Idiot na cestách (TV seriál)

Idiot Abroad, An

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Robin Peters

Velice zajímavý námět, velice zajímavý cestopis. Karl s Rickym a Stephenem musí mít opravdu výjimečný vztah, když si to od nich před zraky lidstva nechává líbit. Karlův velice specifický pohled na svět dává destinacím úplně novou dimenzi a hlavně baví. Místy to bylo tak trochu pořád stejné (Ricky se Stephenem Karla nutí dělat věci, co nechce a on si pořád stěžuje), i tak si však An Idiot Abroad držel celou dobu velice slušný standard. Jsem zvědav na trojku... 3. série - výrazně slabší. Warwick je novým elementem, ale obecně trojka není moc záživná, třeba už jen proto, že dvě ze tří destinací už Karl procestoval sám... 80% (1.-2. série - 90%, 3. série - 70%)(15.8.2013)

Ricky a Stephen šikanují chudáka Karla, člověka, jehož nejoblíbenější dovolenkovou destinací byl do dnešních dní karavan zaparkovaný na pláži ve Walesu, nutí ho dělat věci, které se mu fakt ani trochu nelíbí, neustále si na vše stěžuje, shazuje význam nejznámějších světových památek, stěžuje si, nejradši by byl zpátky v UK, stěžuje si- a divák se u toho skvěle baví. Sice bych se po jednom prožitém dni s Karlem asi raději zastřelil, ale jako průvodce po sedmi divech světa (a nejen jich) je ten s head like a fuckin' orange vážně nenapodobitelný.(14.9.2013)

(Po první řadě) Překvapivě výborná věc. Karl Pilkington mi je opravdu sympatický svou povahou - je poměrně přízemní, rád rozumuje a hláškuje (nebojte se, velmi často dobře ví, co dělá), ale zároveň má hodně optimistický přístup k životu, takže se nejedná jen o nějakého kňourala na český způsob. Jeho vnímání divů světa je naprosto ojedinělé v tom, že vám a hlavně ani sám sobě nevěší bulíky na nos o tom, jak to je "úžasný" a "neskutečný" - je to prostě třeba jenom obří kus šutru, kolem kterýho se točí stovky turistů a jejich odpadků. Někdo ho může vnímat jako "prostoduchého", já si myslím, že je to neskutečně fajn člověk, který ve své přízemnosti dokáže objevovat a hodnotit věci na takové úrovni, které mnoho jiných lidí, co si myslí, jak jsou přemýšlivý a mají otevřenou mysl, nikdy nedosáhnou. Historka na závěr: "Na jednom konci byli motorkáři Hell's Angels. Chtěl jsem být jako oni, vypadali tak drsně, ta kůže a tak... Možná to není pravda, ale máma mě odradila, když říkala, že když chce být někdo členem Hell's Angels, tak si musí nas*at do gatí a nosit je celý týden. ... Táta říkal, že by se k nim měla tetička Nora přidat." (8/10)(22.1.2012)

Ricky Gervais a Stephen Merchant jsou opravdu kamarádi do deště... pošlou vás obdivovat pyramidy, ale mezitím vám naordinují noc v hotelu, kde se nevyspíte, jízdu na velbloudovi, který vám rozdrtí koule a jako zákusek ochutnáte oční bulvu z kozy... proč? Protože je to prostě prdel... Karla mi bylo několikrát líto.. ale přiznejme si to.. může si za to částečně sám. Já mít za kamaráda takovýho prosťáčka.. udělám to taky.(2.11.2011)

No já tak nějak čekal více. To, co vypadalo jako ultimátní komedie stavící na ignoraci anglána vůči jiným kulturám, se nakonec vyvrvbilo do realitvně klidného cestopisu, kterým provází lehce šokovaný Karl Pilington. Některé momenty samozřejmě stojí za to a dokáží solidně rozesmát, ale celkový výsledek je takový nijaký. Na komedii to je většinu času málo, stejně tak jako to není cestopis z dílny například BBC. Tři spokojené hvězdy, více ze mě ale první série nevymáčkne. I thought I'd seen the Great Wall of China. Which, being honest with you, it's not the Great Wall; it's an alright wall. It's the Alright Wall of China. (18.6.2012)