poster

Zachraňte Edwardse

 • anglický

  Saving Edwards

Dokumentární

Česko, 2010, 72 min

Scénář:

Dagmar Smržová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • freddy
  ****

  Další český dokument z cyklu HBO "Bez cenzury", tentokrát na téma zda si nechat postižené dítě a jak se s postiženým miminkem žije. Musím se přiznat, že tohle byl první dokument z výše jmenovaného cyklu, na který jsem se podíval, a udělal jsem dobře, protože jsem zůstal přikovaný k obrazovce od začátku až do konce a s nesmírným zaujetím jsem sledoval příběh maželů Sladkowských, kteří se rozhodli proti vůli lékařů dítě donosit, porodit a vychovávat, a to navzdory informacím, že děti s Edwardsovým syndromem se z velké části rodí mrtvé, a pokud přežijí porod, tak většina jich umírá do týdne po porodu. Malé Juliánce jsou dnes téměř tři roky a stále žije, což samozřejmě této rodině z celého srdce přeju, protože už jen jejich rozhodnutí tuto holčičku porodit velmi obdivuji. Pokud se zaměřím na dokument samotný, tak ten je vyprávěn atraktivně a jak jsem se již zmínil, ač jsem neměl v plánu dokument vůbec sledovat, tak nakonec stačilo prvních pár vteřin, abych svůj odchod od televize oddálil, pak z toho bylo pár minut a nakonec jsem to dokoukal až do konce. Opravdu zajímavý a záživný dokument, u něhož jsem se ani na chvilku nenudil, který měl co nabídnout a který řadím mezi ty povedenější české dokumenty. Jako divák jsem s výsledkem maximálně spokojený a uděluji silnější čtyři hvězdy.(19.11.2010)

 • Marsik
  ****

  HBO HD - Velice dojemný a dobře natočený dokument, který sleduje manželský pár, kterému život "nadělil" bohužel postižené dítě. To, jak se rodina s touto nepřízní osudu vyrovnává, je obdivuhodné. Rozhodně stojí za to, tento dokument vidět. 80%(28.12.2010)

 • ghatos
  ***

  Nebudu hodnotit rozhodnutí páru (osobně jsem proti). Z filmařského hlediska to má slušné parametry. Na Nejtěžší volbu to nemá - http://www.csfd.cz/film/279192-nejtezsi-volba/ . 58%.(16.3.2011)

 • Vertigo666
  *****

  Silné především příběhem...(28.10.2010)

 • kisha
  *****

  Dokument s jasným poselstvím a názorem. A jeden z mála, u kterých mi to vůbec nevadí..(23.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace