Pan Popper a jeho tučňáci

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

• TeeAge

|| Scenár: Sean Anders, John Morris, Jared Stern / Mr. Popper's Penguins by Richard and Florence Atwater | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: John Davis, Jordan Kerner | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Davis Entertainment, Central Casting | Rozpočet: 68miliónov $ | Tržby: 135,203,000 $ || Je až prekvapujúce, ako môže ten istý herec ťahať dlhé roky na komickú strunu bez toho, aby začal nudiť. Jimovy Carreymu sa to darí, aj keď už samozrejme neprekvapí. Je fenomenálnym hercom v rôznych žánroch, no k jeho zarezávajúcemu sa očividne vracia rád, ako i tvorcovia. Je potrebné povedať, že nebyť jeho, tento rodinný kus asi nedopozerám :D(24.6.2011)

Jim Carrey je prostě bůh. On, kamkoliv se dostane, předvede naprosto perfektní výkon, u kterýho se musím bavit. U něj snad nejvíc by mě zajímalo, jaký je ve skutečnosti, protože to co kolikrát předvádí ve svých filmech, pochybuju, že má napsáno ve scénáři. No ale právě ty jeho grimasoidní, nečekaně bláznivé scény, kde z ničeho udělá vtip, mě prostě nepřestanou bavit. A to ani ve chvíli, kdy film bude mít v hlavní roli tučňáky a bude se jednat o klasickou rodinnou komedii, která se bude pro většinu tady jevit jako průměr nebo i hůř, protože je prostě nereálná. Ono si je třeba uvědomit, kolik z těch filmů, co na světě vzniknou, se dokážou považovat za reálná. Na filmy koukám především abych se pobavil a ne abych si stěžoval, že tučňák se takhle prostě chovat nemůže nebo, že ti lidi jsou debilové, protože jednají tak, jak jednají. Kdo takovéhle hovadiny u takových filmů řeší, tak ať na ně radši ani nekouká.(4.12.2011)

[imdb: 5.9/10] | me: Rodinná komédia podľa šablóny Liar, Liar, pričom tentokrát ešte menej Carrey-ovksé. Bol by to štandardný vtipne ladený film, ktorý vyzdvihuje dobro, morálne a rodinné hodnoty, ...ale vďaka dobre spracovaným tučniakom a Jimovej prítomnosti je to predsa len o niečo lepšia záležitosť. Určite vhodná voľba na nedeľné popoludnie.(12.10.2011)

Jima Carreyho mám sice hodně ráda, ale i tak jsem čekala blbost. Nakonec jsem se výborně bavila, smála jsem se Jimovým vtípkům i neskutečně roztomilým tučňákům. Jedná se o milou a vtipnou komedii, jako dělanou na nedělní dopoledne.(1.12.2011)

Ale jo mě tahle komedie pobavila. Příjemná, zábavná a vtipná. Jak už se tady zmiňovalo, škoda, že Carrey používá stejné hlášky a humor, nicmnéně pro mě je to pořád velmi vtipné. Čekal jsem od filmu o něco míň než jsem nakonec dostal, takže spokojenost:-) ...60%(23.11.2011)

• - Skuteční tučňáci byly použity pouze pro určité scény, z nichž většina byla natáčení v chlazených prostorech. (rafix)

• - Mr. Popper (Jim Carrey) nosí ve filmu hodinky Rolex Two-Tone Blue Submariner 16613. (Roland Sands)

• - Tučňák, se kterým se ve filmu setkáváme, je tučňák oslí, latinsky Pygoscelis papua. Obývá okolí jižního pólu, je jedním z nejrychlejších tučňáků a většinu života tráví ve vodě. (Prochy38)