poster

Staré pověsti české

 • anglický

  Old Czech Legends

Animovaný / Loutkový / Historický

Československo, 1952, 91 min

 • WANDRWALL
  ****

  Dneska se mi to líbí mnohem víc, než před léty.(20.5.2011)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF THE PAST - Návraty k pramenům (Staré pověsti české / OLD CZECH LEGENDS / Staré pověsti české)(14.8.2012)

 • D.Moore
  *****

  Animovaný skvost, nad nímž moje zarytě vlastenecké srdéčko plesá především ze dvou důvodů: Že máme tak bohatou a krásnou mytologii, o které se může spoustě takzvaných "mocnějších" národů zdát jen v horečkách, a že u nás tvořili tak výjimeční lidé, jako právě Jiří Trnka (o Jiráskovi nemluvě). Nádhera.(29.9.2012)

 • Karlos80
  *****

  The best of J.Trnka and A.Jirasek. Kdo by neznal ty staré české příběhy pohanského dávnověku o praotci Čechovi, o Bivojovi, o Libuši a Přemyslu Oráčovi, o dívčí válce, o Horymírovi, o Čestmírovi, o bojích s Lučany atd. Navíc tak skvěle namluvené tehdejšími českými hereckými esy. Jako malý kluk jsem je měl strašně moc rád. Titulu se navíc dostalo mezinárodního uznání a především velkého množství festivalových cen. No co prostě naše národní tradice navíc spojená s takovými výtvarníky jako byli M. Aleš a J. Mánes. Určitě jeden z nejlepších loutkových filmů oněch nepopulárních padesátých let, se skvělými koment našich předních národních nebo zasloužilých divadelních umělců. Jiří Trnka Walt Disney Východu jak mu také bylo mnohými kritiky tenkrát přezdíváno.(28.5.2006)

 • Cervenak
  *****

  Jeden z najlepších animovaných filmov vôbec. Dokonalé v každom ohľade. Animácia, akcia, atmosféra, národný pátos, všetko funguje na výbornú. A záverečná Lucká válka je brilantná heroic fantasy.(2.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace