poster

Staré pověsti české

 • anglický

  Old Czech Legends

Animovaný / Loutkový / Historický

Československo, 1952, 91 min

 • flanker.27
  *****

  Klidně tento film označím za národní povinnost, národní poklad, národní hrdost. Část Lucká válka, to je hrdinský epos v nejlepším smyslu slova. Duch pověstí dokonale převedený do filmové podoby.(16.10.2009)

 • paascha
  *****

  Ryze česká věc, pochopitelná jen Čechy. Málo platné, žádné Staré pověsti hornouherské, slezské, polské, německé nebo rakouské nejsou, ale to už je život.(25.2.2012)

 • Shushika
  ***

  Lucká válka ve mně dost uvízla. Překvapilo mě, jak moc je film jako celek moderně pojatý a vizuálně nadčasový (ať mi nikdo neříká, že tohle Snyder před 300 neviděl:-)))), nemálo jsem ale úpěl u procítěného dabingu starých bardů z Národního a kakofonické hudby. Škoda, že českým mytologickým pantheonem se tak rychle prosviští od jedné pověsti ke druhé. Každá by vydala na vynikající film.(19.2.2012)

 • anais
  *****

  Hlasy předčítajících herců jako by vystupovaly z pradávné minulosti. Práce s loutkami, světlo a stín...hutná atmosféra naší minulosti jako by se zjevovala v černém dýmu ohniště... (ale mohlo to být trochu delší...)(8.7.2012)

 • Psema
  ****

  Šíleně z rychlíku a pro dnešní děcka poměrně nesrozumitelné (alespoň, co jsem stihnul okoukat), ale animace dosahuje takových výšin, že se z Trnkovy práce stejně musíte posadit na zadek.(1.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace