Muž odnikud (festivalový název)

• Jižní Korea

Ajeossi

• Jižní Korea

아저씨

The Man From Nowhere

Akční / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2010, 119 min

Ubulená limonáda, která automaticky předpokládá zainteresovanost postavami o kterých nic nevíme. V některých filmech to funguje, ale ty nejsou ubulené(1.1.2011)

Léon, který přechází v Taken. Jinak řečeno zkraje vás baví moc sympatická malá holka a později moc „sympatický“ pán, který má k jejím únoscům ještě nápaditější přístup než Liam Neeson v Taken. Není to úplně čistý plný počet, ale film je to parádní. Explcicitní krvavé scény si skvěle vychutnáte, akce se střídá s dramatem a napětím, a to mi ke spokojenosti stačio. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh ***** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí ** | pustil bych si znovu ****(24.1.2014)

Poctivý jihokorejský thriller, na který se na západě moc zvyklí nejsme, ale o to víc je třeba si ho vážit a dát mu příležitost. Ze začátku se film drží hodně při zemi a přibližuje nám postavy, aby nám následně ve druhé polovině vytřel zrak povedenou akční řežbou. Rozhodně stojí za shlédnutí. PS : ten anglickej dabing je příšernej...80%(16.7.2014)

Výborný film, který se pomaleji rozjíždí, ale rychle nabírá strhující tempo, kterému pomáhá skvěle zvolený hudební doprovod. Tomuto filmu vůbec nevadí otřepaná zápletka, protože je podán takovým způsobem, že mě občas i běhal mráz po zádech. Já tady prostě nemůžu hodnotit jinak, protože takových filmů, a hlavně kvalitních, není mnoho.(26.1.2011)

Pre dlhú ofinu je problém vidieť detailne tvár hlavného hrdinu. Až po tretine filmu sa v spomienkovej scéne konečne objaví jeho tvár a ja som v tej chvíli spoznal mladšieho brata z môjho najobľúbenejšieho kórejského filmu Putá vojny. Film má slušné tempo, dokáže zaujať i strhnúť a krv bude striekať na všetky strany. Hlavne záverečný masaker i súboj z najlepším ochrankárom, medzi ktorými to iskrí už od prvého stretnutia stojí za to a potvrdzuje fakt, že kórejci sú neskutočne šikovný a vynaliezavý filmári. Téma obchodovania s orgánmi, mafie, vzťah muža z neznáma a malého dievčaťa i cesta hľadania a pomsty fungujú výborne a neverím, že po takomto filme môže niekto povedať, že nemá rád kórejské filmy. Ja si fakt želám aby boli dostupnejšie, pretože zatiaľ mi prinášajú iba radosť. Skvelý revenge movie, ktorému plné hodnotenie ušlo iba veľmi tesne. 80%.(25.11.2011)