Pan Popper a jeho tučňáci

Mr. Popper's Penguins

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

Nebýt toho teplouše, co si ho nedávno střihnul v jednom moc moc sexy filmu, myslel bych, že Jim Carrey už navždy zakotvil v roli rozvedeného otce, který během filmu hledá cestu ke svým dětem. Téhle šablony se drží i film o jistém panu Popprovi, kterému do života úspěšného lháře (U Croma, jak originální role pro výše zmiňovaného) vstoupí partička tučňáků. A naučí ho lásce - bych málem zapomněl dodat. Přesto všechno, co zní možná až příliš hloupě, film vlastně vůbec nenudí. Vlastně se dá na něj úplně v pohodě dívat a dobře se bavit. Rozhodně ale v kruhu rodinném. Jít na to do kina s bandou nacamraných přátel v tušení bodré zábavy u brilantní komedie narvané gagy a skopičinami, asi by to byl pěkně vypráskaný večer, který už by ani plná hrst skunku nezachránila.(14.5.2012)

Carreyho průměr, komu se líbilo Lhář, lhář, tak se mu bude líbit asi i tohle. Zabaví, ale nenadchne.(1.10.2011)

• nunka

I napriek nedeľnému poobedňajšiemu načasovaniu na mňa grimasky pána Poppera a osudy jeho milých kamarátov nejako extra nezafungovali. Nápad bol fajn, tučniaky sú fakt rozkošné stvorenia, ale v kombinácii s príbehom, na ktorý sa nanášalo čoraz viac klišé, čo v závere vyústilo do grandiózneho happyend american klišé finále, Carrey a banda jeho kamošov na pobavenie nestačila.(9.1.2012)

Hodně příjemná jednohubka s Jimem Carrey, párem dětí a mraky roztomilých tučňáků. Pan Popper je příjemná rodinná komedie jak pro malé tak i velké. Hodně mě potěšila ve vedlejší roli Angela Lansbury.(9.11.2011)

No prosím, a já si doteď myslel, že je vlastní Mario Lemieux.. Pozitiva: Černobílí nelétaví ptáci nemluví, kadí v přiměřeném množství a stárnoucí Jim už má na své osobité herectví "extrémně ohebné držky" ochablé mimické svalstvo. Negativa: Při pohledu na Jessicu Fletcher mě především napadá: "To je klišé, napsala". Proč je v rodinných komediích vlastní otec dětí VŽDY nakonec ten správný, ten nejlepší, ten co uzná, jaký byl mizera, zatímco nový přítel maminky je nežádoucí ťulpas, kterého ona i děti dříve, či později postaví na vedlejší kolej, protože po té hlavní přifrčel jejich náhle napravený tatínek? Snaha zachovat kolektivní sen romantické lásky v historii rodiny je zkrátka neutuchající, byť se už dávno stal jen prázdnou frází..(14.8.2012)