Chico a Rita (festivalový název)

• Španělsko

Chico & Rita

Animovaný / Romantický / Hudební

Španělsko / Velká Británie, 2010, 94 min

Aj keď je to príbeh tuctový, ako sa to tu často spomína, je spracovaný nesmierne kreatívne a originálne. Nádherne nakreslený film s úžasnou hudbou.(15.10.2014)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(24.1.2012)

Milujem animované filmy tohto druhu. Nieje to ani rozprávková animácia ani počítačová ale dalo by sa povedať komixová animácia. A čo scénka to zážitok, naozaj krásne prevedené. Prostredia sa krásne striedajú a každé je niečím iné. Ocitnete sa od horúcej Kuby, cez zasnežený New York až po nočný Paríž. Niekedy som až zabudol na fakt, že film je animovaný a nejedná sa o skutočných hercov. Hlavne tomu bolo pri scénkach s Chanom Pozom. Film obsahuje aj pár nahých scén, som rád že sa niečo také nebáli do filmu zakomponovať, ale úplne najlepšie a najkrajšie sú takzvané "on board" scénky s autami a že ich nieje málo. Čo sa hudby týka, užijú si ju hlavne fanúšikovia Jazzu. Spevácke scény síce film spomaľujú ale nenudia. Ak vás nejaký z vyššie uvedených faktov zaujal a nemáte nič proti animovaným filmom, tak si určite tento film nenechajte ujsť.(3.10.2014)

Pěkně zpracovaná tuctová zápletka. Krásně se na to kouká, kreslené erotické scény jsou fajn, ústřední dvojice jiskří, ale všechno je to stokrát omleté story o osudové lásce. Recenze zde.(13.2.2012)

Nádherný jazzový příběh s noirovým nádechem, který v každém z nás probudí city vyvolané hudbou. Kde jsou ty doby, kdy jsme my psali holkám písně a snažili se urvat jejich srdce. Mariscalova dovednost je patrná v obrazech, které jsou stejně výrazné jako jednoduché. Navíc doprovodná hudba jazzových velikánů od Theloniuse Monka a Dizzyho Gillespieho až po Colea Portera a Tita Puenteho je potěšením pro milovníky jazzu tak i pro nováčky.(6.2.2012)