Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko

• Česko

Nesmírně hlasitě a neuvěřitelně blízko

Extremely Loud and Incredibly Close

Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko

Drama / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2011, 124 min

Neuvěřitelně silný emocionální zážitek! Jsem přímo ohromena tímto dílem, vážně film, který mě dojal a nedokázala jsem se od něj odtrhnout, naprosto mě pohltil, celá jeho atmosféra, akce, napětí, ohromující příběh a skvělí herci. Opravdu nechápu hodnocení lidí zde na čsfd, jelikož je tady tento snímek podle mého názoru velmi nedoceněný. Tom Hanks, Sandra Bullock a samozřejmě v neposlední řadě, nejdůležitější Thomas Horn podali naprosto úchvatné výkony. Celý děj nemá ani jednu chybu a je dokonalý. Doprovodná hudba, zvukové a vizuální efekty jsou taktéž bezchybné. Název Neuvěřitelně nahlas a nesmírně blízko vážně vystihuje vše, co se zde děje. "Oskar" je nejzajímavější dětská postava, kterou jsem si kdy mohla představit a vidět ve filmu + jeho strach z obyčejných věcí, která se postupem času stupňovala a nadpřirozená inteligence a rozhodně zajímavý vzhled jsou nedílnou součástí celé atmosféry a dojmu, který ve mě tento film zanechal. Tleskám panu Stephenovi Daldrymu, jelikož stvořil opravdovou nádheru!!! Pro mě naprostý TOP mezi žánrem - drama; navíc dojemné, emocionální a nepřekroucené drama.(31.3.2012)

Extremely Loud and Incredibly Close propaguje upřímnost, dekonstruuje mýty o rodinné tragédii a 11. září jako dni, kdy se sborově salutovalo a smrkalo do americké vlajky. To je pěkné a hodnotné. Jenže to paradoxně balí do ubulené, patetické a tradičně schématické formy. Daldryho zdravé režijní schopnosti pohřbívá zajímavé adaptátorské selhání veterána Erica Rotha, člověka co přinesl legendárního Forresta Gumpa nebo Mnichov, Spielbergův thriller bez ústupků. Vedle nich je ELaIC takřka prvotina neobroušeného pisatele.(14.2.2012)

Ač filmu chybí chybí hravost, která byla krásně použita v knize (a těžko by se adaptovala), ta citlivá část je ponechána a vy se budete usmívat i dojímat ve světě jedinečného kluka. Stephen Daldry tím jen dokazuje, že Velká Británie plodí samé vyníkající režiséry.(11.2.2012)

Ve svém jádru, tam hluboko uvnitř je to vlastně strašně krásný, citlivý a dojemný snímek. S tématem 11. září se jistě nesetkáváme naposledy. Myšlenka filmu je dobrá, je to pěkně natočené, najde se zde pár dobrých režijních nápadů, filmu dominuje krásná hudba Alexandrea Desplata. Všechny scény z tragického dne jsou výborné, dokážou dojmout a určitě si zaslouží o tu jednu hvězdu navíc. Výborné jsou i vnitřní výbuchy Oskara, ale pak je tady to něco mezi tím, co moc neumím popsat. Ačkoliv každým okamžikem, každým dialogem se film snaží něco sdělit, každému něco dát, na mě to působilo strašně podivně a navíc hlavní hrdina si opravdu nedokázal získat mé sympatie, tak chvílemi dorazila nuda, kterou vzápětí ale vystřídala nějaká silná emoční scéna, takže já mám z filmu vlastně docela smíšené pocity. Filmu by prospěla kratší stopáž. Jak tady píší všichni o nánosech patosu, já si nemyslím, že by to bylo nějak přehnané, tato tématika to občas potřebuje, uznávám, že v závěru už režisér moc tlačil na pilu a celé to jen oddaloval, úplná závěrečná scéna je ovšem nádherná. Víc než kdy jindy bych potřebovala hodnocení mezi, protože pro mě je to přesně na hraně mezi 3* a 4* a každou chvíli se ve mně vlastně výsledné dojmy z filmu mění. I tak ale režisér Stephen Daldry má ve své filmografii lepší filmy.(11.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $31,847,881Tržby Celosvetovo $47,847,881Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,493,726 //počet predaných kusov 83,031Tržby za predaj DVD v USA $7,989,623 //počet predaných kusov 542,971║ Námet bezpochyby výborný, réžia ani nie najhoršia ale škoda že sa s toho stal len čistý Oscarový kalkul bez skutočnej hĺbky, Sandra Bullock a Tom Hanks tam až tak moc nesedeli a ten chalan moc až moc uvrešťaný, skôr pripomínal Kevina zo Sám Doma,... našťastie túto nesúrodosť zachránil nestárnuci borec ako Max Von Sydow a to nemusí vo filme ani len prehovoriť. /40%/(20.8.2012)

• - Jedná se o první celovečerní filmy Stephana Daldryho, za který nebyl nominován na Oscara v kategorii nejlepší režie. Snímek získal "pouze" dvě nominace, a to v kategoriích nejlepší film a nejlepší herec ve vedlejší roli. (joshula)

• - Alexandre Desplat byl s prosbou o složení hudby k filmu osloven na poslední chvíli. Svou práci pak musel odvést za pouhé tři dny. (Brousitch)

• - Film je inšpirovaný rovnomennou knihou spisovateľa Jonathana Safran Foera. Ide už o druhú filmovú adaptáciu tohto autora. Prvou bolo Všetko je osvetlené (2005) podľa knihy s rovnakým názvom. Do roku 2011 Foerovi vyšli tri romány, z toho sú dva sfilmované. (toi-toi)