Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko

Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko

Extremely Loud and Incredibly Close

Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Drama / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2011, 124 min

Proč se nedostanou takové filmové skvosty do české filmové distribuce? (viz v ČR pouze na DVD: od 11.07.2012). Viděno: DVD / hodnocení: 90%.(5.3.2013)

Nenápadná Daldryho cesta sebepoznání, která u publika doplácí na průhlednost tématu. U mě ale drama s nezapamatovatelným názvem neboduje o nic méně než režisérovy předchozí trháky. Možná za to mohou výtečně obsazené (a sympaticky upozaděné) vedlejší role a možná za to může fakt, že k ocenění filmu nepotřebuji balet, nacismus ani Virginii Woolf. Stačí mi úchvatný Thomas Horn, který v dramatičtějších okamžicích dohrává i Sandru Bullock a Max von Sydow, který i bez jediného slova dokáže každým pohledem rozehrát nejednu důkladnou emoci. Možná chtěly výstupy s některými Blackovými ještě trochu pospojovat a dopointovat, ale i tak je pochodování New Yorkem s tamburínou a batohem velmi nečekaným překvapením.(18.2.2012)

Zručně natočený, ale taky maximálně otravný film. Pořád nevím, co si mám o Daldrym myslet.(11.2.2012)

Hlavní hrdina nepůsobí nijak působivě a nepřispívá k většímu prospěchu filmu, chápu rozporuplné hodnocení uživatelů, velké plus za herce Maxe von Sydowa. ( Hodnocení: 5/10 )(17.11.2012)

Průměrný film, který se ze začátku tváří jako trhák. Ale opak je pravdou. Bohužel jsem to viděla v CZ dabingu a nic moc. Z celého filmu mi asi nejvíc vadil uječený hlas hlavního hrdiny a zbytečně dlouhá stopáž .. 55%.(6.1.2016)