poster

Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2010, 2x78 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (38)

 • Tosim
  ****

  ŽÁDNEJ PATOS, ŽÁDNEJ PLÁČ. Tak se vám to, pane Klímo, povedlo, téměř bez patosu... Střízlivá režie i kamera a Václav Jiráček poprvé mimo roli typu "rádobydrsňák s pohledem plaché laně." A Milan Šteindler vysloveně potěšil. 70%.(11.10.2011)

 • paascha
  *

  Z principu jsem alergický na filmy, kde hraje vyhojená násoska Tumáš Panák a svůdně špulivá tučnice Dana Morávková. Jiráček tuto trojku hrůzy zdatně doplnil, takže odpad, jak vyšitej, je na místě. Protože jsem ale viděl jen konec druhého dílu, kde Danuš načapali při lži a Jiráček zdechnul, dám alespoň jednu objektivní hvězdičku, aby se místní strážci kvalit nažrali, a kozel zůstal celý:)(10.10.2011)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +dvě časové roviny, spletitý a náročný příběh, který se postupně rozmotává a je to zajímavé -délka a rozdělení na dvě části, je to pak zbytečně zdlouhavé, málo akční, nelíbil se mi Václav Jiráček/// Celkem dost náročné na to aby jste se v ději a ve vyprávění neztratili, pokud se však do děje dostanete, veřím tomu že vás slušně pohltí a pustí až na konci./// Celkem 58%///(5.11.2011)

 • triatlet
  *

  Po formální stránce celkem koukatelné, navíc velmi dobré herecké obsazení. Ale... Klímův svénář je asi tak věrohodný jako nekupírované uši velkého knírače, který ve filmu hraje. Když už tvůrci dbají na důsledně dobové detaily, proč se neporadí i s nějakým kynologem:-)? Navíc je příběh naprosto zbytečně roztažen do dvou dílů. Závěr působí (ne)chtěně komicky - krom zbytečných rozhovorů dcery (Bětky) a matky (Jitky) v dvojroli Kristýny Bokové - Liškové to je poslední scéna v letadle - ať žijí Liškovi...(13.10.2011)

 • Slarque
  ***

  Nejvíce mě překvapil Václav Jiráček, kterému jsem zatím nikdy nepřišel na chuť. Ale tady bych mu nemohl vyčíst nic. Je to celkem zajímavě vyprávěná detektivka, ve které vystupují celkem životné postavy, prostředí a chování lidí působí reálně, jen ta píseň „Moje Bohemia“ mně s každým dalších poslechem připadala horší a horší. Celkově velmi slušné (70%).(27.10.2011)

 • Kimon
  ****

  Takto vypadá má představa o televizní tvorbě ČT. Děkuji pane Klímo, bylo to velmi slušné nejen po stránce scénáře, ale i herecké a režisérské. Zapojit mozkové buňky při sledování bylo velmi příjemné.(12.10.2011)

 • Terva
  **

  1, ČÁST: CITÁT - Doktoři mu dávaj pár týdnů............. Ústřední dvojice ne nesympatická, příběh je nevyrovnaný a obsahově to není žádná sláva. Nejvíce se povedl hudební doprovod a sem tam nějaký ten dobrý kamerový záběr. Rychard alias Čiko (Petr Čadek) má ve svém bytě plakát skupiny Led Zeppelin k jejich studiovému albu IV. s písní Stairwal To Heaven" a nad stolem má plakát z filmu Rocky se Sylvestrem Stallonem. CITÁT - V tomhle domě není žádný alkohol a jídlo jen pro vegetariány.......... 2, ČÁST: CITÁT - Vypadá to, že někdo chce abych do toho nešťourala........... Vyšetřování pokračuje, nuda také, žádné pořádné zvraty, průměrný až podprůměrný televizní film.(25.1.2015)

 • dopitak
  ***

  Zdařilý námět, ale nad provedením hodně váhám. Jiráčka už jsem měl možnost posuzovat ve filmech Hodinu nevíš... a Jánošík - Pravdivá historie a považuji ho za velmi dobrého herce, to zdůrazňuju především proto, že v Jseš mrtvej, tak nebreč se mi prostě nelíbil. Úplným negativem je fakt, že se tvůrci rozhodli použít "Bokovku-Lišku" dvougeneračně a Jiráčka prostě jen namaskovali (a hodně debilně), ale nejvíc vadí zvolený způsob vyprávění retrospektiva (ta je v pořádku) střídaná chrčením se slavíkem ve špitále v současnosti. Namalovaná nenamalovaná Kristýna neměla zrovna vděčnou roli, Trojan opět v pozici zkušeného, nezaujatého ale velmi ochotného angažovaného odborníka, Štěpánek v poslední roli (vypadal už chudák příšerně) a úplně zbytečný Hanák.(4.11.2013)

 • Rosana
  *

  Bony a klid odvar. Docela nuda. Jedině Trojan okouzlil, ale ten vždycky.(3.5.2014)

 • 6thSun
  **

  Veliké zklamání. 40%(4.10.2011)

 • MartinezZ
  *

  Nedokoukáno. Televizní nuda o životě jednoho socáckého vochmelky a kšeftaře. Zase nemusím ztrácet čas každou blbostí, natož ještě českou produkcí.(17.11.2011)

 • veronikav
  ****

  Moc hezké .... konečně zas něco -co stojí za zkouknutí ...(28.10.2011)

 • Rosalinda
  ***

  Vcelku zajímavé téma. Slušně natočené. Sympatické jsou málo okoukané tváře v hlavních rolích (alespoň pro mne) a celkové kvalitní herecké obsazení. První komentář tady? Hmmm, hmmm... Zatím nehodnotím, ani se dál nerozepisuji. Počkám si na druhý díl. Docela se těším... i jsem zvědavá... Trochu mám strach z "klímovštiny" a že to nakonec celé bude vycucané z prstu, ale nepředbíhejme a nechme se překvapit. Nezklamte můj dnešní dojem, pls.Tak jsem měla bohužel správné tušení. Celkově nuda a opravdu vycucané z prstu. (Než jsem odeslala přídavek, tak se mi sepsul počítač a nastavený dobrblaný komentář byl v tahu, ještě jsem ho zpětně nalovila, ale vkládala znovu, ale koho to zajímá, že?...).(12.10.2011)

 • BoredSeal
  *

  Někoho napadla pětiminutová figurka "podplacená právnička pracující pro Hrad" a snažil se kvůli tomu vymyslet krimi se zbytečnou vazbou na veksláctví v 80. letech (které je tam připláclé jen pro zajímavý fakt, v praxi nic moc neuvídíte). Režisérku navíc napadlo, že bude starší verze Jiráčka chraptivě vyprávět, což vyvolává spíš záchvaty pobavení. Nemělo vůbec tenhle vykonstruovaný scénáristický paskvil smysl točit. A představte si, že po dvouapůlhodinovém utrpení divák dostane odměnu - identitu jedné z postav hrdinka "vypátrá" tak, že se nesmyslně vrátí po chvilce někam, kde už neměla být a zaslechne jí žvanit své odhalení do telefonu matce. Naprostá katastrofa natočená přes vyblité barevné filtry.(19.11.2011)

 • slunicko2
  ***

  Skvělý námět, průměrný scénář. 1) 61letá Jitka Němcová obsadila do společensko - kritické detektivky 60letého Josefa Klímy řadu špičkových herců - obzvláště zapamatováníhodný je 63letý Martin Štěpánek (velitel věznice), který se krátce po natáčení zastřelil nebo 73letá stále skvělá Jana Hlaváčová (uklízečka) a samozřejmě i 46letý Ivan Trojan (farář). 2) Zajímavý výkon podává mužně přitažlivý 33letý Václav Jiráček v hlavní roli veksláka Foxe. Pěknou postavou zaujal i čerstvý manžel Jitky Čvančarové 32letý tanečník Petr Čadek (vekslák Džigo). 3) Přestože mě příběh televizního filmu zaujal, nemohl jsem si nevšimnout chvílemi neuvěřitelně toporných dialogů a určité scénáristické bezradnosti při konstruování a vzájemném prolínání paralelních dějových linek.(9.10.2011)

 • monsieur
  **

  Tak tohle už bylo nad rámec, podepsat přiznání k vraždě, kterou neudělal?(10.10.2011)

 • dr.fish
  ****

  Pro mne milé překvapení. Tenhle film se vyznačuje tím, že MÁ scénář. Navíc je točen jinak, než je zvykem, zda amatérsky či diletantsky, to nevím, ale rozhodně jinak. Kamera i celkový styl vyprávění tak trochu vytváří tajemno i tam kde není, ale to považuji spíš za klad. Osobně mne příběh velmi zaujal, už to, že hrdina je klaďas-hajzl, je u nás málo vidět. Lze možná namítnout, že s realitou to má málo společného, ale to mi je naprosto fuk, jelikož realita je stejně jenom načančaná fikce...takže za mne v pohodě 80% a stojím si za tím.(22.3.2015)

 • ecceHOMMO
  ***

  Na to, že film neponúka nič extra sa mi prekvapivo a podivne toto televízne dielko páčilo....(11.10.2011)

 • zdenny
  ****

  Velice kvalitní český film ve zkratce o tom, jak se lidé, kteří řídí naše osudy za těch dvacet dva let po revoluci vlastně vůbec nezměnili. Vlastně po nich změnu ani nemůžeme chtít. Protože film nám ve velice poutavém příběhu ukazuje, že to jsou koneckonců titíž lidé, kteří osudy lidí v české zemi řídili i dávno předtím, než jsme na náměstích cinkali klíči. Film mi nápadně připomínal "Czech Made Mana" - vlastně to byl takový "Czech Made Man", jenže nikoliv v komediálním, nýbrž veskrze dramatickém pojetí. Vekslák najde v bytě zastřeleného kamaráda a když z domu odchází, uvidí jej z balkonu jiného domu dívka. Shodou všech, člověk by řekl, absurdních okolností, si jde na doživotí za vraždu sednout nevinný člověk. Jenž v kriminále na smrtelné posteli vypráví svůj příběh. Je vůbec možné omilostnit člověka, který sice vraždu nespáchal, ale který je obětí všehoschopných lidí, kteří si nechutně tykali jak s dobou před, tak i porevoluční? Ve filmu byl navíc nastíněn zajímavý kontrast mezi naprosto rozdílnými typy lidí: Na jedné straně vekslák, jenž neuznával nic než peníze a pohodlný život. Na straně druhé dívka starající se o svou dceru a uznávající vyšší, tzv. duševní hodnoty. Málokterý český film jsem sledoval s takovým zaujetím.(1.3.2012)

 • sator
  *

  Režie naprosto amatérská- faleš tryská z každého metru filmu plným proudem.(15.10.2011)

<< předchozí 1 2