Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Chvíli to sice vypadalo na volné pokračování Melova Pana Bobra, ale nakonec z toho vzešlo nádherné Blood Simple římská dvě. Z dědy Willieho je totiž i na prahu osmdesátky nekonvenční vymítač pruderie a po vzoru Coenů názorně ukázal, že v Texasu v tom jede každý sám. Místy sice na jižanské rudé krky příliš konverzační (to bude tím divadelním původem předlohy), ale nestěžuji si - vždyť to celé uteklo jak panenství nebohé Dottie.. Jinak pro mě ne zas tak překvapivý úkaz, že když dá Matthew stranou břišní destičky, bronzovou pleť a sluncem vyšisovaný účes, objeví se nový člověk - herec. Památnou scénu se smaženou kuřecí nožkou mohla doplnit ještě jedna, kde by Killer Joe vylízal zbytky barbecue omáčky z misky položené na bujně zatravněném pahorku "town bike" Sharly - pak by byla reklama na produkty KFC teprve komplexní..(23.10.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Životy finančně negramotných pitomců by se neměly zfilmovávat. Nemají totiž žádnou šanci mne uspokojit, tedy s výjimkou Thomase Hadena Churche, který svého opivněného taťku sehrál tradičně skvěle. Já zkrátka nemohu být spokojen s tím, že jsem odzíval všechny nekonečné scény, v nichž mělo sexuální napětí sálat z obrazovky po celé místnosti. Možná je to tím, že jsem divný, protože mne dvanáctileté slečny ani zralé ženy s rozmlácenými obličeji příliš nevzrušují, i když tolik vychvalovaný orál s kuřecím stehýnkem mi jistou zábavu poskytl. Celkově mi však Zabiják Joe nápadně připomíná zbytečný film o zbytečných lidech, kteří zabili skoro dvě hodiny mého času.(23.12.2013)

Disturbing but funny, Mr. McConaughey!(10.11.2012)

William Friedkin se projevuje jako zkušený vypravěč. Hodněkrát šel v tomhle filmu mnohem dále než by většina dnešních nedonošeným rádoby umělců kdy zvládla. Hlavně se tedy jedná o scény, kde vystupuje McConaughey. Matthew se pro mě stává notně zajímavým hercem, v poslední době mě ani jednou nezklamal. Tady představuje vyšinutého policistu, který má zabíjení lidí jako vedlejšák. Samozřejmě to nedělá zadarmo a tady již uhodí kosa na kámen. Byl jsem velice příjemně překvapen. Určitě doporučuji všem, kteří by ráda zjistili jak běžně funguje Taková normální rodinka v Texasu.(18.12.2012)

Hnusný, špinavý, šokují, odpuzující, ale hlavně výborný film. Všichni víme, že se tyto věci dějí a tady je to svinstvo zobrazeno v celé své "kráse". Nahlédnutí do jedné (snad ne klasické) americké rodiny. Vysoký rating zde rozhodně není jen za účelem šokovat a přitáhnout tak k sobě pozornost, ale dokonale vyjadřuje tu zvrácenost lidí a to, čeho jsou schopni pro peníze. Herecké výkony do jednoho excelentní, o Juno Temple neslyšíme naposledy a Matthew McConaughey by měl dostat nějakou cenu za nejlepšího záporáka roku, navíc je to již druhý rok v řadě, kdy se objevil pro mě v jednom z překvapení roku, až je mi líto, že se jednu dobu zahrabával v tolika tuctových věcech, ještě že se dokázal včas vzpamatovat. Film, u kterého Vám dobře nejspíše nebude, ale přesto Vás pohltí a nepustí, závěrečné minuty mi vzaly dech, stále nevím, jestli v dobrém, nebo špatném. Silné 4*.(20.10.2012)

• - Pre režiséra Williama Friedkina je to druhá spolupráca so scenáristkou a spisovateľkou Tracy Letts. Prvýkrát adaptoval jej scenár k filmu Chrobák (2006). (toi-toi)

• - Dottie (Juno Temple) má na svých dveřích od pokoje mimo jiné i plakát Josepha Gordona-Levitta, se kterým si již zahrála ve filmu Temný rytíř povstal (2012). (Aaron.)

• - Joe (Matthew McConaughey) vysloví vo filme latinský výraz "caveat emptor", ktorý nie je vysvetlený. Jedná sa o právnický termín označujúci možnosť prenechania veci bez zodpovednosti za prípadne vady. (toi-toi)