poster

Bůh masakru

 • Francie

  Carnage

 • Německo

  Gott des Gemetzels

 • Polsko

  Rzeź

 • Španělsko

  Un dios salvaje

 • Slovensko

  Carnage

 • Velká Británie

  Carnage

  (festivalový název)

Komedie / Drama

Francie / Německo / Polsko / Španělsko, 2011, 76 min

Režie:

Roman Polanski

Scénář:

Yasmina Reza, Roman Polanski, Yasmina Reza (divadelní hra)

Kamera:

Paweł Edelman

Producenti:

Saïd Ben Saïd

Střih:

Hervé de Luze

Scénografie:

Dean Tavoularis

Kostýmy:

Milena Canonero
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  **

  Vcelku příjemná konverzační komedie začínající spoustou okázalých banalit, konče u opíjení a hysterie. Bohužel téma se podle mě opravdu hodí jen do divadla, ne na film. Jodie Foster jako drama queen byla nesnesitelná, Kate Winslet potěšila jako vždycky. Nic víc, nic míň.(15.6.2012)

 • D.Moore
  *****

  Pefrektní film, ve kterém všichni čtyři herci předvádí perfektní divadlo. Víte, na co jsem si při sledování Boha masakru vzpomněl asi nejvíc? Na staré dobré československotelevizní hry, kterým taky stačilo tak "málo" k tomu, aby braly dech.(17.1.2013)

 • Hild
  ****

  Parádní. Bavila jsem se od začátku do konce. Roman Polanski natočil opravdu vtipnou a chytrou konverzačku, stačili mu k tomu čtyři herci a jeden byt. Film uteče strašně rychle především díky kvalitním dialogům, které neztrácí tempo. Nudit se při sledování tohoto filmu snad ani nejde. Samostatnou kapitolu tvoří herci, všichni čtyři podávají výkony, jaké od nich asi očekáváte, nejvíce mě asi zaujal Christoph Waltz, právě on mě dokázal nejčastěji rozesmát díky jeho úšklebkům a gestům a to jeho "Excuse me" bylo excelentní. Carnage je film, který potěší a když se divák podívá více pod povrch, tak objeví i něco hlubšího.(27.12.2011)

 • Tosim
  ****

  Krize středího věku a západní civilizace v klasickém, pomaleji se odvíjejícím vyprávění, s buranským Reillym, cynicky zaneprázdněným Waltzem, Winsletovou s precizně vyslovovanou dikcí a ne moc sexy, o to zapálenější Fosterovou. A tympány Alexandra Desplata se zatím rozhodně neoposlouchávají. 90%.(9.2.2012)

 • Aluska88
  ****

  Herecké výkony "par excellence" ve filmu Romana Polanského, který nám ukazuje, jak jednoduše se může (ne)povinná "zdvořilostní" návštěva u zcela neznámých lidí zvrtnout. Snad nikdy jsem neviděla film, kde by bylo tak jednoduché a zároveň tolik obtížné odejít z něčího bytu:) Zpočátku nepatrné detaily v rozhovorech obou stran postupně nabývají na intenzitě a postupně gradují do okamžiku, kdy je vyhrocený konflikt nemožné oddálit, či se mu snad vyhnout. Poté nastává pravý opak slušné společenské návštěvy. Skutečný konverzační "masakr", v němž se boří hranice správného jednání, zdvořilého a slušného chování, zásad morálky a společenských konvencí. Ten den každý něco ztratil. Jodie Foster ztratila nervy, Kate Winslet hrdost, Christoph Waltz mobilní přístroj, a John C. Reilly přišel o pár lahví dobrého alkoholu. Snad jen ten křeček z toho vyšel nejlépe:)(1.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace