Triptych o láske (TV film)

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1980, 82 min

Poviedkový televízny film neobvyklých kvalít s množstvom výborných hereckých výkonov ma veru nadmieru prekvapil a potešil. Krásne príbehy plné poetiky a zvláštnych foriem lásky sú oživené výbornou prácou s kamerou a výberom exteriérov.(28.11.2006)

• consuela1

Filmu nelze upřít jistou atmosféru, reálně se přibližující atmosféře Boccaciových povídek. Postrádám zde však jistou lehkost a hravost Dekameronu. V první povídce sedmadvacetiletá Libuše Šafránková ztvárňuje čisté a nezkažené venkovské děvče, v povídce druhé hraje druhého milovníka, konkurenta Jiřího Bartošky, jeho jmenovec Krampol.... Shlédnutí těchto dvou částí filmu na mne mělo podobný účinek jako Rohypnol. Až povídka třetí výrazně převýšila obě předchozí a vylepšila tak profil celého poněkud těžkopádně a zdlouhavě působícího celku.(20.4.2011)

Zapometý snímek (škoda) o vztahu muže a ženy ve třech povídkách (viz.název) Nejhezčí byla s "Arabelou" Janou Nagyovou a Josefem Karlíkem...(20.4.2005)

• Rockerman

Poněkud mdlé tři povídky o lásce se třemi krásnými ženami. Nějaký silnější náboj má jen poslední povídka, jinak trochu nuda.(19.1.2013)

Citlivá kamera skvěle umocňuje nadčasovost tohoto filmu. První povídka je ještě docela úsměvná, druhá ladí vážnější notu a třetí je vyvrcholením a nejsilnějším prvkem. Krásné herečky v hlavních postavách jednotlivých povídek tam byly vybrány opravdu bezchybně. Bez nich by to nebylo ono.(29.11.2006)