poster

Požáry (festivalový název)

 • Kanada

  Incendies

 • Francie

  Incendies

 • Slovensko

  Žena, ktorá spieva

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Požiare

  (festivalový název)

Drama / Mysteriózní / Válečný

Kanada / Francie, 2010, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ten Druhy
  *****

  1+1=1, to bolo pre mňa šokujúce zistenie, chvíľu som zostal sedieť ohromený. Keď to zjednoduším Incendies (výstižnejší by bol preklad Zhorenisko) je film o tom ako minulosť človeka v určitej chvíli dostihne. Tento spletitý príbeh je vystavaný s ľahkosťou, prechody z jedného časového pásma do druhého sú plynulé, zmenu signalizujú tváre matky a dcéry. Rekonštrukcia minulosti funguje ako desivý prejav a súčasne vytvára vnútornú dynamiku príbehu, ktorý nás zavedie do čias občianskej vojny v nemenovanej krajine Blízkeho východu (fakty poukazujú na Libanon). Film je tak trochu postmoderne ladený, pôsobí ako mozaika, ktorá nedáva zmysel, keď je neúplná. V ľudskom živote jednoduchá matematika často neplatí, kto si to včas neuvedomí, zostane prekvapený, ako ja v závere tohto filmu.(4.11.2012)

 • PetrPan
  *****

  Filmový ploužák s říznými až heavymetalovými riffy kruté reality života, kterou si my, zhýčkaní západní pademokracií, nedokážeme ani představit. Vyvrcholení celého příběhu pak vygraduje do takových výšek, že se všechny struny přetrhnou a zavládne ohlušující ticho.(24.2.2015)

 • dr.horrible
  *****

  Nakoľko som už dlho nevidel lepšiu pointu, zaokruhlujem trochu dohora. Ten film si to zaslúži; Ma dobrých hercov, úžasnú kameru a Radiohead. Na konci som si vybavil zaverečné verše z Rómea a Júlie. Ani neviem prečo, nejde tu o žiadnu love story, o Júliu, a o Rómea už vôbec. Dva dopisy, dva!(23.7.2016)

 • bassator
  *****

  46th KVIFF 2011 - TRIBUTE TO DENIS VILLENEUVE - Pocta Denisi Villeneuvovi (Incendies / INCENDIES / Požáry) - Když jsem film viděl před pár týdny, neměl jsem slov. Jediné co jsem byl schopen říci bylo "masakrální"... Absolutně úžasný film ve všech směrech. Opět se nacházíme v různých časových pásmech, vidíme příběh z různých pohledů... Stále jsem si dával dohromady souvislosti, přemýšlel jak to bude pokračovat, dával dokupy střípky příběhu až vše dospělo k absolutnímu šoku. Člověk se musí soustředit na každou minutku, aby mu něco neuteklo, aby vše do sebe nakonec zapadlo. Za pár dnů by se měl tento snímek promítat i na filmovém festivalu v Karlových Varech tak všem VELMI DOPORUČUJI!!!... - 28. 5. 2011 - 95%(9.9.2011)

 • J*A*S*M
  ****

  Jsem na sebe naštvaný, že jsem si v polovině filmu vymyslel pointu, kterou bych použil, kdybych ten příběh měl nějak dopsat já sám. Scenáristé filmu totiž napsali závěr úplně stejný, čímž jsem se připravil o šok, husí kůži a možná i nějaké ty slzičky. Každopádně vynikající silný film, ale měl mást ještě o trochu důmyslněji :-((23.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace