poster

Idiot na cestách (TV seriál)

 • Velká Británie

  An Idiot Abroad

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Kamera:

Jan Pester

Hudba:

Vik Sharma

Střih:

Robin Peters
(další profese)
 • ScarPoul
  *****

  Epické, epické a ešte raz epické. Pilkington je Boh, ktorý hláškuje v skvelej réžií Ricky Gervaisa. Pod cestopisom som si vždy predstavoval suchopárneho človeka, ktorý opisuje monológom všetko čo sa deje, bez výraznejšej emócie, alebo snahy o stotožnenie sa v kontexte daného miesta a národa. An Idiot Abroad je úplný opak a práve preto je dokonalý. Viacej ako o pamiatky tam ide o ľudí, o rôzne príbehy a zvyky, ktoré títo ľudia považujú za svoje a ktoré sú v priamej konfrontácií sedliackeho rozumu Karl Pilkingtona. Neuveriteľne som sa na tom zabával a niektoré pasáže som si púšťal dokola. Posledná tretia séria vytvárala dokonca výbornú ukážku spriatelenie sa dvoch úplne rozdielnych ľudí ako boli Warwick a Karl. Výborné, výborné a ešte raz výborné. Kebyže takéto programy fungujú v televízií častejšie - znova by som si ju kúpil. Jedna z najlepších vecí akú Britovia vyprodukovali. 1 séria - 100%, 2 séria - 100% a tretia séria 100%(15.4.2013)

 • Ramirez85
  ****

  Ricky a Stephen šikanují chudáka Karla, člověka, jehož nejoblíbenější dovolenkovou destinací byl do dnešních dní karavan zaparkovaný na pláži ve Walesu, nutí ho dělat věci, které se mu fakt ani trochu nelíbí, neustále si na vše stěžuje, shazuje význam nejznámějších světových památek, stěžuje si, nejradši by byl zpátky v UK, stěžuje si- a divák se u toho skvěle baví. Sice bych se po jednom prožitém dni s Karlem asi raději zastřelil, ale jako průvodce po sedmi divech světa (a nejen jich) je ten s head like a fuckin' orange vážně nenapodobitelný.(14.9.2013)

 • Gaskin
  ****

  Hodně zajímavý nápad, který plodí přesně požadované - neotřelý cestopis. Škoda jen, že to nefungovalo úplně a dost situací je až příliš očividně naskriptovaných.(30.12.2010)

 • evapetra
  ****

  I když často se tady balancuje mezi humorem a trapností, přikláním se ke čtvrté hvězdě za originalitu. Takový cestopis jenom tak nenajdete. Karlovy hlášky a postřehy jsou občas dost trefné, asi jako když si dítě troufne hodnotit a komentovat něco, co bychom si my dospělí nedovolili, protože se to přece nehodí a není to slušné či korektní. A přitom si myslíme, že to dítě má pravdu.(17.7.2016)

 • Segrestor
  ****

  Netradiční a tím pádem velice poutavý cestopis. Divákovi je blízká především ta rovina pořadu, kdy je obyčejný nekňuba konfrontován s cizinou v jakékoliv extrémní podobě (džungle, poušť, řeka, hory apod.). Daleko snáz vstřebává informace, protože se s "idiotem" dokáže v daných situacích ztotožnit. U takového Beara Gryllse to mohl jen sotva, ale zas si z pořadu odnesl jiné hodnoty. Každopádně, takový idiot na cesty se prostě vždycky hodí.(14.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace