Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2010, 2x78 min

• Terva

1, ČÁST: CITÁT - Doktoři mu dávaj pár týdnů............. Ústřední dvojice ne nesympatická, příběh je nevyrovnaný a obsahově to není žádná sláva. Nejvíce se povedl hudební doprovod a sem tam nějaký ten dobrý kamerový záběr. Rychard alias Čiko (Petr Čadek) má ve svém bytě plakát skupiny Led Zeppelin k jejich studiovému albu IV. s písní Stairwal To Heaven" a nad stolem má plakát z filmu Rocky se Sylvestrem Stallonem. CITÁT - V tomhle domě není žádný alkohol a jídlo jen pro vegetariány.......... 2, ČÁST: CITÁT - Vypadá to, že někdo chce abych do toho nešťourala........... Vyšetřování pokračuje, nuda také, žádné pořádné zvraty, průměrný až podprůměrný televizní film.(25.1.2015)

• paascha

Z principu jsem alergický na filmy, kde hraje vyhojená násoska Tumáš Panák a svůdně špulivá tučnice Dana Morávková. Jiráček tuto trojku hrůzy zdatně doplnil, takže odpad, jak vyšitej, je na místě. Protože jsem ale viděl jen konec druhého dílu, kde Danuš načapali při lži a Jiráček zdechnul, dám alespoň jednu objektivní hvězdičku, aby se místní strážci kvalit nažrali, a kozel zůstal celý:)(10.10.2011)

• Rosana

Bony a klid odvar. Docela nuda. Jedině Trojan okouzlil, ale ten vždycky.(3.5.2014)

• MartinezZ

Nedokoukáno. Televizní nuda o životě jednoho socáckého vochmelky a kšeftaře. Zase nemusím ztrácet čas každou blbostí, natož ještě českou produkcí.(17.11.2011)

Vcelku zajímavé téma. Slušně natočené. Sympatické jsou málo okoukané tváře v hlavních rolích (alespoň pro mne) a celkové kvalitní herecké obsazení. První komentář tady? Hmmm, hmmm... Zatím nehodnotím, ani se dál nerozepisuji. Počkám si na druhý díl. Docela se těším... i jsem zvědavá... Trochu mám strach z "klímovštiny" a že to nakonec celé bude vycucané z prstu, ale nepředbíhejme a nechme se překvapit. Nezklamte můj dnešní dojem, pls.Tak jsem měla bohužel správné tušení. Celkově nuda a opravdu vycucané z prstu. (Než jsem odeslala přídavek, tak se mi sepsul počítač a nastavený dobrblaný komentář byl v tahu, ještě jsem ho zpětně nalovila, ale vkládala znovu, ale koho to zajímá, že?...).(12.10.2011)

• - Ve vedlejší roli Džiga se objevil tanečník a manžel herečky Jitky Čvančarové Petr Čadek, známý především z taneční soutěže StarDance aneb když hvězdy tančí (od r. 2006). (Rosalinda)

• - Ve filmu se objevuje Kristýna Boková-Lišková, její manžel Pavel i syn Šimon. Celá rodina se pak sejde společně v závěru druhého dílu ve scéně v letadle. (lofa)

• - Snímek byl nominován na cenu Prix Europe v kategorii TV Fiction. (Rosalinda)