraněmi (o to ještě lepší pro mne akční scény byly). Bohužel příběh a tragický úděl hrdiny spojuje nevýrazná omáčka, která mi nedává možnost dát plné hodnocení. I tak se jedná o úžasný film. Perfektně natočený s výrazným rozpočtem, úžasný vizual, kamera. Prostě super. Všem milovníkům Donnieho a excelentní akce jen doporučuju.(6.5.2011)