Rodinka

Rodinka

Komedie / Rodinný

Česko, 2010, 90 min

• G..

Během sledování Rodinky jsem neustále odbíhala dělat něco jinýho. Prostě mě to nebavilo.(26.2.2011)

Tenhle film se do kina vůbec nehodí. Raději měl běžet v TV v neděli večer. Vadila mi ta do očí bijící reklama, ale dnešní filmy se zřejmě bez ní asi neobejdou. Škoda, že nepoužili jediný exteriér. Alespoň jeden by přispěl k celému oživení filmu. Josef Polášek hraje konečně seriózní postavu a ne nějakého lehce opožděného blbečka. Jana Štěpánková s Jaromírem Hanzlíkem a jim sekundující Kolářová mají co dělat, aby celý film na svých bedrech utáhli.(13.1.2011)

• kingik

Upocený "filmový" návrat legendárního českého sitcomu, který si myslí, jak je vtipný a na plátna kin se vůbec nehodí. Zádrhel je v tom, že scénáře Fan Vavřincové se ujala "renomovaná" autorka Lucie Konečná, která vyplodila takové skvosty, jako je třeba Ordinace v růžové zahradě. Její rukopis je na filmu s televizním lookem dost znát a absolutně si se sitcomem neví rady. Její scénář budí dojem, že termín situační humor zná snad jen z vyprávění. Zbylé trio Zdenek, Kačka a Pavla, které se dochovalo až do tohoto opusu, hraje opět herecké trio Hanzlík, Kolářová a Štěpánková, jako před léty. Jen před těmi čtyřiceti lety nevypadali tak sešle, jako tehdy takto záměrně nalíčený Zdeněk Řehoř v roli tatínka neurčitého věku věčně posedlého želvími mazlíčky jménem Poldinky. Ostatně i ty se tady objeví, a kupodivu vypadají, oproti zchátralým hercům, k světu. Z mladší herecké generace je zde Petr Forman, který hraje jednoho z raubířů, a jeho bráchu žijícího v Los Angeles s rodinou hraje známý herec z reklam na hypoteční úvěry Jakub Slach, ale pokud vím, raubíře v původním seriálu hráli jednovaječní sourozenci, a tak mně není známo. proč je tady v dospělosti hrají dva jen typově podobní herci. V rolích jejich manželek se představí Lenka Vlasáková a Tereza Kostková. Jejich děti hraje Veronika Svobodová, která po své prabábi zdědila spisovatelské geny, ale nikoliv ve psaní detektivek, nýbrž v hororech a americká rozmazlená holčička Agáta Zimová jako dcera druhého raubíře byla při svém účinkování tak trošku na zabití. Třetího nejmladšího syna Pavli si zahrál Radek Zima. Dějová linie v podstatě žádná, ale částečně se to točí vedle tajemného pokladu, který rodinným příslušníkům odkázala zesnulá prababička, ale nikdo netuší, co by jím mohlo být, a pak se také dozvíme, jak je nebezpečné navštěvovat taneční pro seniory, a k jakým úrazům tam dochází, a kterak si vysloužit medaili za vyšlechtění nové odrůdy orchidejí a tak dále. Situační humor je dost nenápaditý a jede v duchu zaběhaných televizních hrůz, které jsou tady v černých číslech. V praxi to znamená, že na scénu se pošle stokilová Konvalinková v roli otravné sousedky, co ji v obchodech zajímají jen slevy a její postava se chytře využije k propagaci Penny marketu. Tahle nesnesitelná sousedka má distingovaného syna, kterého hraje Josef Polášek a ten chodí s dcerou Zdenka a Kačky, kterou ztvárnila Lucie Vondráčková a celá ta natahovaná zbytečnost končí tím, že jejich dcerka konečně se svým partnerem počne a považte dvojčata. No děs. Celé to zabil Náhlovský obsazený do role realitního makléře, a tady už si myslím každý udělá obrázek o celkově trapném vyznění filmu. Sice se ocitneme ve vile ne nepodobné té původní a doprovázet to bude příjemná hudba Ondřeje Brzobohatého, ale termín "chci vrátit vstupné", je tentokrát na místě. 20%(8.3.2011)

• Nihlathak

vrchol trapnosti, všechny ty lidi jsem bytostně nesnášel. To nebyly žádné roztomile hloupoučké postavy, pořád jsem měl náladu tak akorát na to, že kdybych ty lidi znal, tak bych je postřílel.(10.6.2011)

Bohužel to moc nepřipomíná Takovou normální rodinku. Mělo to být totiž pokračování. Jediné co to z ní má, je to rozestavění obyvatel.(22.7.2014)

• - Květa (Naďa Konvalinková) sleduje v televizi pohádku Peklo s princeznou (2009). (funhouse)

• - V televizní verzi bude mít Rodinka šest dílů: Slavíme, Milionová tchýně, Teče nám do bot, Miláček Daisy, Capuccino se šlehačkou, Štědrovečerní převapení. (POMO)