Idiot na cestách (TV seriál)

An Idiot Abroad

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Robin Peters

No já tak nějak čekal více. To, co vypadalo jako ultimátní komedie stavící na ignoraci anglána vůči jiným kulturám, se nakonec vyvrvbilo do realitvně klidného cestopisu, kterým provází lehce šokovaný Karl Pilington. Některé momenty samozřejmě stojí za to a dokáží solidně rozesmát, ale celkový výsledek je takový nijaký. Na komedii to je většinu času málo, stejně tak jako to není cestopis z dílny například BBC. Tři spokojené hvězdy, více ze mě ale první série nevymáčkne. I thought I'd seen the Great Wall of China. Which, being honest with you, it's not the Great Wall; it's an alright wall. It's the Alright Wall of China. (18.6.2012)

I když často se tady balancuje mezi humorem a trapností, přikláním se ke čtvrté hvězdě za originalitu. Takový cestopis jenom tak nenajdete. Karlovy hlášky a postřehy jsou občas dost trefné, asi jako když si dítě troufne hodnotit a komentovat něco, co bychom si my dospělí nedovolili, protože se to přece nehodí a není to slušné či korektní. A přitom si myslíme, že to dítě má pravdu.(17.7.2016)

"Most of the world is grim!" ...Attenborough sucks! Ohromná prdel. Názov je síce dosť zavádzajúci, pretože Karl je všeličo možné, no rozhodne nie je idiot, nie je šimpanzom s guľatou hlavou ako o ňom prehlasuje Gervais. Je to síce hniľo a hnida toho najlenivejšieho druhu, ktorý sa s otráveným "na čo takúto kravinu stavali?" výrazom na xichte motá po kútoch sveta, kde každý iný (akokoľvek lenivý) turista chodí úžasnutý s padnutou sánkou a s prstom na spúšti foťáku. Zároveň je však unikátny sprievodca aký na televíznej obrazovke chýbal, sympatický prostáčik s jasným, úprimným a pohotovým názorom na všetko a na každého a hlavne unikátnym pohľadom na veci a schopnosťou rozobrať veci z uhlu, o ktorom ste sa doteraz ani len netušili (jordánska pointa s chatrčou a palácom je fajn príkladom). A tá ubytovacia a gastronomická žumpa, ktorou ho Ricky a Steven pretiahli, zanecháva v sprievode Karlových hlášok, ktoré by sa dali fakt tesať, v každom mieste drasticky odlišný, až odradzujúci dojem, než aký ste videli doteraz v akomkoľvek inom, serióznom cestopise. s01:: 9/10, s02: 8/10(25.4.2012)

Geniální koncept dokonale zrealizován. Člověk neví, co je nahrané a co skutečná snaha Rickyho + Stephena Karla na cestách vykolejit. Karl má občas skvělé hlášky a ZDALEKA není tím imbecilem, za kterého jej pořad vydává. Naopak si myslím, že je to geniální komik, který už hodně známé duo Merchant - Gervais výborně doplňuje. Hodně jsem se bavil především v poslednách dílech sérií, ve kterém je Karl zpět v Británii. Některé "bilanční" rozhovory a hlášky jsou prostě úžasné...včetně Karlova revolučního vynálezu:-)(9.4.2013)

Další parádní nevšední Tv-show! Ve zkratce bych to popsal jako "Cestománie trošku jinak". A tím "trošku" myslím, že je to mnohonásobně vtipnější a odvážnější. Především díky perfektnímu Karlu Pilkingtonovi a jeho neskutečným hláškám. Ale není divu, někdy na něj Ricky a Stephen vymyslí opravdu slušné podpásovky. Každopádně asi nejzábavnější pořad o cestování, který jsem zatím viděl - a nemyslete si, že když to je ulítlé a vtipné, že to ztrácí vzdělávací hodnotu. Zaryté cestovatele jistě potěší, že Karl opravdu navštíví mnoho zajímavých míst a procestuje nesčetně mnoho různorodých krajin. Cestování tu opravdu nejde do pozadí, spíše se krásně prolíná se zábavnými vložkami. Edit: Po druhé sérii přidávám pátou hvězdu. Jen málo seriálů/filmů mě dokáže rozesmát tak, jako Karl! :D(22.4.2014)