Temný příliv

John Stockwell

Mark Sayfritz

Produkce:

Celine Rattray

Mám moc rád filmy o moři, potápěčích a žralocích. Zvlášť když se mezi těmito živly a lidmi vyskytne zbohatlické rozmarné prase, které nerespektuje nic co mu kdokoliv řekne. Berryová stále šikovná kost jako zkušená plavačka se žraloky poskytne milionáři jízdu jakou si nepředstavoval ani v nejhorších snech...(18.8.2012)

Jakoby autoři nevěděli co přesně chtějí natočit, je v tom mix od vícero věcí, ale nic pořádně zpracovaného. Závěrečná předehra to sice trochu pozvedá, ale finále to zase naopak sráží. Herecky mírně nadprůměrné a Halle Berry mě překvapuje, že vypadá pomalu lépe než když ji bylo dvacet méně. Její postava, ale taková na vlnách dosti nevyrovnaná, buď to mělo být na vážnou notu, nebo na tu dobrodružnou, potažmo romanticko, ale tohle ztvárnění postavy mě moc neoslovilo, nic moc napsaný charakter. Za to herečka nemůže. Jinak jako skoro dokument byly záběry plavání s lachtanama, žralokama fajn, bylo to líbivé. Jenže už ne moc filmové. Jako cílová skupina mi navíc přijdou lidé co se potápí doopravdy se žraloky, ale ti se tomu filmu patrně vyhnou a ještě vysmějí. Pro ostatní takový prapodivný film, který na zabití jednoho večera ujde, ale jen jednou. Líbivost na úkor zábavnosti, natož uvěřitelnosti. Příliš průměrně laděný film. I tak mi přišlo, že si to herci docela užívali. Režie se mi docela líbila, hudba naopak vůbec. 5/10(20.8.2012)

• DinoRaptor

Tenhle film bych zařadil do kategorie nudných, vleklých a ukecaných. Žraloci tu byli málo, většina filmu se prostě prokecá. Akorát se mi líbila ta závěrečná scéna, ta už mi trochu víc připomínala mé oblíbené žraločí horory. Jinak ale ze žraločích filmů co znám bych tenhle zařadil k těm slabším.(4.3.2016)