Komedie / Krimi / Drama

USA, 2011, 104 min

Epizodka ze života pohřebáka Bernieho zasazená na fanatický východ Texasu let devadesátých. Linklater nekompromisně smetává ze stolu všechna očekávání tuctové komedie a rozehrává žánrově nezařaditelný hybrid říznutý dokumentárním zpovídáním svědků na kameru á la Kancl. Bernie je nejmilejší chlapík pod sluncem, sektař, miláček zazobaných vdov, vrah a nepřiznaný gay. Ksicht a pupek mu propůjčil JB, jehož rockerské zlato v hrdle je po hříchu plýtváno na kostelní sektozpěv, ale jinak jeho zženštilé kreace stojí za povšimnutí. Výsledek je přiměřeně laciný a mírně zbytečný, přesto však zábavný a svým způsobem i originální.(16.8.2012)

Ne ze by to bylo spatny, jen to proste neni typickej Blackovo film. Vse je podle skutecnejch udalosti, jeste podporeny tim, ze vetsina filmu je prodchnuta rozhovorama, kde herci rikaj, co si o Berniem nebo udalostech myslej, takze se nekona zadna strestena komedie, ale spis takovy drama se sem tam nejakou humornou situaci. Celej film je vcelku pohodove natocenej, herci se snazi a Jack se silne kroti a snazi se o seriozni herectvi. Uprimne receno, moc nevim, jak hodnotit, na jednu stranu jsem se vubec nenasmal, coz bych od komedie cekal, na druhou stranu to je prijemnej film, na kterej se dobre kouka a Jack je sympatak. Z toho duvodu bych to videl na 3*.(2.12.2012)

Po velmi dlouhé době jsem viděl film, který se odlišuje od těch průměrných filmů, kde je scénář viděn milionkrát. A hodně se mi to líbilo. Jack Black tu hraje úplně jinou postavu než obvykle a daří se mu velice dobře (něco jako Jim Carrey ve Věčném svitu neposkvrěné mysli). Byl jsem velice potěšen tímto filmem a čím míň o něm víte, tím lépe.(3.10.2013)

Nic proti Linklaterovi, ale v záhlaví je chyba. Tohle samozřejmě natočil Wes Anderson podle scénáře bratří Coenů. Absurditu celého projektu dokládá paradoxně nechtěná reklama v podání kaťuškystotřicetosm: Co to s těma filmama je? Nejdřív Fargo, kde lidi strkaj do drtičky na dřevo, potom 7 psychopatů, kde se zabíjej navzájem a ještě o tom píšou knížku a teď tohle? Možná mě to tolik naštvalo právě proto, že zrovna navázal na tyhle dva, ale tohle prostě není komedie. Je to hodně divná výpověď o hodně divným chlápkovi. 90% a za zubatou (ne)herečku palec nahoru pro jistotu zafixovaný vteřinovým lepidlem.(4.10.2013)

Jack Black tu opravdu vládne a celé je to velice jemně vtipné. Některé ty hlášky reálných jihotexasanů na adresu zbylé populace Texasu mě fakt rozesmály. Další kvalitní zářez ve filmografii Matthew McConaghueyho.(1.3.2014)