Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Ešte, že som si nenechal tento Matthewov výborný a akceleračný výkon ujsť. Za jeho pôsobivým vystupovaním nezaostávali ani ostatný členovia rodiny, ktorí príbeh dostali do očarujúceho rozmeru. Okrem dobrého hereckého obsadenia, má film aj zopár zaujímavých trikov vo svojom spracovaní. Príkladom je opakovaný zostrih na amerického, krásneho staforda, ktorý bol znamením, že dej sa prenáša do domu Smithovcov. Keďže tomu to bojovému plemenu patril nie jeden záber, čakal som som, že sa dostane aj on s niekým do konfliktu - no nestalo sa. Na oko takmer bežný film s násilím a ľudskou zvrátenosťou, zmenili posledné minúty, keď killer Joe odhalil zatajenú pravdu, ktorú skrývala Sharla pod "kobercom zbohatnutia". Joe to konečne naštartoval ako sa patrí a nebiť killerky Dottie tak nezabrzdí ani na hlúpučkom Crisovi. Tento "Tarantinovsky" koniec zomlel riadnu dávku nefalšovaného adrenalínu. 70%(16.3.2013)

• tron

McConaughey podáva fakt zaujímavý herecký výkon, ale čo z toho, keď ho máte za to chuť zabiť? Nemám rád takéto filmy. Filmy, kde sú samí magori, socky, psychopati, blázni, poloblázinci, skrachovanci, odpadlíci alebo rovno vrahovia. Zďaleka najväčším sympaťákom je nesympatický policajt, ktorý vo voľnom čase zabíja ľudí za peniaze, znásilňuje neplnoleté, manipuluje nimi a evidentne (viď. záver s vyprážaným kuracím stehnom) nie je duševne v poriadku. Koniec je potom vyložene wtf. Raz stačilo. Bohato.(15.11.2016)

V tomhle zapadákově si líže své rány a neúspěchy tolik looserů, že by vedení města mohlo spolehlivě vyhlásit každoročně klání o toho největšího. Nikdo tu nemá prachy, leckdo tu jede v drogách, ženské píchají kdekoho a návštěvy vítají v průhledných tričkách nebo rovnou s odhaleným „bobrem“. Matthew McConaughey jasně dokazuje, že cukrkandlování s Jennifer Lopez nebo Kate Hudson už má na plátně tak akorát dost a jeho morálně zmrvený slizoun dodává téhle látce ono pálivé KFC kouzlo. Finanční mizérii jedné rodinky (konkrétně povedeného synáčka) má vytlačit do zelených čísel nájemná vražda matky, kterou stejně celá rodina ze srdce nenávidí. Práci má odvést jistý Joe Cooper, který díky svému detektivnímu povolání ví, jak fušku zvládnout bez zbytečných škobrtnutí. Zakopávat se však bude jinde. Režisérský veterán William Friedkin, tvůrce původního Vymítače ďábla nebo Francouzské spojky, předkládá intenzivní drama s drásavou thrillerovou atmosférou, které stojí a padá na několika silných charakterech. Díky bohu, že většinou stojí!! Stejně jako lacině křupavé kuřecí stehno.. flegmatický tupan Thomas Haden Church dokonale potěší!! Lehce pokulhávající 4*(28.3.2013)

Vidláci... KILLER JOE má velmi obvyklou zápletku, ale velmi neobvyklé všechno okolo. McConaughey se rochní v slizkém záporáctví a jde mu to skvěle. Vyhrocené finále patří k tomu nejlepšímu a též i nejujetějšímu co jsem za poslední roky viděl. Herecké osazenstvo je výborné a hlavně William Friedkin se předvádí v nejlepší formě.(19.10.2012)

• predators

Joo, tak závěr byl vážně dobrý! A vtipný! Škoda, že se tak nedělo po celou délku tohoto skromného dílka. Nebo mi to tak připadalo...navíc, přehršel ambicí může být naškodu. Tady je zabiják ale úplně někdo jiný nebo něco jiného...tím je příběh, který je dost neucelený a nezajímavý. Rychle zapomenutelný sled událostí nedává prostor dané situace vstřebat a i ten dobrý konec, byl trochu divný! 40%(20.10.2012)