Experiment (festivalový název)

Experiment, The

Dánsko, 2010, 90 min

Kostýmy:

Bente Ulvik

Proč by se pro blaho země, rodičům nemohli sebrat děcka a převychovali se na někoho jiného. Zajímavý příběh, drsná realita. Jeden z mnoha příběhů přeměny původního obyvatelstva. Konec rychlý a k zamyšlení. 7,5/10(26.2.2015)

Shlédnuto v rámci festivalu Jeden svět v Bratislavě. Volně plynoucí příběh o jedné z mnoha nepovedených násilných transformací původní obyvatelstva, tentokrát na Islandu pod vlajkou Dánska. Ztráta vlastní identity a kořenů je zde zpracována do vygradovaného konce, kdy i nepovedený experiment začne žít svým vlastním životem, pokud má dostatek politického zázemí.(5.12.2011)

• DannyBoy80

MINIKINO Kavárna, Ostrava, 17.2.2015: Moc mě to nebavilo, nemělo to žádný tah a emoce. V celku i příběh o ničem. Byl jsem naladěný na něco jiného, do kina jsme šli na film Limbo, nicméně disk se v půlce seknul a pak nám jako náhradu pustili toto.(23.2.2015)

Matka Karen bola vskutku krásna žena, ale na tej oslave sedela a usmievala sa ako taká tupá piča!(30.5.2013)

Grónsko není Island. V roli Kareniny matky Nukaka Coster-Waldau, manželka populárního dánského herce, která skutečně pochází z Grónska a vyhrála tam kdysi soutěž Miss.(4.5.2014)