Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2010, 2x78 min

Moc hezké .... konečně zas něco -co stojí za zkouknutí ...(28.10.2011)

Zdařilý námět, ale nad provedením hodně váhám. Jiráčka už jsem měl možnost posuzovat ve filmech Hodinu nevíš... a Jánošík - Pravdivá historie a považuji ho za velmi dobrého herce, to zdůrazňuju především proto, že v Jseš mrtvej, tak nebreč se mi prostě nelíbil. Úplným negativem je fakt, že se tvůrci rozhodli použít "Bokovku-Lišku" dvougeneračně a Jiráčka prostě jen namaskovali (a hodně debilně), ale nejvíc vadí zvolený způsob vyprávění retrospektiva (ta je v pořádku) střídaná chrčením se slavíkem ve špitále v současnosti. Namalovaná nenamalovaná Kristýna neměla zrovna vděčnou roli, Trojan opět v pozici zkušeného, nezaujatého ale velmi ochotného angažovaného odborníka, Štěpánek v poslední roli (vypadal už chudák příšerně) a úplně zbytečný Hanák.(4.11.2013)

• MartinezZ

Nedokoukáno. Televizní nuda o životě jednoho socáckého vochmelky a kšeftaře. Zase nemusím ztrácet čas každou blbostí, natož ještě českou produkcí.(17.11.2011)

• - Ve filmu se objevuje Kristýna Boková-Lišková, její manžel Pavel i syn Šimon. Celá rodina se pak sejde společně v závěru druhého dílu ve scéně v letadle. (lofa)

• - Snímek byl nominován na cenu Prix Europe v kategorii TV Fiction. (Rosalinda)

• - Natáčelo se převážně v Praze a to v lokacích Libeň, Ruzyň, Pankrác nebo Troja. (Terva)