Zabiják Joe

Killer Joe: A Twisted Redneck Trailer Park Murder Story

Zabijak Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Nicolas Chartier

Darrin Navarro

Scénografie:

Franco-Giacomo Carbone

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer

Tak tohle je myslím film jako dělaný pro Quentina Tarantina. Ujeté i civilní, ale vždy zajímavé postavy, řádná brutalita, originálně zpracované scény, které by měly být buď zcela obyčejné nebo ve filmu stokrát omleté, a pořádné napětí během rozhovorů. A to všechno ještě s herci, kteří hrají jako o život. Matthewovi McConaugheymu se podařilo za sebou zanechat pamětihodnou roli, ale mě osobně nejvíc bavil Thomas Haden Church jako dokonalý fotřík prosťáček. Silně doporučuju a už se těším, až se na film podívám podruhý, možná se mé hodnocení ještě zvýší. (8/10)(25.12.2012)

Mám rád, keď sa Friedkin hrá s divadelnými hrami. Na CHROBÁKA len tak ľahko nezabudnem a Joe je podobne "iný". Komorná takmer gangsterka, kde sú postavy dosť vyšinuté (občas mi to pripomenulo až VYVRHELOV PEKLA). Ale je tu minimum akcie, maximum ženských bradaviek a trocha nekorektného násilia. Celkovo je to svojsky temne vtipné, ale občas je tam zabitý vtip ako z lacného sitcomu. A práve vtedy som sa rehotal ako šibnutý... Friedkin sa zabáva a nehrá podľa pravidel - a robí to dobre...(22.7.2013)

Asi nejsofistikovaněji použitý product placement co jsem kdy viděl. Oběd v KFC už nikdy nebude jako dřív....Hodně svérázné Friedkinovo vidlákovské drama, taková zvrácená oslava rodinných hodnot.(15.3.2013)

Tenhle biják dělaj jednoznačně postavy a dialogy. Samotnej děj je taková pouliční směska, ale ty postavičky dokážou upoutat až do finále a propo finále... jsem chvíli měl pocit, že sleduju Pulp fiction. Matt má skutečně zajímavý využítí kuřecích stehýnek.(7.4.2014)

Nenechajte sa oklamať vekom - vyše 70-ročný Friedkin je rovnako, alebo takmer rovnako arogantný a kontroverzný, ako Friedkin v 70. rokoch.(25.3.2013)