Pan Popper a jeho tučňáci

Mr. Popper's Penguins

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

Hodně příjemná jednohubka s Jimem Carrey, párem dětí a mraky roztomilých tučňáků. Pan Popper je příjemná rodinná komedie jak pro malé tak i velké. Hodně mě potěšila ve vedlejší roli Angela Lansbury.(9.11.2011)

Že by to bylo nějaké obrovské terno jak kolem všichni povídali to nikoliv, ale každopádně vtipné, milé a hlavně příjemné rodiné pokoukání to bylo určitě... - 7. 11. 2012 - 55%(7.12.2012)

Bohužel se nám Jim objevuje čím dál méně a navíc věk zastavit nejde. Takže tento skoro padesátník, se začíná více zaměřovat na rodinné komedie tak nějak logicky. Z hlediska jeho filmografie bych Tučňáky viděl jako trošku průšvih a jednu z nejslabších komedií. Smát se není čemu, teda pokud nejste zrovna milovník toho když si tučňák foukne. Morálních ponaučení obsaženo jest hned několik. Vše skončí tak jak má, doporučuju koukat na film hlavně o vánocích. 50%(26.12.2011)

Ničím příliš vybočující zástupce povinné zaoceánské filmové položky, kterak neúplná rodina znovu ke štěstí přišla. Tentokrát ji bude tmelit šestice roztomilých tučňáků, které táta chladný obchodník zdědí po svém tátovi vášnivém cestovateli. Za kamerou stojí určitě zajímavý Mark Waters, před kamerou stárnoucí Jim Carrey (který už pár let není onou kasovní jistotou), jehož gumově pružná herecká maska stále funguje, ale už jen tak na půl. Stejně jako celá tahle rodinná limonáda. Vydržet se to samozřejmě dá, ale lidští i zvířecí hrdinové až moc spoléhají na ověřené vtipy a nesnaží se získávat u dětí (nedej, bože, jejich rodičů) nějaké ty body navíc. Prostě si to tu všichni povinně odkroutí, nabídnou prověřenou story a momenty, kdy tučňáci vyměšují a trápí je větry, což má být legrace, ale není (možná by byla, ale před dvaceti lety v dobách Ace Ventury). Takže poměrně svěžích momentů, kdy se podlaha muzea změní v tučňáčí skluzavku, je dost málo a momentů, kdy se nachytáme, že se mírně nudíme, vlastně docela dost!!(3.3.2013)

Dostalo se ke mně to, co jsem čekal. Tedy vtipný film s Jimem Careym, film s dobrým koncem, s předvídatelnou zápletkou. Ale já se výborně bavil. A ti tučňáci byli úžasní, ti neměli chybu :-)(1.10.2011)