Vše pro dobro světa a Nošovic

All for the Good of the World and Nosovice!

Dokumentární

Česko, 2010, 82 min

Vít Klusák

Jakub Halousek
  • Houdini

Český Lev 1 nominace: Dokument(4.3.2012)

• Roman.Ticka

Dokument je jasným příkladem dopadu globalizace v "našem" Absurdistánu. (bezohlednost, dravost, zisk, nezájem) Osobně jej vidím jako ukázku znásilnění zdejší rázovité úrodné krajiny a místních oVčanů s jejich "rozporuplnými pocity" nadnárodní korporací. Sebelevnějších aut se nenajíme, proč a komu chrlit tuny železa, oceli, plechu a zplodin v době krize, na to jsem odpověď nenašla. Zelí miluju a pevně doufám, že místní Radegast (nejlepší pivo) nepotká stejně smutný osud. Nemám tucha, nakolik se v kraji (20 km odtud) snížila nezaměstnanost. Dokument může na někoho působit jako druhotná viktimizace, ale akce exkurze nejvíce poškozených, uzavírá kauzu zbavenou emocí pozitivně. "Ty bíďo!" "Rodina mě zežere. Tento týden už ten funus nebude..."(21.4.2011)

Nedokázal jsem se zbavit pocitu, že tu filmaři byli tak trochu s křížkem po funuse a ta holka s koláčem jim to taky dobře řekla. Je mi to trochu "líto" Vaňka, protože takových Vaňků na světě je a kdyby byl člověk na jeho místě, taky by zůstal loajální a nepovažoval se za zmetka. Zajímavý rozbor situace, ovšem chtělo to natáčet v době, kdy to ve vesnici vřelo.(9.10.2013)

Smutná podívaná na realitu dnešních dnů. Rozprodaný stát, ve kterém vládnou zloději a práci dávají asiati, jejichž pohůnci, o bičík provilegovanější, mají pocit, že o pár korun vyšší plat je opravňuje ke všemu. K blití(20.10.2011)

Chtěl jsem původně dát jen tři hvězdy (páč to není tak dobré jako předešlé Klusákovy věci), ale za geniální závěrečnou reklamu na nošovické zelí musím jednu přidat :-) 65%(24.5.2011)