Zabiják Joe

Killer Joe: A Twisted Redneck Trailer Park Murder Story

Zabijak Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Franco-Giacomo Carbone

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
  • predators

Joo, tak závěr byl vážně dobrý! A vtipný! Škoda, že se tak nedělo po celou délku tohoto skromného dílka. Nebo mi to tak připadalo...navíc, přehršel ambicí může být naškodu. Tady je zabiják ale úplně někdo jiný nebo něco jiného...tím je příběh, který je dost neucelený a nezajímavý. Rychle zapomenutelný sled událostí nedává prostor dané situace vstřebat a i ten dobrý konec, byl trochu divný! 40%(20.10.2012)

Velmi nekorektní podívaná u které nikdy neodhadnete, co se stane za chvíli. Perverzní McConaghuey dává sbohem romantickým komediím a flegmatickej Thomas Haden Church je boží.(11.11.2012)

Drsná texaská jízda, kde nikdo nemá co ztratit. Jakmile začne McConaughey naplno hláškovat, rozjede se tohle podivné rodinné drama pořádnou rychlostí a je velká škoda, že krve, špíny a lehce bizarní nálady začne být na samém konci příliš. S jasnějším pointováním mohl Joe díky perfektní herecké sestavě mířit o třídu výš.(3.4.2013)

Famózní vedení herců, dialogové scény ala Tarantino a neskutečně přesný redneck nádech. Ve své podstatě je to ve finále i velmi dobrá filmařina, jen jsem trochu nepochopil, k čemu to všechno vlastně vzniklo. Ve většině filmů podobného rázu je více či méně skryté poselství, je jen potřeba číst mezi řádky. Tady jsou ho nenašel. Samoúčelné jak prase, kdy se Friedkin snaží dokázat, že na to pořád má, že to pořád umí vyhmátnout.(27.10.2014)

Lettsova látka sice působí pouze jako nesofistikovaná divadelní jižanská variace na inscenace McDonagha, ale kdo by to při vší té nekorektní zábavě řešil, že?(12.5.2013)