poster

Bernie

 • USA

  Bernie

 • Velká Británie

  Bernie

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • katuska138
  *

  Co to s těma filmama je? Nejdřív Fargo, kde lidi strkaj do drtičky na dřevo, potom 7 psychopatů, kde se zabíjej navzájem a ještě o tom píšou knížku a teď tohle? Možná mě to tolik naštvalo právě proto, že zrovna navázal na tyhle dva, ale tohle prostě není komedie. Je to hodně divná výpověď o hodně divným chlápkovi. McConaughey mě tam vyslověně vytáčel a že se Jack Black pustí do role tohohle typu po všech těch frajerech, co ztvárnil, to je taky dost velký zklamání.(14.1.2013)

 • Kaluž
  ****

  Jack Black je tady jednoduše boží. Neřeknu vám proč, zjistěte si to sami. Ale beru, že tahle Linklaterovina není pro každého, takže slabomyslným vstup zakázán.(25.11.2014)

 • hirnlego
  ***

  Krátkovlasá noso-bába a zubatá řehtačka jasně největší plusy filmu. (3,5*)(6.10.2013)

 • emma53
  ****

  Možná se budou mnozí uživatelé divit mému hodnocení, ale já ho nezměním. Začala jsem se na něj dívat bez předešlého pitvání komentářů a obsahu tohoto filmu, takže jsem se příjemně bavila. Koneckonců mezi žánry je zmíněná i komedie a hlavní důvod, proč jsem chtěla film vidět, byl Matt. Asi po půlce jsem se šla teprve mrknout do obsahu a zjistila jsem, že to není jen zajímavý scénář od Richarda a Scipa, ale sám život napsal tenhle příběh a oni mu dali jen filmovou podobu. Pro skutečnou objektivitu bych si potřebovala na nějaký čas odskočit do Carthage a pak do vězeňských prostor trochu poklábosit se samotným Berniem. Takhle to budu hodnotit jen jako prima koukatelnou dramedii, kde jsem se ve finále dočkala i Matta ve své možná už trochu tradiční roli obhájce práva s klasicky zaseklou rukou v boku. Nevím jaká byla Marjorie ve skutečnosti, ale tu "milou paní" zahrála Shirley MacLaine skvostně. 75%(14.2.2015)

 • Superpero
  ****

  Jack Black tu opravdu vládne a celé je to velice jemně vtipné. Některé ty hlášky reálných jihotexasanů na adresu zbylé populace Texasu mě fakt rozesmály. Další kvalitní zářez ve filmografii Matthew McConaghueyho.(1.3.2014)

 • - Jack Black se v rámci přípravy na svou roli osobně setkal se skutečným Berniem Tiedem, kterého vyzpovídal, aby mohl postavu ztvárnit co nejlépe. (Vala)

 • - Přestože se film odehrává v polovině 90. let, je možné v několika scénách zahlédnout Bernieho (Jack Black) s iPhonem nebo v jedné chvíli i s Macbookem Pro. (Spike23)

 • - Většina lidí komentujících Bernieho (Jack Black) jsou skuteční obyvatelé městečka, kteří jeho a Marjorie Nugentovou (Shirley MacLaine) znali, a jedná se tedy o autentické výpovědi. (Nin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace