Možná jednotlivé problémy jednotlivých pacientů vycházejí z reality, ale přijde mi, že jsou vybrány schválně s příklonem k bulváru. Hodně se probírá sex, což proč ne, ale popravdě osobně bych řešil spíš problémy komunikační s manželkou, případně krizi středního věku, prostě takové obyčejné "drobnosti", ale právě že ty jsou na takový seriál moc obyčejné. Roden vlastně nemá co hrát, a tak je to na jeho sparing partnerech, kteří ale někdy svou roli přepísknou a vedou ji ad absurdum. Nevím, jistou atmosféru to má, že je to statické, nu, to se dalo čekat, ale ty problémy, co se řeší, mi přijdou tak nějak mimo můj svět.(18.9.2012)

Skvělej Roden vs jeho prkenní pacienti :). Jinak se jedná o takovou českou kopii americkýho seriálu Huff s Hankem Azariem, což bych asi doporučil víc.(26.8.2013)

Jak jsem na Terapii jednou začal koukat, rozhodl jsem se, že těch 45 dílů poctivě dokoukám. Po prvních pěti dílech se mi totiž rozjela velice zajímavá válka dialogů mezi Karlem Rodenem, co hraje terepeuta a jeho pacienty. Ti jsou ve všech ohledech naprosto skvělí herci. Vlastně nebyl ve filmu jedinej člověk, kterej by přehrával nebo by mu to vysloveně nešlo. Všichni předváděli ty vyšinuté postavy naprosto precizně, že jsem prakticky každému uvěřil a byl jsem pokaždé zvědavý jak se jejich příběh vyvíjí dál. Pravda, že někdy v půlce už to začalo ztrácet kouzlo. Prakticky to byla pokaždé ta samá rutina, která se nijak výrazně nevyvíjela. Pak ale postava Karla Rodena zažila pár šoků a já jsem byl nesmírně zvědavý, jak to vlastně všecko dopadne. Nakonec musím říct, že samotný nápad a všecko kolem tohoto nápadu bylo naprosto perfektně domyšlené. Jen ten závěr mohl mít nějakou výraznější tečku. Každopádně co se týče psychologie postav a jejich dialogů, dlouho jsem něco takového neviděl. A to je na český seriál, podle mě, parádní úspěch.(22.10.2012)

Přestože jsem viděla pár dílů americké verze, která mě nějak nenadchla, musela jsem si rozšířit obzory i v té české. První i druhý díl jako by scénářem vypadl z oka americké verzi - doslova. Další díly jsem se snažila udělat si čistý a vlastní obrázek o tomto seriálu a povedla se jedna věc. Oddělila jsem dojmy z americké verze od dojmů z české verze. Totiž není žádnou novinkou, že Češi nemají svou vlastní hlavu a rádi "převezmou" cizí nápad, a tak jsem se k tomu také stavěla. Zajímaly mě díly, při kterých se zpovídali pacienti psychologovi ze svých problémů, ale vadily mi díly ve kterých psycholog řešil své rodinné problémy...Nemám moc ráda několik dějových linií zároveň a proto jsem docela ráda, že postav(tedy pacientů) nebylo více. Za pochvalu rozhodně stojí přirozené herectví Karla Rodena a Táňi Pauhofové.(9.4.2013)

Zatím kvalitativně se rovnající americké předloze, v čemž ale spočívá i hlavní zápor. Pokud je schopná se na českém seriálu sejít tak kvalitní sestava herců, scenáristů a režisérů, je trochu škoda, že kopírují - byť kvalitní - zahraniční produkci, namísto vytvoření originálního díla. Karel Roden je vynikající náhradou za Gabriela Byrna. Oproti tomu Hejlík a kočka Pauhofová mě zatím nepřesvědčili, že jejich postavám věřím ty přes kopírák přetlumočené dialogy. Po čtyřech dílech zatím opatrné čtyři.(18.10.2011)