Pan Popper a jeho tučňáci

Mr. Popper's Penguins

Pán Popper a jeho tučniaky

Komedie / Rodinný

USA, 2011, 90 min

Raz za čas je fajn, ak vznikne tento typ rodinných filmov. Mám menšie deti a je super ak sa sem tam zídeme všetci pokope a pozrieme niečo „ľahšie“. Detský smiech, ale ozval sa aj môj, mi dodáva dobrý pocit a celkovo cítim radosť z toho, že deti majú radosť. To potom ľahko prehliadnem hluché a klišovité miesta v príbehu a snažím sa vidieť skôr to dobré. Tučniaci sú skvelí, zábava to bola a asi najviac sa deti pobavili pri scéne na oslave, kde sa tučniaci šmýkajú dolu poschodiami ako na tobogáne. Objektívne možno skôr za tri, ale rodina sa dobre bavila, ja tiež, preto moje štyri berte ako rodinný priemer. Ono to vlastne v rámci žánru rodinný film – komédia, vlastne splnilo účel. Takže prečo nie? 80%.(8.3.2012)

Příjemná rodinná komedie na odpoledne. I když Mr. Popper's Penguins nesrší originalitou, tak své klady má. Samozřejmě ten největší je Jim Carrey, který mě svou mimikou dokáže rozesmát snad v každém filmu. Jeho styl je do komedií jak dělaný. Do toho okouzlující tučňáci, kteří také měli něco do sebe... 7/10 = 75%(29.1.2012)

Jim Carrey je prostě bůh. On, kamkoliv se dostane, předvede naprosto perfektní výkon, u kterýho se musím bavit. U něj snad nejvíc by mě zajímalo, jaký je ve skutečnosti, protože to co kolikrát předvádí ve svých filmech, pochybuju, že má napsáno ve scénáři. No ale právě ty jeho grimasoidní, nečekaně bláznivé scény, kde z ničeho udělá vtip, mě prostě nepřestanou bavit. A to ani ve chvíli, kdy film bude mít v hlavní roli tučňáky a bude se jednat o klasickou rodinnou komedii, která se bude pro většinu tady jevit jako průměr nebo i hůř, protože je prostě nereálná. Ono si je třeba uvědomit, kolik z těch filmů, co na světě vzniknou, se dokážou považovat za reálná. Na filmy koukám především abych se pobavil a ne abych si stěžoval, že tučňák se takhle prostě chovat nemůže nebo, že ti lidi jsou debilové, protože jednají tak, jak jednají. Kdo takovéhle hovadiny u takových filmů řeší, tak ať na ně radši ani nekouká.(4.12.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Vždy mne fascinovala gumovost Jima Carreyho, přivítal bych začátek nového dne s úsměvem Carly Gugino, rodinná ponaučení zvládám bez větších problémů a potácející se grupa tučňáků mne nemůže urazit. Tentokrát se však tyto atributy smíchaly tak podivně, že jsem se nepříjemně ponudil a spontánně jsem začal provádět zběsilé výpočty slovních úloh na téma, kolik jsem viděl stejných filmů (bez tučňáků) s méně okoukanými tvářemi a lepším výsledkem. Rozhodně jich bylo víc, než těch slabších.(20.4.2012)

Rozpočet $55miliónovTržby USA $68,224,452Tržby Celosvetovo $189,624,452Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,206,948 //počet predaných kusov 128,329Tržby za predaj DVD v USA $21,528,170 //počet predaných kusov 1,281,105║ Oddychovka, a zároveň taká tuctová záležitosť z Jim-om Carrey, kde príde aj na tie zvrhlejšie vtípky ale samozrejme aj na tie roztomilejšie, tučniaci bodujú, priemer. /60%/(1.12.2011)