Ďáblův dvojník

The Devil's Double

The Devil's Double

Životopisný / Thriller / Drama

Belgie / Nizozemsko, 2011, 104 min

Nekompromisní příběh, kterému vládne, pro mě v té době neznámý, Dominic Cooper, mě sejmul hnedka v prvních minutách. Takový příběh se totiž jen tak nevidí. Příběh odehrávající se v Bagdádu, vyprávějící o odporném životě jednoho ze synů Sadáma Husajna. Ten film vlastně zaujme prakticky vším. Prostředím, námětem, hereckými výkony...Všechno je tak absolutně atraktivní a neobvyklý, že atraktivnější a neobvyklejší film se v té záplavě dnešních filmů snad ani najít nedá.(13.2.2012)

• Le_Chuck

Jedna za Coopera, druhá za Coopera. Zbytok prvý plán na pol plynu. 50%(9.2.2012)

Škoda poklesu tempa cca. 30 minut před koncem, kdyby k němu nedošlo, byl by zážitek podstatně kvalitnější a dojmy silnější a já bych neměl problém přihodit tu čtvrtou hvězdu. To ovšem nic nemění na faktu, že Dominic Cooper předvádí neuvěřitelný výkon a celý film rozhodně stojí za vidění. 70%(1.5.2012)

Být synem Saddáma Chusajna nebude žádna sranda. Táta je vysoký hodnostář, plní boží přikázaní a stará se o celé impérium. No a být nejstarším synem takového velitele chce nejenom koule, ale taky potřebný intelekt, nadhled a všeobecné vzděláni. Z boží vůle princ krasoň Noir duja mladší plní nejenom výše uvedené, ale taky je mu blízka sexuální chtivost, šovinizmus, psychický nátlak, násilí... proste ideální synek (taková normální arabská rodinka). Z důvodu pracovné vytíženosti potřebuje princ svého dvojníka, tak těžká práce v rámci mezinárodních vztahu a zahraniční politiky si vybírá daň na princovém mentálním zdraví. V tom přídě on (Latif), téměř dokonale dvojče (až na výši výbavu) Noira. Příběh dostává konečně ten správný spád a všechny okázalosti plynoucí z dané funkce sou tady převedené v plné své kráse, ehm. Na EU zobrazeni dosti slušné. 7/10(14.12.2011)

Dobrý námět, dobrý Dominic Cooper a film, který mnou jen tak prošuměl bez výraznějších stop. Nemám co vytknout, ale ani chválit. V Iráku to holt nemaj jednoduchý, jaký si to uděláš, takový to máš.(8.6.2012)

• - Latif dostal během své služby od Udaje celkem tři domy a šest aut. (Dr Lizal)

• - Jednou Udaj poslal Latifu na tři týdny do vězení, protože mu jeho milenka tvrdila, že se ji Latíf pokusil svést. Když se vše vysvětlilo, daroval mu jako odškodnění další mercedes. (Dr Lizal)

• - Udaj upřednostňoval oděvní značky Yves Saint Laurent a Christian Dior. (Dr Lizal)