Idiot na cestách (TV seriál)

Idiot Abroad, An

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Geniální koncept dokonale zrealizován. Člověk neví, co je nahrané a co skutečná snaha Rickyho + Stephena Karla na cestách vykolejit. Karl má občas skvělé hlášky a ZDALEKA není tím imbecilem, za kterého jej pořad vydává. Naopak si myslím, že je to geniální komik, který už hodně známé duo Merchant - Gervais výborně doplňuje. Hodně jsem se bavil především v poslednách dílech sérií, ve kterém je Karl zpět v Británii. Některé "bilanční" rozhovory a hlášky jsou prostě úžasné...včetně Karlova revolučního vynálezu:-)(9.4.2013)

Na Karlovi je mi sympatické, že nemá vůbec smysl pro turismus. Jeho cestování je tudíž samá stížnost, údiv nad tím, co velkolepého považují ostatní nad něčím, co mu vlastně vůbec nepřijde zajímavé, je věčně otrávený a brblající. A to mě kupodivu docela bavilo. Čínani mu přišli mimo, protože za pouliční pochoutku považovali žáby, škorpiony nebo vajíčko s již vylíhnutým embryem. A na veřejných hajzlech neměli dveře. Tedy oni tam neměli ani toaleťák. Jdete se vychcat a do periferního vidění vám kadí číňan. Bez toaleťáku vyřeší finální záležitost (nechci vědět jak!) a pak jde vařit vedle do restaurace. Karl je možná idiot, ale pomohl mi si uvědomit, že tahle asijská mentalita je mi opravdu hodně vzdálená. Už nikdy si nedám jídlo v čínské restauraci.(31.10.2013)

Epické, epické a ešte raz epické. Pilkington je Boh, ktorý hláškuje v skvelej réžií Ricky Gervaisa. Pod cestopisom som si vždy predstavoval suchopárneho človeka, ktorý opisuje monológom všetko čo sa deje, bez výraznejšej emócie, alebo snahy o stotožnenie sa v kontexte daného miesta a národa. An Idiot Abroad je úplný opak a práve preto je dokonalý. Viacej ako o pamiatky tam ide o ľudí, o rôzne príbehy a zvyky, ktoré títo ľudia považujú za svoje a ktoré sú v priamej konfrontácií sedliackeho rozumu Karl Pilkingtona. Neuveriteľne som sa na tom zabával a niektoré pasáže som si púšťal dokola. Posledná tretia séria vytvárala dokonca výbornú ukážku spriatelenie sa dvoch úplne rozdielnych ľudí ako boli Warwick a Karl. Výborné, výborné a ešte raz výborné. Kebyže takéto programy fungujú v televízií častejšie - znova by som si ju kúpil. Jedna z najlepších vecí akú Britovia vyprodukovali. 1 séria - 100%, 2 séria - 100% a tretia séria 100%(15.4.2013)

Netradiční a tím pádem velice poutavý cestopis. Divákovi je blízká především ta rovina pořadu, kdy je obyčejný nekňuba konfrontován s cizinou v jakékoliv extrémní podobě (džungle, poušť, řeka, hory apod.). Daleko snáz vstřebává informace, protože se s "idiotem" dokáže v daných situacích ztotožnit. U takového Beara Gryllse to mohl jen sotva, ale zas si z pořadu odnesl jiné hodnoty. Každopádně, takový idiot na cesty se prostě vždycky hodí.(14.7.2012)

Jako největší idioti mně naopak přišli ti dva co zůstali doma. Hlavně Ricky Gervais s tím svojím vyšinutým smíchem. Pelkington je prostě mírně svérázný realista s s občasným suchým humorem, který si ve své podstatě zas tak špatně nevede. On toho má člověk někdy fakt plný kecky a ti co ho mají za vola bych tam, alespoň na chvíli strčil. Mně ho bylo chvílema až líto. Možná i proto, že jsem vlastně takový idiot taky.(17.7.2012)