Praví chlapi

(studentský film)

Rôzne podoby lásky v trojici Adam - Tereza - Ivan zamotá stretnutie s rakúskym manželským párom Jensa a Loty. Tí prichádzajú znovuobnoviť medové dni zašlých časov. Lota chce rozveseliť seba aj manžela, hľadá príčiny ich vzájomného ochladnutia a nechce si pripustiť jedno: jej manžel je jednoducho iný.
Film je obrazom citovej nestálosti a frustrácie ľudí z rozdielnych kultúr. Ich pocit domova, zázemie, výchovu a morálku ovplyvňovali rozdielne spoločenské systémy. V rámci hľadania lásky však narážajú na rovnaké problémy. (x-chilli)

Lengyel

Na domáce pomery nadpriemerne formálne zvládnuté (8mm kamera a oldschool look), slušne herecky vedené a aj napísané. Rozprávanie má síce pár zbytočne rozťahaných pasáží, no divák pri nich nestratí koncentráciu vďaka skvelým dialógom. Čo ma však na filme najviac teší, je téma, ktorú autor akcentuje a "neslovenské" spracovanie. Je radosť pozerať sa na študentský film, ktorý hravo zatieni niektoré "pokusy a labutie piesne" starších generácií domácich hraných režisérov. ()

Danqo

„Toto je Bratislava. Tu ľudia zomreli na nudu.“ Nepríjemne blízke nepríjemne rozmazané zábery, ale to bolo cieľom. Bratislava 2010 tak vyzerá ako Bratislava 1990. ()