Triptych o láske (TV film)

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1980, 82 min

Ze stejné doby jako Krejčíkovy "Hry lásky šálivé" - tj. renesance s úžasnými kostýmy apod. (speciálně Jana Nagyová vypadá jak z Botticelliho obrazu!). Ne tak odlehčené, ale určitě stojí za zhlédnutí.(6.5.2008)

Trochu rozjeté jakoby nehotové, zejména 2 první příběhy. Směšně zde působí Bartoška jako vrah a šašek Krampol jako milovník a válečný hrdina. 3. příběh se skvělou Janou Preissovou celé dílo významně vylepší. Z lásky ke Kukurovi, který jako Krampol s Bartákem nepůsobí až tak směšně, se nechá nakazit leprou. Fakt síla, ve filmu jsem to myslím ještě neviděl. Takže přece jenom 4. Zajímavý detail. V titulcích se Jana Nagyová nejmenuje Nagyová ale nějak jako Naďová. Takže nestačí bejt pěkná holka s hezkejma kozama, stejně vám komouši po_urví jméno, jako by byl trest mít maďarské předky.(22.9.2008)

• Rockerman

Poněkud mdlé tři povídky o lásce se třemi krásnými ženami. Nějaký silnější náboj má jen poslední povídka, jinak trochu nuda.(19.1.2013)

• consuela1

Filmu nelze upřít jistou atmosféru, reálně se přibližující atmosféře Boccaciových povídek. Postrádám zde však jistou lehkost a hravost Dekameronu. V první povídce sedmadvacetiletá Libuše Šafránková ztvárňuje čisté a nezkažené venkovské děvče, v povídce druhé hraje druhého milovníka, konkurenta Jiřího Bartošky, jeho jmenovec Krampol.... Shlédnutí těchto dvou částí filmu na mne mělo podobný účinek jako Rohypnol. Až povídka třetí výrazně převýšila obě předchozí a vylepšila tak profil celého poněkud těžkopádně a zdlouhavě působícího celku.(20.4.2011)

Zapometý snímek (škoda) o vztahu muže a ženy ve třech povídkách (viz.název) Nejhezčí byla s "Arabelou" Janou Nagyovou a Josefem Karlíkem...(20.4.2005)