Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2010, 2x78 min

Zdařilý námět, ale nad provedením hodně váhám. Jiráčka už jsem měl možnost posuzovat ve filmech Hodinu nevíš... a Jánošík - Pravdivá historie a považuji ho za velmi dobrého herce, to zdůrazňuju především proto, že v Jseš mrtvej, tak nebreč se mi prostě nelíbil. Úplným negativem je fakt, že se tvůrci rozhodli použít "Bokovku-Lišku" dvougeneračně a Jiráčka prostě jen namaskovali (a hodně debilně), ale nejvíc vadí zvolený způsob vyprávění retrospektiva (ta je v pořádku) střídaná chrčením se slavíkem ve špitále v současnosti. Namalovaná nenamalovaná Kristýna neměla zrovna vděčnou roli, Trojan opět v pozici zkušeného, nezaujatého ale velmi ochotného angažovaného odborníka, Štěpánek v poslední roli (vypadal už chudák příšerně) a úplně zbytečný Hanák.(4.11.2013)

Vcelku zajímavé téma. Slušně natočené. Sympatické jsou málo okoukané tváře v hlavních rolích (alespoň pro mne) a celkové kvalitní herecké obsazení. První komentář tady? Hmmm, hmmm... Zatím nehodnotím, ani se dál nerozepisuji. Počkám si na druhý díl. Docela se těším... i jsem zvědavá... Trochu mám strach z "klímovštiny" a že to nakonec celé bude vycucané z prstu, ale nepředbíhejme a nechme se překvapit. Nezklamte můj dnešní dojem, pls.Tak jsem měla bohužel správné tušení. Celkově nuda a opravdu vycucané z prstu. (Než jsem odeslala přídavek, tak se mi sepsul počítač a nastavený dobrblaný komentář byl v tahu, ještě jsem ho zpětně nalovila, ale vkládala znovu, ale koho to zajímá, že?...).(12.10.2011)

• Terva

1, ČÁST: CITÁT - Doktoři mu dávaj pár týdnů............. Ústřední dvojice ne nesympatická, příběh je nevyrovnaný a obsahově to není žádná sláva. Nejvíce se povedl hudební doprovod a sem tam nějaký ten dobrý kamerový záběr. Rychard alias Čiko (Petr Čadek) má ve svém bytě plakát skupiny Led Zeppelin k jejich studiovému albu IV. s písní Stairwal To Heaven" a nad stolem má plakát z filmu Rocky se Sylvestrem Stallonem. CITÁT - V tomhle domě není žádný alkohol a jídlo jen pro vegetariány.......... 2, ČÁST: CITÁT - Vypadá to, že někdo chce abych do toho nešťourala........... Vyšetřování pokračuje, nuda také, žádné pořádné zvraty, průměrný až podprůměrný televizní film.(25.1.2015)