Chico a Rita (festivalový název)

• Španělsko

Chico & Rita

Animovaný / Romantický / Hudební

Španělsko / Velká Británie, 2010, 94 min

Tenhle kubánský temperament nechápu. Chico si problémy způsobil sám (chlas a holky) a Rita vlastně taky (pořád někam utíkala). Naštěstí hudba je úžasná a celý film zvedná.(27.2.2012)

• predators

Pokud nejste fanoušky jazzu podobně jako já, asi vás na Chico & Rita kromě grafické stránky nic nezaujme. Příběh je totálně o ničem a tak tu máme dvě stránky, dle kterých můžeme tento animák hodnotit. Tedy grafika, která jakoby z oka vypadla ručně kreslené pc gamese Brocken Sword a již zmiňovaná hudební složka. Ze začátku mi klavírní tóny nevadily, ale postupem času už mi lezly na nervy. V podstatě zde ale není nic, o co by se dalo "opřít" a citové napětí taktéž nefunguje...ale je se na co dívat. 20%(12.5.2011)

Komiksový film (protože jde o komiksový typ kresby) o něm, o ní a jedné tklivé melodii, která jim změnila život. Ach. Tyhle kubánské pohádky dochucené newyorským a pařížským jazzem můžu. Dokonalá romantika.(12.2.2012)

Nádherný jazzový příběh s noirovým nádechem, který v každém z nás probudí city vyvolané hudbou. Kde jsou ty doby, kdy jsme my psali holkám písně a snažili se urvat jejich srdce. Mariscalova dovednost je patrná v obrazech, které jsou stejně výrazné jako jednoduché. Navíc doprovodná hudba jazzových velikánů od Theloniuse Monka a Dizzyho Gillespieho až po Colea Portera a Tita Puenteho je potěšením pro milovníky jazzu tak i pro nováčky.(6.2.2012)

• strougy

Nezajímavé střetávání se bezkrevného pianisty a otravné zpěvačky odehrávající se v sekvenci potkají se-pohádají-pomilují-rozejdou a tak stále dokola, které postrádá jiskru či aspoň kapku vášně a postupem času člověka svou předvídatelností vyloženě ubíjí. A výtečná jazzová hudba sama film bohužel zachránit nedokáže.(3.3.2012)