Temný příliv

USA / Jihoafrická republika, 2012, 109 min

John Stockwell

Mark Sayfritz
  • Terva

Tenhle příliv přinesl akorát tak sexy Halle Berry.(22.10.2012)

• Enšpígl

Film byl dobrej po celou dobu co měla na sobě Halle džínový sexy kraťásky, tedy celý dvě minuty. Pak si do filmu zavedla úřední hodiny nuda obecná a začala velmi tvrdě pracovat. Zapíchla to asi 13 minut před koncem ve kterém se odehrává strhující finále. Sice se odehrává za tmy, ale zase slyšíme šplouchání a bublání což nám dává pocit že jsme ve vaně a po skončení filmu tak ušetříme za vodný a za stočný, protože nám tak stačí už jen sprška, nejlépe studená, aby jsme se z tohohle majstrštyku vzpamatovali a ještě ušetřili za teplou vodu.(30.8.2013)

• bourec

Nic moc.John Stockwell je skoro můj oblíbenec z druhý řady rejžů,ale tohle se moc nepovedlo.Slabý,ani konec nemůže nic zachránit,protože je to tak blbě natočený,že se ani bát nemůžete.40%.(24.9.2012)

Skvělá kamera, skvělý obraz, nádherné barvy (verze Dark.Tide.2012.720p.HDTVRip), dobré herecké výkony, sympatické postavy. Bohužel to napětí mi tam chybělo. Film bych spíše řadil mezi dobrodružné filmy. Jako večerní film je to fajn, ale v kině bych se odpráskl :-) 50%(14.4.2012)

Jakoby autoři nevěděli co přesně chtějí natočit, je v tom mix od vícero věcí, ale nic pořádně zpracovaného. Závěrečná předehra to sice trochu pozvedá, ale finále to zase naopak sráží. Herecky mírně nadprůměrné a Halle Berry mě překvapuje, že vypadá pomalu lépe než když ji bylo dvacet méně. Její postava, ale taková na vlnách dosti nevyrovnaná, buď to mělo být na vážnou notu, nebo na tu dobrodružnou, potažmo romanticko, ale tohle ztvárnění postavy mě moc neoslovilo, nic moc napsaný charakter. Za to herečka nemůže. Jinak jako skoro dokument byly záběry plavání s lachtanama, žralokama fajn, bylo to líbivé. Jenže už ne moc filmové. Jako cílová skupina mi navíc přijdou lidé co se potápí doopravdy se žraloky, ale ti se tomu filmu patrně vyhnou a ještě vysmějí. Pro ostatní takový prapodivný film, který na zabití jednoho večera ujde, ale jen jednou. Líbivost na úkor zábavnosti, natož uvěřitelnosti. Příliš průměrně laděný film. I tak mi přišlo, že si to herci docela užívali. Režie se mi docela líbila, hudba naopak vůbec. 5/10(20.8.2012)