poster

Muž odnikud (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Ajeossi

 • Jižní Korea

  아저씨

 • USA

  The Man From Nowhere

Akční / Krimi / Thriller

Jižní Korea, 2010, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Akční a velmi krvavé drama vyprávějící tisíckrát obehraný příběh o pomstě, ovšem takovým způsobem, že mě naprosto strhlo.(6.10.2010)

 • balone
  *****

  umění není vymyslet něco nového, ale vzít to staré a dát to do nového obalu, tak aby to bylo koukatelné, napínavé a děti si na sídlištích na to hráli, tenhle Pán to zvládnul!(31.5.2011)

 • Flakotaso
  ***

  Dobrý akční film, bohužel nic víc. Žádná nadstavba, přesah nebo promakanější scénář.(30.12.2010)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Moji šikmookí obľúbenci ma opäť poctili najvyššou kvalitou. Keď sa chytí scenára niekto, kto má väčší zmysel pre príbeh, ako len bezhlavé strieľanie zo samopalu, keď sa samotný casting vydarí viac ako na podaktorých Miss, keď akčnosť scén okato neprekročí reálnosť situácie (bude zrejme lepšie podobné scény "nepitvať", lebo predsa len - jedna na 100??), potom z toho zíde počin, pri ktorom sa divák nijak nenudí, užíva si ho, doslovne fandí hlavnému hrdinovi aby naplnil svoje ciele. Napriek tomu, že sa skutočne jedná o vysokú kvalitu prevedenia, scenár či herecké výkony, čakal som v skorší nástup k vybavovaniu si účtov, či v samom závere väčší nárez pri zosnovaní pomsty. Každopádne, výborný thriller na milióntu variantu: "oko za oko, zub za zub"(17.5.2016)

 • fauxthum
  ****

  Korejskou středněproudou kinematografii nejlépe vystihují dvě hesla: "krev" a "slzy". Přes místy na evrposké i na americké poměry přemrštěnou emocionalitu a pateticky přepjaté scény je Ajeossi nadprůměrně a svěže zvládnutá žánrová hra, jež se v tvůrčím přístupu podobá řekněme takovému Taken Pierra Morela: silný hrdina, který je jen zdánlivým outsiderem zachraňuje mladou dívku ze spárů obchodníků s bílým masem/lidskými orgány. To vše výborně zarámované gradací a netuctově působícími surovými akčními scénami. Emocionální exploatace je do velké míry otázkou stylu. Korejské publikum má zřejmě v tomto smyslu potřebu silnějších katalizátorů, podobně jako mají třeba Američané potřebu nad ostatní poměry poněkud silnějších a větších aut.(5.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace