Zabiják Joe

Killer Joe: A Twisted Redneck Trailer Park Murder Story

Zabijak Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Darrin Navarro

William Friedkin se ještě jednou ukazuje v plné síle. Killer Joe je thriller s ne úplně bombasticky originální zápletkou, což ale divákovi vynahrazuje několika příjemně nečekanými zvraty, nekompromisně špinavou atmosférou a fenomenálními hereckými výkony většiny zúčastněných. Nejvíc pozornosti ne sebe strhává kouzelně slizký Matthew McConaughey, jehož Joe bude bezpochyby jednou z nejvýraznějších záporných filmových postav letošního roku. Ostatní herci hrají také velice dobře, jen Emile Hirsch mi připadal trochu nepřesvědčivý. Jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby a palec nahoru. Velmi silný závěr. 9/10(19.10.2012)

• mat.ilda

Hned po seznámení s Chrisem a Sharlou je jasné, že i zbytku rodiny nebude zrovna lehké říci "těší mě, že vás poznávám", vyjmuta je pouze matka, o které se nám dostane kusých, avšak pro děj podstatných informací jen zprostředkovaně, z doslechu, o to víc je vybroušen charakter Joea - zabijáka, který sice není z rodiny, ale vydá za široké příbuzenstvo. A to je v podstatě jediné, čím mě film zaujal - výkonem nekorunovaného krále slaďáků poslední dekády, jménem Matthew McConaughey, který se dokázal slizce pochlapit, a to velmi vybíravými způsoby a postarat se tak o atmosférickou nepředvídatelnost, jinak nic, co by musely moje oči ještě někdy spatřit, stačí, že poslední třetina filmu je nadlouho zapamatovatelná.(27.3.2013)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $1,987,762Tržby Celosvetovo $5,400,000▐ William Friedkin vie teda riadne pritlačiť na plyn, opäť riadne drsná až úchylná dráma, ktorá má čo ponúknuť narozdiel od podobných prázdnych samoúčelných úchylných thrillerov, plusom chladný Matthew McConaughey, ostatné herecké osadenstvo tiež nie je na zahodenie /70%/(5.4.2015)

,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Drsná texaská jízda, kde nikdo nemá co ztratit. Jakmile začne McConaughey naplno hláškovat, rozjede se tohle podivné rodinné drama pořádnou rychlostí a je velká škoda, že krve, špíny a lehce bizarní nálady začne být na samém konci příliš. S jasnějším pointováním mohl Joe díky perfektní herecké sestavě mířit o třídu výš.(3.4.2013)