Idiot na cestách (TV seriál)

An Idiot Abroad

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Robin Peters
  • *Elfík*

Jsem na vážkách. Možná je to proto, že toto dílo jsem viděla v angličtině a jelikož nejsem příliš zdatná angličtinářka, zanechalo to ve mně převážně smíšené pocity. A ty jsou: ,,kravina, ale néé, tak strašné to není, sákra, tohle je příšernost, chachá, kousek byl vtipný, ahá, tady už ne!'' Možná také proto, že zesměšňování nemám v popisu práce (tedy nečinné koukání se na TV, filmy a jiné trochu se podobající výtvory).(10.11.2011)

Epické, epické a ešte raz epické. Pilkington je Boh, ktorý hláškuje v skvelej réžií Ricky Gervaisa. Pod cestopisom som si vždy predstavoval suchopárneho človeka, ktorý opisuje monológom všetko čo sa deje, bez výraznejšej emócie, alebo snahy o stotožnenie sa v kontexte daného miesta a národa. An Idiot Abroad je úplný opak a práve preto je dokonalý. Viacej ako o pamiatky tam ide o ľudí, o rôzne príbehy a zvyky, ktoré títo ľudia považujú za svoje a ktoré sú v priamej konfrontácií sedliackeho rozumu Karl Pilkingtona. Neuveriteľne som sa na tom zabával a niektoré pasáže som si púšťal dokola. Posledná tretia séria vytvárala dokonca výbornú ukážku spriatelenie sa dvoch úplne rozdielnych ľudí ako boli Warwick a Karl. Výborné, výborné a ešte raz výborné. Kebyže takéto programy fungujú v televízií častejšie - znova by som si ju kúpil. Jedna z najlepších vecí akú Britovia vyprodukovali. 1 séria - 100%, 2 séria - 100% a tretia séria 100%(15.4.2013)

An Idiot Abroad je velice zvláštní počin. Na cestopis se tam toho moc nedozvíte a na komediální seriál tomu chybí scénář. Je to spíš taková cesta myslí Karla Pilkingtona, která je zprostředkována pomocí "božích" zásahů pánů Merchanta s Gervaisem. Nutno však říct, že se jedná o cestu nanejvýš zajímavou a zábavnou. Myšlenkové pochody tohoto člověka jsou někdy opravdu neskutečné. Oblíbené díly: 1x02 - India, 2x02 - Trans-Siberian Express, 2x07 - Climb Mount Fuji, Karl Comes Home 1 a 2,(16.9.2015)

Ricky Gervais a Stephen Merchant jsou opravdu kamarádi do deště... pošlou vás obdivovat pyramidy, ale mezitím vám naordinují noc v hotelu, kde se nevyspíte, jízdu na velbloudovi, který vám rozdrtí koule a jako zákusek ochutnáte oční bulvu z kozy... proč? Protože je to prostě prdel... Karla mi bylo několikrát líto.. ale přiznejme si to.. může si za to částečně sám. Já mít za kamaráda takovýho prosťáčka.. udělám to taky.(2.11.2011)

Geniální koncept dokonale zrealizován. Člověk neví, co je nahrané a co skutečná snaha Rickyho + Stephena Karla na cestách vykolejit. Karl má občas skvělé hlášky a ZDALEKA není tím imbecilem, za kterého jej pořad vydává. Naopak si myslím, že je to geniální komik, který už hodně známé duo Merchant - Gervais výborně doplňuje. Hodně jsem se bavil především v poslednách dílech sérií, ve kterém je Karl zpět v Británii. Některé "bilanční" rozhovory a hlášky jsou prostě úžasné...včetně Karlova revolučního vynálezu:-)(9.4.2013)