Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Ani seberafinovanější plán s vidinou lehkého zisku neproběhne nikdy bez problémů..natož, když je průhledný jak fusekle od Vietnamců, spřádá ho rodinka buranských idiotů co si nevidí ani na špičku nosu a k ruce máte psychopata s odznakem, kterej vám zprzní mladší sestřičku a starou kuřetem z KFCčka. To se pak zákonitě posere všechno.(6.12.2012)

Mám rád tieto príbehy zo spodnej vrstvy "tvrdo pracujúcich" Američanov. Film je kvalitne obsadený, sympatická snaha McConaugheyho ako ujsť škatuľke romantika a sexsymbolu a i tá pointa v závere bola výborná. Na môj vkus to zabiják Joe trochu s tou úchylárňou s kurčaťom prehnal, ale inak celkom fajn od veterána W. Friedkina. Váhal som v hodnotení, ale nakoniec slabšie štyri. 70%.(15.2.2014)

Hodně drsná noir-krimi. Tak trochu ve stylu bratří Cohenů. A samí tuze milí lidí, prostě povedená rodinná selanka... S kuřecím stehnem v ženských ústech navrch, takhle ho neumí udělat ani v KFC :D(19.10.2015)

Drsná texaská jízda, kde nikdo nemá co ztratit. Jakmile začne McConaughey naplno hláškovat, rozjede se tohle podivné rodinné drama pořádnou rychlostí a je velká škoda, že krve, špíny a lehce bizarní nálady začne být na samém konci příliš. S jasnějším pointováním mohl Joe díky perfektní herecké sestavě mířit o třídu výš.(3.4.2013)

Hm, opět jsem něco dlouho odkládal, a teď toho lituju. Výborný pochmurný thriller, který byť pomalu ubíhá, vsází po většinu stopáže na dialogy a má jednoduchý a přímočarý děj, tak si diváka získává precizními hereckými výkony všech hlavních postav, několika silnými a nezapomenutelnými scénami, dostatečnou a propracovanou syrovostí a nápaditým závěrečným kickem všech do prdele. Snímek velmi podobný loňským 7 psychopatům, ale pro mě mnohem lépe uchopitelný a plnou palbou ocenitelný. Doporučuju s poznámkou, že pomalé tempo nemusí sedět každému. 90%(13.5.2013)

• - Joe (Matthew McConaughey) vysloví vo filme latinský výraz "caveat emptor", ktorý nie je vysvetlený. Jedná sa o právnický termín označujúci možnosť prenechania veci bez zodpovednosti za prípadne vady. (toi-toi)

• - Pre režiséra Williama Friedkina je to druhá spolupráca so scenáristkou a spisovateľkou Tracy Letts. Prvýkrát adaptoval jej scenár k filmu Chrobák (2006). (toi-toi)

• - V úvodní scéně běží v televizi film Pryč od minulosti (1947). (LINKIN)