Ďáblův dvojník

• Belgie

The Devil's Double

Životopisný / Thriller / Drama

Belgie / Nizozemsko, 2011, 104 min

Mám rád filmy z prostředí arabských zemí, jelikož se toho z jejich dějin zrovna k nám moc nedostalo a myslím si, že zrovna Sadámova válka nebo i válka v Afghánistánu je plná zajímavých příběhů a možností pro film je zde strašná hromada. Přesto je filmů ale málo a když už, tak je to nějakej šíleně epickej film o amerických vojácích, ve kterém bych zrovna nějakou pravdu nehledal. Lee Tamahori si právě proto vybral příběh, i když z války, který se zaobírá naprosto něčím odlišným. Latifův život je zajímavý což o to, ale nevím jestli je opravdu tak zajímavý, aby mě dokázal pobavit jako celovečerní film. Příběh Iráckého "prince" a jeho dvojníka je krásným námětem pro zajímavý dokument, ale tomuhle zpracování prostě něco chybí a nepůsobilo to na mě jako plnohodnotný film.(10.12.2014)

• kaposlav

Normálne by som si myslel, že aj slepý musi vidieť na aký účel bol tento film natočený, ale asi som precenil ludí.(27.5.2012)

Nemá to moc výrazný příběh, protože je to celé založené na tom jakej byl Udaj Husajn magor. A to stačí. V Iráku to byl největší boss, mohl si dělat všechno a taky to dělal a ani Saddám mu v tom nějak výrazně nebránil. Dominic Cooper je v hlavní dvojroli excelentní. Perfektně dokázal zahrát naprosto odlišně dva lidi, co vypadají stejně a mají se i stejně chovat :) Jediné co mě zklamalo byla Ludivine Sagnier, protože v tom filmu byla fakt ohyzdná. Nevím jestli zestárla či co, ale její půvab z dob filmu Bazén se tedy dočista vytratil. Fakt hrozný koště.(23.3.2013)

Škoda poklesu tempa cca. 30 minut před koncem, kdyby k němu nedošlo, byl by zážitek podstatně kvalitnější a dojmy silnější a já bych neměl problém přihodit tu čtvrtou hvězdu. To ovšem nic nemění na faktu, že Dominic Cooper předvádí neuvěřitelný výkon a celý film rozhodně stojí za vidění. 70%(1.5.2012)

Zvěrstva, která napáchal Uday Saddam Hussayn al-Tikriti, irácký Caligula, ta prostě přesahují naši představivost. Tohle chtít zachytit v jednom filmu je marnost nad marnost. Třpyt zlatých střech paláců a mihotání světel diskoték s lajnami koksu, jen tu a tam proložené zanaříkáním obětí, to nevytrhnou. A z jeho dvojníka udělat Mirka Dušína, bez jediné kapky cizí krve na rukou (skutečný Uday by ho donutil si sakra smočit), to mi nepřijde jako dobrý nápad.(24.7.2013)