Zabiják Joe

Zabijak Joe

Killer Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Kyblík z KFC nevinnosti navždy zbavený.(28.10.2012)

• movie

William Friedkin. Borec co to od roku 1980 nějak přestal zvládat.(13.7.2013)

Šlapalo to hezky, Matjú si svou roli elegantního čističe s dvojí tváří evidentně užíval nejvíc, ale všichni hráli jak o život a taky že jo!☺Friedkin se pečlivě snažil, aby stylovost nechyběla u žádného záběru, v žádné scéně, včetně těch nejhrubšího zrna. O napětí a nečekaný vývoj děje taky diváka neochudil, chvílemi ho nenechal ani nadechnout. Nechci se brát moc vážně, ale nemůžu přehlédnout hlavní dějovou linku, a tím je příšerný cynismus současné civilizace. Byl nám naservírován s takovou samozřejmostí, až nutně vyvolal šokující pocit běžné reality. Proto nemůžu jít výš, i když jsem si vychutnala precizní prácičku s detaily, jako pes štěkající podle charismatu osobnosti, vteřinové "role" klíčových postav (Adele, Rex), aniž by jim bylo vidět do tváře, aj. pozoruhodnosti. Závěr není až tak otevřený při vší snaze o absurdní vyznění snímku. Není větší slast, než potkat smrt v okamžiku vrcholného štěstí...(18.11.2012)

ako by ujo Rytmus a niekolko tisic nasich pubertalnych deticiek povedalo: Co ti je*eeeeee? to bol aky masakralny masaker? Tak po dlhej dobe som si opat pozrela nejaky film, ktory ma dostal do kolien. Zvrhle, zvratene, nechutne, odpudzujuce, ale pritom tak uchvatne! Herecke vykony mohli nejake Meryl Streepove a Tomov Hanksov schovat do vrecka, Matthew sa stava mojim novym postpubertalno-strednovekovym zaporackym idolom. K deju nieto co dodat, pozerat sa na taku beznu white trash normalnu rodinku bol zazitok, do toho nejaky ten incestik, nejaky debilko a nejaka ta naivna slecinka a kopec bobrov, no fakt k pohledani. A ako bodka nakoniec, vzdy tvrdim a tvrdit budem, peniaze kazia charakter, asi preto zije na svete tolko bitches and assholes.(17.10.2012)