poster

Temný příliv

 • USA

  Dark Tide

 • Slovensko

  Žralok zabijak

Dobrodružný / Drama / Thriller / Horor

USA / Jihoafrická republika, 2012, 109 min

Režie:

John Stockwell

Hudba:

Mark Sayfritz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  *

  Dvě hodiny jsem u toho dřepěl a čekal, že se bude něco dít. A nic. Po celou dobu se jen pár potápěčů honilo ve vodě, která se občas zavířila a zrudla, aby se zase vše vrátilo do starých kolejí. Jedinej adrenalin se dostavil, když se Halí Belí svlíkla do plavek. Zlatý céčkový žraločí horory. 10%(31.3.2012)

 • George Stobbart
  ***

  Žraločie filmy mám rád a vyhľadávam ich, takže ma tento nový príspevok potešil a to aj tým, že sa nejedná o béčkový pokus Asylumu či SyFy, ale o pomerne slušný počin Johna Stockwella, ktorému oblasť vodných / prírodných thrillerov vcelku sedí. Halle Berry je expertkou na žraloky, ktorá má traumu po tom ako ju s posádkou pred rokmi takmer zmasakroval veľký biely žralok. Jej ex-fešák (neskutočne otravný Olivier Martinez) ju však v sladkej vidine zisku od naivného zbohatlíka zavedie opäť do žraločích vôd, čo sa im onedlho vypomstí. Film je po pohodovom úvode prekvapivo zdĺhavý, rozvláčny a ničí diváka zbytočnými sociálnymi situáciami a dialógmi ako z Baywatchu. Keď to však človek predýcha, rozpúta sa vydarené, napínavé a krásne nasnímané finále s hustou atmosférou a realistickým, (konečne) nedigitálnym žralokom.(15.3.2012)

 • DinoRaptor
  **

  Tenhle film bych zařadil do kategorie nudných, vleklých a ukecaných. Žraloci tu byli málo, většina filmu se prostě prokecá. Akorát se mi líbila ta závěrečná scéna, ta už mi trochu víc připomínala mé oblíbené žraločí horory. Jinak ale ze žraločích filmů co znám bych tenhle zařadil k těm slabším.(4.3.2016)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Skvělá kamera, skvělý obraz, nádherné barvy (verze Dark.Tide.2012.720p.HDTVRip), dobré herecké výkony, sympatické postavy. Bohužel to napětí mi tam chybělo. Film bych spíše řadil mezi dobrodružné filmy. Jako večerní film je to fajn, ale v kině bych se odpráskl :-) 50%(14.4.2012)

 • ConanVJ
  ****

  Tak tento filmek určitě nesedne každému, protože to není klasický film o žraloku zabijákovi, jak asi hodně lidí očekává. Zde je spíše více dokumentárních záběrů z podvodní říše, chování žraloků a odvážných lidí, kteří se nebojí mezi nimi plavat bez klece. Řekl bych, že milovníky žraloků to bude určitě skvělý počin. Mě se filmek líbil a za mě 75% :)(22.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace