Ze střípků vyprávění Johna Carpentera, Neila Gaimana, Stuarta Gordona, Guillermo del Tora a dalších vzniká mozaika o šíleném životě a díle mistra literárního hororu, který se nedožil ani jedné své filmové adaptace. (navorski)

Dellamorte

Zaslúžená pocta Majstrovi , ktorý ukázal svetu a vlastne celým generáciám fanúšikov , čo je to strach z neznáma a k tomu neopakovateľná atmosféra , ako príslušenstvo . Z Jeho obrovského koláča talentu a zmyslu pre original / spooky feeling , si už pár desaťročí odhryzne horda súčastníkov , poprežúva a chtiac nechtiac uhladí no novej formy , akú vyžaduje doba . Týka sa to mnohých novodobých spisovateľov a režisérov - snáď mimo S.King-a .Toto je Jeho bio až do DNA formou výpovedí Guilermma , Carpentera....biografikov...návśteva Jeho bydliska , galéria ľudí , ktorí mali tú česť....celé to prekrývajú phantasmou obdarené vízie na papieri aj v písmenkách. Faynová záležitosť. ()

daEmoNickY

Film zde http://www.snagfilms.com/films/title/lovecraft_fear_of_the_unknown/ . __[=]__ Kvůli Gaimanovy a angličtině bych do toho šel. __[+]__ Je to dokument, takže bych ani nečekal informativnost, nicméně Neil Gaiman mě příjemně překvapil. Dokonce jsem se i pobavil (21 min, 49min30s ...). Z Lovecrafta, zakomplexovaného kopíráka (23min20s), se postupně stával pohodář a dobrý spisovatel (1hod) - škoda že v té době zemřel. Byl to rasista (42min), ktulů (48min30s) je nejspíš produktem jeho nenávisti k asijské kuchyni nebo italským imigrantům. A je tu žena co vypadá jako chlap, nebo je to chlap co vypadá jako žena? __[-]__ Je to místy celkem reklamní materiál. Také bych rád slyšel něco o tom jak psal (o čemž naštěstí napsal sám) http://www.fantastichorror.com/00/lovecraft-notesonwritingweirdfiction.html . __[Zajímavosti]__ Porovnej herce 49min Lovecraftův Dunwich s filmem http://www.youtube.com/watch?v=tM8EbSvNFqg . (nemůžu to najít) Vetřelec http://www.csfd.cz/film/8265-vetrelec/ je kopírka. (50m45s) Farnsworth ? Tropy http://j.mp/TVTropes_Lovecraft . ()

Slasher

Pokud jste stejný případ jako já, tedy >jméno Lovecraft na 1000x slyšel, ale zatím nikdy blíže neprozkoumal<, pak vězte, že tento plejádou význačných autorů provázený životopis velmi dobře seznamuje a rozhodně má potenciál přimět vás zakoupit si (už v průběhu sledování) první ze sbírek jeho povídek - stalo se (x). ()

kaylin

Pravda, zas tak moc jsem se o Lovecraftovi nového nedověděl, přece jen už jsem toho od něj i o něm přečetl opravdu hodně, ale citáty z jeho dopisů, přednes jeho díla, tohle přece jen mělo v téhle audiovizuální podobě něco do sebe. Navíc o něm mluvila skutečně velká jména filmu, literatury i komiksu. Pro nováčky je film i informačně velmi přínosný. ()

Cappuccino

Z dokumentu sa mi náramne zapáčila scéna, keď jeden účinkujúci pán cituje časť prvo-vytlačenej poviedky Dagon: "Oh my god, that thing in the window!" a následne si sám položí otázku "Has this creature followed him? Or he just playing nuts? We don't know, but other way, it's great little story." __ Čo sa týka informatívneho hľadiska, nenahrabal som prakticky nič nového, vyjma pár drobností, takže by celkové hodnotenie malo byť o niečo nižšie, ale .. keď ono sa na to tak pekne pozerá.. __ to daEmoNickY - Lovecraft nebol "klasickým príkladom" rasistu. Jeho chorobná xenofóbia však určite s rasistickými sklonmi hraničila. K Howardovej obhajobe ale poviem, že treba brať v úvahu, do akého prostredia a rodiny sa narodil. Navyše v dobách keď do Ameriky prichádzali masy prisťahovalcov, bol čiastočným rasistom každý druhý občan. ()