Neřízené střely

Neriadené strely

Loose Cannons

Komedie / Drama / Romantický

Itálie, 2010, 108 min

Vynikajúci, s maximálnym citom a empatiou podaný príbeh plný láskavého humoru a úprimnej drámy, to všetko okorenené talianskym temperamentom. Je v tom jednoznačne cítiť prvky autobiografie autora, o to väčší dôraz je kladený na charaktery, postavy a psychológiu. Veľmi príjemné a nečakané prekvapenie...(19.8.2013)

CITÁT - Vesele i dojemně o tom, že každý z nás je jiný, všichni na to máme právo a nezáleží na tom, zda se nám líbí muži nebo ženy...........................(19.7.2013)

Ač sem to vážně nečekal, docela jsem se u "Mine Vaganti" pobavil. Příjemně vyvážená dráma s lehkým humorem a příjemným obsazením. Jeden z nejlepších filmů o coming-outu, co sem doposud viděl.(11.5.2013)

Až do příjezdu partičky "kamarádů" z Říma to vlastně až taková komedie není. Vidím to jako takovou režisérovu autoterapii, jak se vyrovnat se svou rodinou (a možná i svou orientací) - to, že je film věnován otci, k tomu přímo vybízí. Nicméně je to dostatečně poutavé, aby vás to nenudilo, škoda jen nedotažené paralelní linky s dávnou svatbou. - Beznadějné lásky nikdy neskončí. Jsou věčné.(19.12.2013)

Skvělý film z prostředí malého města v Itálii ukazuje mimo jiné i to, že prarodiče nám mnohdy rozumí lépe než rodiče. Update 06/2013 - nechápu, proč je tak nutné dávat zahraničním filmům české názvy, zvlášť těm, které jsou už jistý čas známy pod originálním názvem.(4.11.2010)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na autentických miestach na juhu Talianska v okolí miest Lecce a Gallipoli. (MikaelSVK)