Triptych o láske (TV film)

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1980, 82 min

• Rockerman

Poněkud mdlé tři povídky o lásce se třemi krásnými ženami. Nějaký silnější náboj má jen poslední povídka, jinak trochu nuda.(19.1.2013)

Ze stejné doby jako Krejčíkovy "Hry lásky šálivé" - tj. renesance s úžasnými kostýmy apod. (speciálně Jana Nagyová vypadá jak z Botticelliho obrazu!). Ne tak odlehčené, ale určitě stojí za zhlédnutí.(6.5.2008)

príbeh by som mohol hodnotiť z dvoch uhlov: totižto ako študent literatúry hodnotiaci adaptáciu poviedok... to sa mi ale nechce, lebo tieto Jégeho poviedky som nečítal, aj keď Jégeho mám celkom rád. Druhý pohľad je pohľad televízneho diváka. No... príbehy pekné... ale tí herci mi tam nehrali... Respektíve mal som moc silný pocit, že hrajú.(2.5.2009)

Zapometý snímek (škoda) o vztahu muže a ženy ve třech povídkách (viz.název) Nejhezčí byla s "Arabelou" Janou Nagyovou a Josefem Karlíkem...(20.4.2005)

Trochu rozjeté jakoby nehotové, zejména 2 první příběhy. Směšně zde působí Bartoška jako vrah a šašek Krampol jako milovník a válečný hrdina. 3. příběh se skvělou Janou Preissovou celé dílo významně vylepší. Z lásky ke Kukurovi, který jako Krampol s Bartákem nepůsobí až tak směšně, se nechá nakazit leprou. Fakt síla, ve filmu jsem to myslím ještě neviděl. Takže přece jenom 4. Zajímavý detail. V titulcích se Jana Nagyová nejmenuje Nagyová ale nějak jako Naďová. Takže nestačí bejt pěkná holka s hezkejma kozama, stejně vám komouši po_urví jméno, jako by byl trest mít maďarské předky.(22.9.2008)