Triptych o láske (TV film)

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1980, 82 min

• majo25

Televízne spracovanie troch poviedok z renesančného Talianska, ktorých jediným spojovacím prvkom je láska. Láska v troch rôznych etapách svojho "bytia". Aj keď sa má jednať o historický film, pripomínalo mi to skôr rozprávku, nie príbehmi ale celkovým vyznením a prílišnou poetikou. Bohužiaľ sú všetky 3 príbehy scenáristicky i výpravou chudobné a okrem hojného množstva dialógov a filozofických otázok nič iné neponúkajú. Z troch poviedok je najpodarenejšia, vlastne jediná priemerná, tá posledná - Lauretta aka Súmrak.(11.1.2016)

Poviedkový televízny film neobvyklých kvalít s množstvom výborných hereckých výkonov ma veru nadmieru prekvapil a potešil. Krásne príbehy plné poetiky a zvláštnych foriem lásky sú oživené výbornou prácou s kamerou a výberom exteriérov.(28.11.2006)

Citlivá kamera skvěle umocňuje nadčasovost tohoto filmu. První povídka je ještě docela úsměvná, druhá ladí vážnější notu a třetí je vyvrcholením a nejsilnějším prvkem. Krásné herečky v hlavních postavách jednotlivých povídek tam byly vybrány opravdu bezchybně. Bez nich by to nebylo ono.(29.11.2006)

Trochu rozjeté jakoby nehotové, zejména 2 první příběhy. Směšně zde působí Bartoška jako vrah a šašek Krampol jako milovník a válečný hrdina. 3. příběh se skvělou Janou Preissovou celé dílo významně vylepší. Z lásky ke Kukurovi, který jako Krampol s Bartákem nepůsobí až tak směšně, se nechá nakazit leprou. Fakt síla, ve filmu jsem to myslím ještě neviděl. Takže přece jenom 4. Zajímavý detail. V titulcích se Jana Nagyová nejmenuje Nagyová ale nějak jako Naďová. Takže nestačí bejt pěkná holka s hezkejma kozama, stejně vám komouši po_urví jméno, jako by byl trest mít maďarské předky.(22.9.2008)

• Rockerman

Poněkud mdlé tři povídky o lásce se třemi krásnými ženami. Nějaký silnější náboj má jen poslední povídka, jinak trochu nuda.(19.1.2013)