Zatím kvalitativně se rovnající americké předloze, v čemž ale spočívá i hlavní zápor. Pokud je schopná se na českém seriálu sejít tak kvalitní sestava herců, scenáristů a režisérů, je trochu škoda, že kopírují - byť kvalitní - zahraniční produkci, namísto vytvoření originálního díla. Karel Roden je vynikající náhradou za Gabriela Byrna. Oproti tomu Hejlík a kočka Pauhofová mě zatím nepřesvědčili, že jejich postavám věřím ty přes kopírák přetlumočené dialogy. Po čtyřech dílech zatím opatrné čtyři.(18.10.2011)

Vypadalo to, že takovýhle typ seriálu nejsme v Čechách schopni točit a ejhle, přišla HBO Central Europe a v její české divizi vznikne dílo, které splňuje všechna vysoká kriteria trademarku HBO. Jsem nepoznamenán původní americkou a prapůvodní izraelskou předlohou (mimochodem pěkné geneze, teď už jen aby třeba taková Česká televize Ostrava natočila svou vlastní verzi... :-) ), takže přistupuji k Terapii coby tabula rasa (těžko sám posoudím, zda je to výhodou či spíše hendikepem), každopádně tu je mých několik diváckých postřehů - Myslel jsem zpočátku, že je to až příliš prvoplánové, pak ale přišel pátý díl a celý projekt náhle dostal hlubší smysl - terapeut co sám potřebuje terapeuta, reflektování krize středního věku, syndrom vyhoření, chybějící zpětná vazba...velká osobní témata, k nimž je potřeba zestárnout do toho správného věku...což mně už se bohužel podařilo... Každý z nás je vlastně stále tak trochu v obou židlích, jak na pohovce pacienta, tak v terapeutickém křesle. A každý se také někdy zamiloval do svého psychologa... Seriálová událost sezony...(7.1.2012)

Skvěle napsané dialogy a hlavně přítomnost Karla Rodena táhne tento projekt na seriálovou špičku. 80%(16.10.2011)

• - Karel Roden absolvoval doposud nejdelší natáčení ve svém životě. Seriálu Terapie věnoval úctyhodných 95 natáčecích dnů, na filmování odjížděl v půl šesté ráno a zpravidla se vracel domů po osmé večer. Natáčení probíhalo od pondělí do pátku včetně 6 pracovních sobot. (frings)

• - První série seriálu zaznamenala na českém trhu obrovský úspěch a stanici HBO přinesla zvýšení sledovanosti i zvýšení počtu předplatitelů kanálu. O pokračování bylo rozhodnuto prakticky ihned. (gogos)

• - Až ve 30. epizodě Marek (Karel Roden) poprvé použije inhalátor. (vyfuk)