Skvělej Roden vs jeho prkenní pacienti :). Jinak se jedná o takovou českou kopii americkýho seriálu Huff s Hankem Azariem, což bych asi doporučil víc.(26.8.2013)

• donvitoso

40% ...těžko hodnotit po prvním dílu celý serial, ale žádná slava zatím... roden se zdál nepřirozený a ta depresivní historka, pulhodina na jednom miste... jen s malou pravdepodobností si nenechám ujít následující díly...(11.10.2011)

• paascha

UPC nečekaně uvolnilo HBO, tak jsem se mrknul na 1. díl a pak ještě nějaký film o seriálu a musím říct, že jediné, co mě bavilo, byla představa, jak Pauhofová drží na hajzlu v ruce to obrovský péro a do ucha jí někdo vrčí: Vyhoň mě, sloveno! Jinak sračka.(10.10.2011)

Zatím kvalitativně se rovnající americké předloze, v čemž ale spočívá i hlavní zápor. Pokud je schopná se na českém seriálu sejít tak kvalitní sestava herců, scenáristů a režisérů, je trochu škoda, že kopírují - byť kvalitní - zahraniční produkci, namísto vytvoření originálního díla. Karel Roden je vynikající náhradou za Gabriela Byrna. Oproti tomu Hejlík a kočka Pauhofová mě zatím nepřesvědčili, že jejich postavám věřím ty přes kopírák přetlumočené dialogy. Po čtyřech dílech zatím opatrné čtyři.(18.10.2011)

Proč jsem si z Terapie nesedla na zadek má hned několik důvodů. Předně, jak i paradoxně sama seriálová postava Dita prohlásila, psychoterapeuti nejsou lékaři. Pak tedy nechápu pojmy „pacient“ a „ordinace“. Vhodnější by byli klienti. A jak nazvat místnost ve které spolu klient s psychoterapeutem hovoří je už vedlejší, ale ordinace to asi nebude. Druhak, nevím, jak to pan scénárista myslel, jestli sám tak mluví normálně, ale pokud klienti hovoří s psychoterapeutem o sexu, ať je klient mladý, starý, to je jedno, vždy použije to slovo od „š“ a ještě ve tvaru, který jsem používala naposledy někdy na základce. Jestli to mělo přilákat nějaké nadržené publikum, to nevím, a ani nejsem takový puritán, ale nedává mi to smysl. Proč před cizím člověkem takhle mluvit, byť je to člověk, kterému mohu říct všechno. Měla jsem z toho pocit, že až na pár výjimek tam většina postav sex chápe čistě jako živočišnou „věc“, přitom má mimo již zmíněné i řadu jiných podob ne? Navíc, to, jak klienti na svého psychoterapeuta ječeli, uráželi ho a dohadovali se s ním a to nejen tehdy, kdy jim odhalil příčinu jejich trápení, přišli mi prostě jako stádo nevychovaných fracků – ten člověk jim chtěl pomoct, měli by mít nějakou úctu. Třetí, chápu, že jména jako Geislerová a Roden pomohla učinit tento „projekt“ zajímavým a svým způsobem i ta otevřenost s jakou se klienti prezentují, ale přiznám se, že první polovinu seriálu jsem se opravdu nudila, ani ti lákaví herci tomu nepomohli, když jsou dialogy tak prkenné. Stále jen Proč si to myslíte, Jak jste reagoval/a, Možná, Snad, Nevím, a ty rozsypaný korále, uf, chrrrrrrrrrr….Roden měl prezentovat chlapa co se nevyzná v kafi a vůbec nesportuje. No, kávě určitě rozumí, navíc si pan Herec evidentně na své postavě zakládá, je to hodně vidět a ty lehké košile a záběry na jeho ruce tomu moc nepomohly. Měli jste ho navléct do nějakých neforemných svetrů, vycpat mu břicho, trochu ho rozcuchat a dát mu brýle a pak už bych tomu snad uvěřila. Jenže ono je to těžké, má-li se do postavy, kterou představuje, někdo zamilovat. Tady mi prostě nějak nešlo vidět Karla Rodena jako postavu, kterou hraje. A to už jsem mu v minulosti xkrát uvěřila jinačí charaktery. Každopádně, druhá polovina seriálu mě upřímně zaujala, s napětím jsem čekala na odhalení skrytých příčin potíží a dotažení nakouslých problémů a situací. Byla jsem naivní, čekala jsem samé happyendy a místo toho jsem se v pár případech sama dostala do deprese. Na jedno zhlédnutí to není špatné, je to určitě nové, odvážné a tak podobně, ale na mě to nezafungovalo, asi, bohužel. Kdo má zájem, nechť navštíví můj bazar.(26.3.2014)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - První série seriálu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a stanici HBO přinesla zvýšení sledovanosti i zvýšení počtu předplatitelů kanálu. O pokračování bylo rozhodnuto prakticky ihned. (gogos)

• - Seriál se začal natáčet 27. září 2010 v barrandovských ateliérech. Poslední natáčecí den byl naplánován na 17. února 2011, nakonec natáčení skončilo 19. února. Celkově filmování trvalo 95 natáčecích dnů. Druhá série se točila 76 dní a poslední klapka padla 25. srpna 2012. (morgos)