Reklama

Reklama

The Song of Lunch

(TV film)

Námět převzatý od básníka Christophera Reida z roku 2009 nabízí pohled na všechny útrapy středního věku. Líčí příběh setkání dvou milenců, kteří se neviděli patnáct let, na jednom ze jejich starých oblíbených míst. (sedlo03)

Recenze (40)

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Úctyhodné. Velmi povedená a hlavně svým zpracováním poutavá dramatizace básně Christophera Reida, kterážto s notnou dávkou sarkasmu ukazuje ideové vystřízlivění člověka středního věku. V hlavní roli úsměvného setkání ex-mileneckého páru doslova září Alan Rickman, jehož velmi působivý hlasový projev se perfektně hodí k nenásilné recitaci částí básně jako proudu svých myšlenek. Obsahově jde v podstatě o to, že v životě mnoho věcí dopadne nakonec jinak, než jak jsme si původně plánovali, a teď záleží jen na nás, jak se s touhle krutou pravdou srovnáme. A právě ty Rickmanovi ironické hlášky jsou na tom nejlepší. Na tohle se kdykoli znovu rád podívám. Pro lingvisty povinný snímek k objevení překvapivé malebnosti anglického jazyka :-) ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Alan Rickman a Emma Thompson v komorním dramatu dvou herců?To ani nemohlo dopadnout špatně.Přesto se nemohu zbavit dojmu,že ačkoliv je básen' Christophera Reida zajisté velmi působivá,občas bylo těch(i když velmi působivých) vnitřních monologů hlavního hrdiny přeci jen příliš,někdy je největší síla právě v tom nevysloveném.I když je pravda,že Rickmanův hlas bych mohla poslouchat dlouhé hodiny,to zase jo. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Teď použiji slova Alana protože i já jsem při sledování tohoto snímku na chvíli "bloudila v duševní dimenzi mimo čas a prostor". Dokonalá ukázka mistrovského hereckého umění krásné Emmy Thompson a Alana Rickmana s velmi příjemným a podmanivým hlasem. Skutečná lahůdka a já to mohu jen doporučit. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Staré lásky prý nerezaví. S tím je nutno souhlasit, ale zároveň je třeba říct, že čas je opravdu neúprosný a "do jedné řeky nevstoupíš". To pozná i Alan Rickman, který se má naobědvat se svou bývalou láskou po patnácti letech "nevidění se". Očekávání je veliké, představy víří hlavou, on své stavy komentuje vnitřním hlasem, je nervózní. Jaká bude po těch letech? Zbylo ještě něco na čem by mohli stavět? Pak se Ona objeví...je nutno říci, že Emma Thompson byla vždy zajímavou ženou a zůstala jí, i když už je "v letech". Do role se tedy skvěle hodí. Rozstřelí Rickmanův klid dokonale. Není schopen vůbec vést rozhovor, je zmaten, vzpomínky mu rostou přes hlavu. Musí to hodně zapíjet vínem, aby to ustál...a... Zkrátka a dobře znám tyhle setkání a je to vždycky hodně zajímavé. Zajímavý a rozhodně originální je i tento film, koncert dvou anglických hvězd, hlavně ale asi vyvolá v divákovi vzpomínky na podobné zážitky ve vlastním životě. A taky že fraška života běží jak splašená herka a nikdo už se neptá na zápletky prvního aktu....80% ()

klima777 

všechny recenze uživatele

1) Nedokážu tento kus patřičně docenit, neb můj vlastní životní postoj dostává se do prudkého střetu s autorovou sebelítostí a ústí takořka v nenávist (nebýt sardonických šlehů, považovala bych Reida za patetického mluvku). 2) Poezie tak trochu jinak (nikoliv ideálně). 3) RICKMAN [pokud vám rovněž vadí nedostatek vnitřního (či niterného) prostoru, vypněte obraz a poslouchejte...] 2,5*. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Film je televizní adaptací stejnojmenné básně od Christophera Reida. (..Lucas..)
  • Ve dvacáté minutě filmu mluví Alan Rickman o manželovi Emmy Thompson jako o úspěšném spisovateli, po čemž následuje záběr na knihu, kde má být jeho fotografie. Můžeme si všimnout, že na obálce knihy je skutečný manžel Emmy Thompson Greg Wise. (makimarketa)

Reklama

Reklama