• donvitoso

40% ...těžko hodnotit po prvním dílu celý serial, ale žádná slava zatím... roden se zdál nepřirozený a ta depresivní historka, pulhodina na jednom miste... jen s malou pravdepodobností si nenechám ujít následující díly...(11.10.2011)

Ze čtyř hvězd snižuji na tři. Přes upřímnou snahu se mi nepodařilo shlédnout celé. Příliš dlouhé. Příliš mnoho slov, jak už to na terapiích bývá. Divák (já) je vyždímaný jak citron, ale tentokrát si říká, že naprosto, naprosto zbytečně - proč kvůli nějakému seriálu, navíc kvůli postavám, jejichž příběhy mu jsou ne vždy úplně blízké - zkrátka zbytečně strávený čas přes většinou excelentní herecké výkony. Z tohoto pohledu daleko raději vzpomínám na seriál autorky Alexandry Berkové Co teď a co potom, kde hrál hlavní roli terapeuta Jan Hartl, seriál byl kratší, příběh uchopitelnější a tím pádem stravitelnější. Rozdíl - zde individuálka - tam skupinová terapie. Takže nic nového pod sluncem. Podobný seriál už tu byl.(15.1.2012)

Nejdřív jsem to ani vidět nechtěl, měl jsem k tomu doslova odpor, protože česká filmová/seriálová tvorba ve mě už zanechává jen negativní pocity. A pak jsem pro zajímavost zkusil první, druhý, třetí díl a dneska skončil u 45. a vůbec mi nebude vadit, jestli se bude pokračovat. Nevynášel bych seriál nijak do nebes, ale způsob vyprávění a proplétání se všeho mj, i s osobním životem psychologa bylo přinejmenším stravitelné, přičemž samotné zahrané postavy bylo to nejlepší, jejich příhody už trochu místy na hlavu postavené. Škoda byla trochu toho konce, kdy se začnou objevovat další nové epizodní postavy, stejně tak jako psychologův rozpad světa. Na český seriál nečekaně dobré, zřejmě protože je to vyrobeno pro HBO a HBO minisérie mají svojí kvalitu. ~~~ 3,5*(17.12.2011)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - Terapie je první seriál české HBO, ve kterém využívá formát převzatý ze zahraničí. (endoskop)

• - Terapie je historicky prvním hraným seriálem kanálu HBO realizovaným na českém území. (dauni1)