Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

William Friedkin se ještě jednou ukazuje v plné síle. Killer Joe je thriller s ne úplně bombasticky originální zápletkou, což ale divákovi vynahrazuje několika příjemně nečekanými zvraty, nekompromisně špinavou atmosférou a fenomenálními hereckými výkony většiny zúčastněných. Nejvíc pozornosti ne sebe strhává kouzelně slizký Matthew McConaughey, jehož Joe bude bezpochyby jednou z nejvýraznějších záporných filmových postav letošního roku. Ostatní herci hrají také velice dobře, jen Emile Hirsch mi připadal trochu nepřesvědčivý. Jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby a palec nahoru. Velmi silný závěr. 9/10(19.10.2012)

Tak dlouho jsem na tento film čekal, až jsem od něj asi čekal přespříliš a to co jsem dostal mě lehce zklamalo. Nejzajímavější na tomhle filmu bylo, že pro mě téměř vždy nesympatický Matthew mě tentokrát dostal svou skvěle úchylnou rolí a naopak Emile ani Juno mě zas až tolik nenadchly, i když výkony nebyly špatný, tak nějak od nich čekám víc.(20.10.2012)

Nenechajte sa oklamať vekom - vyše 70-ročný Friedkin je rovnako, alebo takmer rovnako arogantný a kontroverzný, ako Friedkin v 70. rokoch.(25.3.2013)

Hnusný, špinavý, šokují, odpuzující, ale hlavně výborný film. Všichni víme, že se tyto věci dějí a tady je to svinstvo zobrazeno v celé své "kráse". Nahlédnutí do jedné (snad ne klasické) americké rodiny. Vysoký rating zde rozhodně není jen za účelem šokovat a přitáhnout tak k sobě pozornost, ale dokonale vyjadřuje tu zvrácenost lidí a to, čeho jsou schopni pro peníze. Herecké výkony do jednoho excelentní, o Juno Temple neslyšíme naposledy a Matthew McConaughey by měl dostat nějakou cenu za nejlepšího záporáka roku, navíc je to již druhý rok v řadě, kdy se objevil pro mě v jednom z překvapení roku, až je mi líto, že se jednu dobu zahrabával v tolika tuctových věcech, ještě že se dokázal včas vzpamatovat. Film, u kterého Vám dobře nejspíše nebude, ale přesto Vás pohltí a nepustí, závěrečné minuty mi vzaly dech, stále nevím, jestli v dobrém, nebo špatném. Silné 4*.(20.10.2012)

Hodně drsná noir-krimi. Tak trochu ve stylu bratří Cohenů. A samí tuze milí lidí, prostě povedená rodinná selanka... S kuřecím stehnem v ženských ústech navrch, takhle ho neumí udělat ani v KFC :D(19.10.2015)

• - Natáčalo sa od 8. novembra do 15. decembra 2010 v New Orleans. (m.a.t.o.)

• - Joe (Matthew McConaughey) vysloví vo filme latinský výraz "caveat emptor", ktorý nie je vysvetlený. Jedná sa o právnický termín označujúci možnosť prenechania veci bez zodpovednosti za prípadne vady. (toi-toi)

• - Dottie (Juno Temple) má na svých dveřích od pokoje mimo jiné i plakát Josepha Gordona-Levitta, se kterým si již zahrála ve filmu Temný rytíř povstal (2012). (Aaron.)