Osamělý válečník

Chi-Ying Chan

Henry Lai

Chi-Leung Kwong
  • Malarkey

Na to, že tenhle generál byl hvězda z oboru, je film žalostně nudnej. A nejde jenom o tu nudu, jde i o filozofii a o akci, které tady buď je málo a nebo je natočená tak, že vůbec nijak nevyzní. Těšil jsem se na velkolepý film, dostal jsem slabotu průměrnou jak mletou haši v jídelně na základní škole. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(27.4.2015)

Je to priemerný akčný historický film s Donnie Yenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o vynikajúcom generálovi a špičkovom bojovníkovi, ktorému nejde o bojujúce strany, ale o dobro ľudu a tak sa znepáči mnohým vplyvným ľuďom. A keďže sa rozhodne urobiť všetko preto, aby bol konečne koniec bojom, stojí proti nemu mnoho prekážok. Spracovanie nie je najhoršie, ale nie som s ním moc spokojný. Dej je síce celý čas celkom zaujímavý, výrazne hluché miesto sa tu nenájde a dá sa to bez problémov dopozerať až do konca, ale chýba tu lepšia gradácia, rovnaké pocity, ako v úvode som mal aj počas celého filmu, je až príliš priamočiary a navyše tu ani nefungujú emócie, aj keď miest, kde by mohli tu moc nie je. Akcie je tu pomerne dosť, ale výraznejšie ma nezaujala. Väčšinou sa jedná o boj proti mnohonásobným presilám, ktoré sú ale obmedzené neustálym používaním zbraní a aj to väčšinou rovnakých a aj keď až na jednu tmavú scénu sú všetky slušne natočené, chýba v nich väčšia nápaditosť, stále tie isté zbrane proti prakticky rovnakému typu protivníka. A ani prostredie sa v týchto akciách nelíši tak výrazne, aby sa musel zmeniť typ boja. A okrem toho sa tu nájdu ešte dva súboje jeden na jedného a úvodná veľkolepejšia bojová scéna. Ale veľmi ma mrzí, že tu nie je jediný súboj, kde by Donnie Yen mohol využiť aj svoje ruky pre kung-fu. Najviac sa mi páči záverečná akcia v lese, ktorá už ponúkne niekoľko slušných momentov alebo súboj v úzkej uličke. Herecké obsadenie je vydarené, Donnie Yen v hlavnej úlohe, príjemná Betty Sun a Wen Jiang. Réžia si iba splní svoju povinnosť na priemer v žánri, nič viac, takže tu som skôr sklamaný a technická stránka je už tradične vydarená. Som sklamaný, nie je to zlý film a niečo podobné som aj očakával, ale Donnie Yen si predsa len zaslúži lepšie filmy a hlavne tie, kde môže využívať svoje bojové schopnosti. Od jeho comebacku Zóna smrti je to rozhodne jeho najslabší film, kde má hlavnú úlohu. 62%(17.7.2011)

Na to, že mám historické číské filmy mě toto dost zklamalo. Zřejmě i díky Donnie Yenovi, kterého nemám moc v oblibě. Je to takové drama o tom, že když je někdo lepší než ostatní a nechce bojovat, tak se ho všichni musí snažít zabít, protože co kdyby najednou bojovat chtěl a proto musí umřít stovky lidí naprosto zbytečně. Tenhle pohled do historie není ojedinělý, lidé tohle prostě dělají a dělat asi budou. Film se mi nelíbil zejména v soubojové choreografii, která mi tentokrát přišla dost nezájimavá a film takový rozvláčný se snahou o moralizování o ceně lidských životů přenášenou do absurdní snahy je zase naopak brát co to jde. Výprava slušná, ale jinak to u mně nebude patřit zrovna k filmům na které bych si za čas ještě vzpoměl. 5/10(5.12.2011)

Donnie Yen je Donnie Yen, i když je tohle jeden z nejslabších snímků, co jsem s ním viděl a celkově je to jedno velké "historické" aaa (jako citoslovce - výkřik z tý srandy tady) nemůžu jinak jak 5/10. Ta Love Story je úplně vedle jak ta jedle. Scénář psal asi sám Shakespeare, historický "podtón" a provedení hrdinů taky nic moc... no těch pár přemetů a bojového umění stojí za to.(17.7.2011)

• PetrPan

Šedivá nevýrazná a sevřená nuda -- tolik k příběhu, který bohužel nebyl ani prošpikován tzv. "kulervoucí akcí". Váhám mezi odpadem a jednou hvězdičkou --ok, za ty dva hezčí souboje to úplně nezatratím.(19.3.2012)

• - Ke ztvárnění hlavní role byl režisérskou dvojicí zprvu přizván čínský herec Zhang Tielin (The Bronze Teeth IV (2008), Qian Xuesen (2012)). Ten roli odmítl. A stejným způsobem se napoprvé zachoval dokonce i Donnie Yen, když oznámil, že si není jistý, že pro danou roli je tím správným typem herce. Nabídku přijal až napodruhé, když mu bylo režisérskou dvojicí poskytnuto pobídnutí, že pro něj jako pro herce je to šance, jak prokázat své herecké přednosti nad bojovými. (Conspi)

• - Skladbou znějící v závěrečných titulcích je "Qianli Zou Danqi" Číňana Tana Jinga. (Conspi)