poster

Chico a Rita (festivalový název)

 • Španělsko

  Chico & Rita

Animovaný / Romantický / Hudební

Španělsko / Velká Británie, 2010, 94 min

Hudba:

Bebo Valdés
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  ****

  Pěkně zpracovaná tuctová zápletka. Krásně se na to kouká, kreslené erotické scény jsou fajn, ústřední dvojice jiskří, ale všechno je to stokrát omleté story o osudové lásce. Recenze zde.(13.2.2012)

 • hous.enka
  ****

  Komiksový film (protože jde o komiksový typ kresby) o něm, o ní a jedné tklivé melodii, která jim změnila život. Ach. Tyhle kubánské pohádky dochucené newyorským a pařížským jazzem můžu. Dokonalá romantika.(12.2.2012)

 • predators
  *

  Pokud nejste fanoušky jazzu podobně jako já, asi vás na Chico & Rita kromě grafické stránky nic nezaujme. Příběh je totálně o ničem a tak tu máme dvě stránky, dle kterých můžeme tento animák hodnotit. Tedy grafika, která jakoby z oka vypadla ručně kreslené pc gamese Brocken Sword a již zmiňovaná hudební složka. Ze začátku mi klavírní tóny nevadily, ale postupem času už mi lezly na nervy. V podstatě zde ale není nic, o co by se dalo "opřít" a citové napětí taktéž nefunguje...ale je se na co dívat. 20%(12.5.2011)

 • Kryšpín
  ****

  Nádherný jazzový příběh s noirovým nádechem, který v každém z nás probudí city vyvolané hudbou. Kde jsou ty doby, kdy jsme my psali holkám písně a snažili se urvat jejich srdce. Mariscalova dovednost je patrná v obrazech, které jsou stejně výrazné jako jednoduché. Navíc doprovodná hudba jazzových velikánů od Theloniuse Monka a Dizzyho Gillespieho až po Colea Portera a Tita Puenteho je potěšením pro milovníky jazzu tak i pro nováčky.(6.2.2012)

 • xxmartinxx
  **

  Pěkná vizuální stránka obklopující nekonečně tuctový příběh. Tohle jsem viděl už tolikrát, až z toho bolí oči.(26.1.2012)

 • - Snímek byl v roce 2011 oceněn v soutěži Evropské filmové ceny v kategorii nejlepší animovaný film. (*Elfík*)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace