Idiot na cestách (TV seriál)

An Idiot Abroad

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Robin Peters

Velice zajímavý námět, velice zajímavý cestopis. Karl s Rickym a Stephenem musí mít opravdu výjimečný vztah, když si to od nich před zraky lidstva nechává líbit. Karlův velice specifický pohled na svět dává destinacím úplně novou dimenzi a hlavně baví. Místy to bylo tak trochu pořád stejné (Ricky se Stephenem Karla nutí dělat věci, co nechce a on si pořád stěžuje), i tak si však An Idiot Abroad držel celou dobu velice slušný standard. Jsem zvědav na trojku... 3. série - výrazně slabší. Warwick je novým elementem, ale obecně trojka není moc záživná, třeba už jen proto, že dvě ze tří destinací už Karl procestoval sám... 80% (1.-2. série - 90%, 3. série - 70%)(15.8.2013)

• *Elfík*

Jsem na vážkách. Možná je to proto, že toto dílo jsem viděla v angličtině a jelikož nejsem příliš zdatná angličtinářka, zanechalo to ve mně převážně smíšené pocity. A ty jsou: ,,kravina, ale néé, tak strašné to není, sákra, tohle je příšernost, chachá, kousek byl vtipný, ahá, tady už ne!'' Možná také proto, že zesměšňování nemám v popisu práce (tedy nečinné koukání se na TV, filmy a jiné trochu se podobající výtvory).(10.11.2011)

Hodně zajímavý nápad, který plodí přesně požadované - neotřelý cestopis. Škoda jen, že to nefungovalo úplně a dost situací je až příliš očividně naskriptovaných.(30.12.2010)

No já tak nějak čekal více. To, co vypadalo jako ultimátní komedie stavící na ignoraci anglána vůči jiným kulturám, se nakonec vyvrvbilo do realitvně klidného cestopisu, kterým provází lehce šokovaný Karl Pilington. Některé momenty samozřejmě stojí za to a dokáží solidně rozesmát, ale celkový výsledek je takový nijaký. Na komedii to je většinu času málo, stejně tak jako to není cestopis z dílny například BBC. Tři spokojené hvězdy, více ze mě ale první série nevymáčkne. I thought I'd seen the Great Wall of China. Which, being honest with you, it's not the Great Wall; it's an alright wall. It's the Alright Wall of China. (18.6.2012)

Chtělo by se říct, že Kárl má všech sedm divů světa v p*ýči. A dívat se na věci, které má Kárl v pý*či (Kárl není žena) je nesmírně zábavný, ještě když všechno komentuje jako hloupej Freud a s geniální glosátorskou pointou. Já to nemám v ... ale taky nejsem žena(13.8.2013)