Jseš mrtvej, tak nebreč (TV film)

Krimi / Drama

Česko, 2010, 2x78 min

Zdařilý námět, ale nad provedením hodně váhám. Jiráčka už jsem měl možnost posuzovat ve filmech Hodinu nevíš... a Jánošík - Pravdivá historie a považuji ho za velmi dobrého herce, to zdůrazňuju především proto, že v Jseš mrtvej, tak nebreč se mi prostě nelíbil. Úplným negativem je fakt, že se tvůrci rozhodli použít "Bokovku-Lišku" dvougeneračně a Jiráčka prostě jen namaskovali (a hodně debilně), ale nejvíc vadí zvolený způsob vyprávění retrospektiva (ta je v pořádku) střídaná chrčením se slavíkem ve špitále v současnosti. Namalovaná nenamalovaná Kristýna neměla zrovna vděčnou roli, Trojan opět v pozici zkušeného, nezaujatého ale velmi ochotného angažovaného odborníka, Štěpánek v poslední roli (vypadal už chudák příšerně) a úplně zbytečný Hanák.(4.11.2013)

• MartinezZ

Nedokoukáno. Televizní nuda o životě jednoho socáckého vochmelky a kšeftaře. Zase nemusím ztrácet čas každou blbostí, natož ještě českou produkcí.(17.11.2011)

Nejvíce mě překvapil Václav Jiráček, kterému jsem zatím nikdy nepřišel na chuť. Ale tady bych mu nemohl vyčíst nic. Je to celkem zajímavě vyprávěná detektivka, ve které vystupují celkem životné postavy, prostředí a chování lidí působí reálně, jen ta píseň „Moje Bohemia“ mně s každým dalších poslechem připadala horší a horší. Celkově velmi slušné (70%).(27.10.2011)

ŽÁDNEJ PATOS, ŽÁDNEJ PLÁČ. Tak se vám to, pane Klímo, povedlo, téměř bez patosu... Střízlivá režie i kamera a Václav Jiráček poprvé mimo roli typu "rádobydrsňák s pohledem plaché laně." A Milan Šteindler vysloveně potěšil. 70%.(11.10.2011)

• triatlet

Po formální stránce celkem koukatelné, navíc velmi dobré herecké obsazení. Ale... Klímův svénář je asi tak věrohodný jako nekupírované uši velkého knírače, který ve filmu hraje. Když už tvůrci dbají na důsledně dobové detaily, proč se neporadí i s nějakým kynologem:-)? Navíc je příběh naprosto zbytečně roztažen do dvou dílů. Závěr působí (ne)chtěně komicky - krom zbytečných rozhovorů dcery (Bětky) a matky (Jitky) v dvojroli Kristýny Bokové - Liškové to je poslední scéna v letadle - ať žijí Liškovi...(13.10.2011)