Zabiják Joe

Killer Joe: A Twisted Redneck Trailer Park Murder Story

Zabijak Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Franco-Giacomo Carbone

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
  • hellstruck

Že většina diváků přijala film s nadšením především kvůli "bobrům" na scéně a kouření kuřecího stehýnka a schovává to za pochvalná slova typu "příjemně nepředvídatelné" je značně alarmující. Asi nikdo z nás není úplně normální :) Trailer vypadal vážně zajímavě a první polovina filmu také nebyla natolik špatná, ale zbytek je vyloženě jen hnůj a nic jiného. Buranský film o buranech by mi nevadil, ale ta zvrácenost filmu naznačující, že autor a všichni zúčastnění to nemají úplně v pořádku mě vyloženě znechutila. Zřejmě jen film pro lidi s jednodušším smyslem pro humor (a na to nemůže říct nikdo nic,když tu všichni tak ódují na scénu s KFC!) Korunu tomu všemu nasadil slizský neherec McConaughey. Jedna hvězda za Juno Temple, i když u mne touto rolí trochu klesla...(12.11.2012)

Whose dick is it? Friedkin se v sedmasedmdesáti letech nebojí experimentovat, a to je dobře. Redneck thriller par excellence, po jehož zhlédnutí si snad ani nechci představovat McConaugheyho v jiných rolích, než těch chladně nekompromisních, brutálních a perverzních Jižanů. Nic pro slabé nátury, naštěstí.(19.10.2012)

,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(2.9.2011)

To si tak projíždíte filmy s Mattem Mc Conaugheyem a pozorujete, jak se kolem něj pořád točí jeden americkej buran vedle druhýho. Jeho role v tomto filmu, tedy Zabiják Joe, je ve svý podstatě jediná normálně smýšlející postava ve filmu. I když má nějaké své momenty. Třeba takový závěr je vysloveně chuťovka pro filmové fajnšmekry. Ti, kterými se ale obklopuje, to jsou vysloveně postavy, který jako kdyby zrovna přicupitali po pěti pívech a ještě z Bohnic. Chování, jednání, reagování na určité situace...všechno tady nedává žádnej smysl. Já tomu popravdě vůbec nerozuměl. A nejvíc mě fascinovala Juno Temple, které podle filmu je asi dvanáct let. Cože? No, každopádně musím uznat, že film svoje koule měl a proto zůstávám u tří hvězd.(13.4.2014)