poster

Osamělý válečník

 • Čína

  Guan yun chang

 • Čína

  关云长

 • Hong Kong

  關雲長

 • Hong Kong

  Gwaan Wan Cheung

 • anglický

  The Lost Bladesman

Akční / Drama / Historický / Životopisný

Čína / Hong Kong, 2011, 109 min

Kamera:

Chi-Ying Chan

Hudba:

Henry Lai

Střih:

Chi-Leung Kwong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tuax
  ***

  Na to, že mám historické číské filmy mě toto dost zklamalo. Zřejmě i díky Donnie Yenovi, kterého nemám moc v oblibě. Je to takové drama o tom, že když je někdo lepší než ostatní a nechce bojovat, tak se ho všichni musí snažít zabít, protože co kdyby najednou bojovat chtěl a proto musí umřít stovky lidí naprosto zbytečně. Tenhle pohled do historie není ojedinělý, lidé tohle prostě dělají a dělat asi budou. Film se mi nelíbil zejména v soubojové choreografii, která mi tentokrát přišla dost nezájimavá a film takový rozvláčný se snahou o moralizování o ceně lidských životů přenášenou do absurdní snahy je zase naopak brát co to jde. Výprava slušná, ale jinak to u mně nebude patřit zrovna k filmům na které bych si za čas ještě vzpoměl. 5/10(5.12.2011)

 • Hal_Moore
  ***

  Čínský rádoby epos o Guan Yunovi se zadrhl někde v půli cesty. Velkolepá výprava je zde cítit jen v náznacích a ani akční scény určitě nejsou to pravé ořechové. Donnie Yen mi více sedne do jiného typu filmu, kde místo zbraní používá své ruce a nohy, tady vypadá, jako by chtěl mít natáčení co nejrychleji za sebou a jediný, kdo mi výrazněji utkvěl v paměti byl Wen Jiang jako Cao Cao. Větší bitvy (hlavně na začátku) působí chaoticky a místy jsem měl problém se v jednotlivých scénách vyznat, vrcholem celého filmu je tak menší souboj v hájku, zahaleném mlhou. Co se nepovedlo v akčních pasážích se povedlo v těch dramatických, při kterých jsem neměl sebemenší problém, i když měl Guan yun chang scény, u kterých jsem se vyloženě nudil. Film velkou díru do světa neudělá a ani potenciální diváci na něj vzpomínat nebudou. Čistý průměr.(18.10.2011)

 • Malarkey
  **

  Na to, že tenhle generál byl hvězda z oboru, je film žalostně nudnej. A nejde jenom o tu nudu, jde i o filozofii a o akci, které tady buď je málo a nebo je natočená tak, že vůbec nijak nevyzní. Těšil jsem se na velkolepý film, dostal jsem slabotu průměrnou jak mletou haši v jídelně na základní škole. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(27.4.2015)

 • verbal
  *

  Další ťamanské Mistrovství světa v plivání do xichtu fyzikálním zákonům. Pan Yen si s kamennou tváří opět od IPmana zlepšil osobák v počtu najednou zlikvidovaných rachitických tíňanů za minutu a předvedl více letecké akrobacie než na Dni NATO. Jelikož to ti rákosnici vydávají za téměř seriózní historické drama, usuzuji, že v roce 200 n.l. stála gravitace ještě docela za hovno, nebo měli ti kungfisté nějakou skvělou, časem ztracenou příručku, jak ji popírat. Pokud byste se chtěli alespoň v mezerách mezi desetimetrovými skoky a one-man likvidacemi tisícihlavých armád pokochat nějakým tím opičím, dvorním pletichařením, věřte, že během prvních deseti minut budete totálně v prdeli a nepoznáte rozdíl mezi Yan Liangem, Meng Tangem, Kong Xiuem, Cao Caem, Zhang Liaem, Qi Langem či snad dokonce samotným Bian Xiem!! Já si na začátku prostě stanovil, že nejhnusnější záporák je prostě Kong Xiu, pojmenoval jsem si tak každého rýžožrouta, co se sral do pana Yena a myslím, že jsem to celkem trefil a parádně se nudil. Nenechte se však odradit! Pokud zvládáte teorii chaosu a jste schopni rozeznat asiaty podle míry zažloutnutí pleti, třeba si to užijete!(14.7.2011)

 • Fr
  ****

  ,,TENHLE SVĚT PATŘÍ VLKŮM. A VLKY JE OVLÁDÁN“..... /// Kurva, to je komparsu! (což je výborný!) Úvodní bitva ne jako jatka, ale jako kulisa pro úvod a způsob, jak nechat vyniknout ,,důležitosti okamžiku“ po ,,čínsku“. Hra barev a poetika boje, dar řeči a mocenských intrik – což mě vede k přiznání, že v těch všech ,,Xuschang“... ,,Yuan Shao“...,,Qi Lan“...,,Liu Bei“...,,Yan Liang“... trochu plavu a nadšení opadá. Když jsem přetrpěl 25 minut ,,pičovin“, nadešel konečně čas zase ukázat, co Donnie umí (třeba řídit koně a koukat se za sebe). Uřízne mudrcký vousy a navzdory přírodním zákonům vyráží předvést, že nejlepší parta je jeden. Legenda o bojovníkovi Guan Yu, je prostě ČÍNSKEJ HISTORICKEJ FILM, kterej ,,ubíjí“ zbytečně moc filosofickejch myšlenek a intrikářskejch keců. Ovšem chápu, že vynechat z děje myšlenky velkého Cao Cao by bylo historicky ,,nekorektní“. (Filmu by to ale prospělo....) Tady ubrat a tam přidat. Nic víc to nechtělo. Přesto je výsledek víc než dobrej. ,,NA LIDI SE NEMŮŽEŠ SPOLEHNOUT. JEN NA ZÁKONY A DISCIPLÍNU“. Už vím, koho budu volit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se bavit, seru na keci a mám rád historii. 2.) Jsem trenér ,,slalomářů“ a nevím čím jim zpestřit trénink. 3.) Mám nastudovaný jména všech lidí z dynastií Ming, Han (a radši ještě nějaký..). 4.) Uvidím, že D.Yen dával ve škole při tělocviku pozor. 5.) Thx za titule ,,mindhunter29". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(14.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace