Pan Popper a jeho tučňáci

Mr. Popper's Penguins

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

Chachááá %-))) . . . Jako >dětský< film s >naučením< skvělé, ač je to jen taková legranda novoyorksky hollywoodská. Ale J.C. je prostě v roli polepšujícího se tatínka po svém výborný a ve svém živlu a tučňáci pinguínští jedni neskuteční! Nu ano, jinak je to plné >rodinných< klišátek, starých fórků (na které se ovšem musíte soustředit - třeba vyplavená koupelna - ale i tahle scéna je vlastně svým způsobem originální - viz plovoucí tučňák za prosklenými dveřmi), zápletka se zlým zoošéfem je trošku zavádějící, ale v rámci žánru tedy jestli něco (poučného) předhazovat hlupučkým malým dětičkám - tak raděj právě takhle! . . . Tři poctivé hvězdy tedy za film jako v rámci žánru takový a jednu navíc za TU ptačí havěť! Jak gagy svou pointou tak jejich animace je prostě rozkošná a dokonalá! - - - P.S. Samozřejmě moje hodnocení jako vždy ovlivnil i originální zvuk a formát obrazu - vidět to s blbým uhýkaným a blbě namixovaným českým dabingem (jo, párkrát jsem si na dvd jen tak z plezíru přepnul - hnus a hrůza) a ořízlým obrazem na nějakém tušašském trdlovizním (k)análu, asi bych byl trošku na rozpacích. Ale tak to holt je. - - - - - (Poprvé viděno 14.1.2013 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky v originálním formátu obrazu/, hodnocení 5261., komentář zde jako třistajednadvacátý - 15.1.2013)(15.1.2013)

Nie je to zlé, film splňá presne to čo mám v žánri - rodinnú zábavu. Jim Carrey opäť skvelý ako vždy, len tých jeho bláznivých vtipov mohlo byť viac. Čo sa týka príbehu, tak to zrovna silná stránka filmu nie je, ale o to tu ani nešlo. Hlavnú úlohu tu hraje Jim a jeho parta veselých tučniakov. Ak mám povedať pravdu čakal som že sa zasmejem trošku viac, ale pobavil som sa aj tak. Fajn zábava aj pre dospelých, no deti poteší o trochu viac. 65% - 3*(28.3.2012)

A to nemám v oblibě filmy o tučňácích.(3.12.2014)

Občas se okolo jedné návštěvy kina nachomýtne tolik pro vás významných okamžiků, že výsledné hodnocení filmu pak nemůže být zcela objektivní. Vidíte, to je přesně tento případ. Pravdou však i přesto zůstává, že jsem se bavil a že Jim Carrey mi byl snad poprvé ve své roli sympatický. A tak i u této rodinné komedie více než na čemkoli jiném záleží na tom, s kým a v jaké náladě vás zastihne.(17.10.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Sean Anders, John Morris, Jared Stern / Mr. Popper's Penguins by Richard and Florence Atwater | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: John Davis, Jordan Kerner | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Davis Entertainment, Central Casting | Rozpočet: 68miliónov $ | Tržby: 135,203,000 $ || Je až prekvapujúce, ako môže ten istý herec ťahať dlhé roky na komickú strunu bez toho, aby začal nudiť. Jimovy Carreymu sa to darí, aj keď už samozrejme neprekvapí. Je fenomenálnym hercom v rôznych žánroch, no k jeho zarezávajúcemu sa očividne vracia rád, ako i tvorcovia. Je potrebné povedať, že nebyť jeho, tento rodinný kus asi nedopozerám :D(24.6.2011)

• - Mr. Popper (Jim Carrey) spomína pri hokeji so synom Sidneyho Crosbyho, vtedajšieho kapitána hokejového klubu Pittsburgh Pinguins, čím naráža na jeho filmových tučniakov. (vander19)

• - Zo sedemnástich existujúcich druhov tučniakov bol vybratý druh gentoo. (drake31)

• - Filmová adaptace vznikla volně podle knihy Richarda a Florence Atwaterových z poloviny 30. let. (Chickenka)