Chico a Rita (festivalový název)

• Španělsko

Chico & Rita

Animovaný / Romantický / Hudební

Španělsko / Velká Británie, 2010, 94 min

Milujem animované filmy tohto druhu. Nieje to ani rozprávková animácia ani počítačová ale dalo by sa povedať komixová animácia. A čo scénka to zážitok, naozaj krásne prevedené. Prostredia sa krásne striedajú a každé je niečím iné. Ocitnete sa od horúcej Kuby, cez zasnežený New York až po nočný Paríž. Niekedy som až zabudol na fakt, že film je animovaný a nejedná sa o skutočných hercov. Hlavne tomu bolo pri scénkach s Chanom Pozom. Film obsahuje aj pár nahých scén, som rád že sa niečo také nebáli do filmu zakomponovať, ale úplne najlepšie a najkrajšie sú takzvané "on board" scénky s autami a že ich nieje málo. Čo sa hudby týka, užijú si ju hlavne fanúšikovia Jazzu. Spevácke scény síce film spomaľujú ale nenudia. Ak vás nejaký z vyššie uvedených faktov zaujal a nemáte nič proti animovaným filmom, tak si určite tento film nenechajte ujsť.(3.10.2014)

Tenhle kubánský temperament nechápu. Chico si problémy způsobil sám (chlas a holky) a Rita vlastně taky (pořád někam utíkala). Naštěstí hudba je úžasná a celý film zvedná.(27.2.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(24.1.2012)

• predators

Pokud nejste fanoušky jazzu podobně jako já, asi vás na Chico & Rita kromě grafické stránky nic nezaujme. Příběh je totálně o ničem a tak tu máme dvě stránky, dle kterých můžeme tento animák hodnotit. Tedy grafika, která jakoby z oka vypadla ručně kreslené pc gamese Brocken Sword a již zmiňovaná hudební složka. Ze začátku mi klavírní tóny nevadily, ale postupem času už mi lezly na nervy. V podstatě zde ale není nic, o co by se dalo "opřít" a citové napětí taktéž nefunguje...ale je se na co dívat. 20%(12.5.2011)

• strougy

Nezajímavé střetávání se bezkrevného pianisty a otravné zpěvačky odehrávající se v sekvenci potkají se-pohádají-pomilují-rozejdou a tak stále dokola, které postrádá jiskru či aspoň kapku vášně a postupem času člověka svou předvídatelností vyloženě ubíjí. A výtečná jazzová hudba sama film bohužel zachránit nedokáže.(3.3.2012)