Bernie

Bernie

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2011, 104 min

Polovina filmu vypadá jako typický dokument, pak se nám to rozjede. I když rozjede je silné slovo. Celé je to velmi dobře natočené, ale sledovat život tohoto člověka je nudné. Jeho život vypadal nudný.(27.4.2013)

• F.man

Lehce morbidní mix mezi komedií a dramatem, který stojí a padá na Blackovi. Ono aby taky ne, když scénář, který je sice postavený na zajímavé zápletce, nemá jinak žádný výrazný twist a vsází vše právě na hlavního hrdinu. A Jack to zvládá na jedničku. Charakter dobrosrdečného Bernieho jako by mu byl ušit přímo na míru. Problém mám ale s Linklaterem a jeho režií. Chybí mi u ní nějaký vyhraněný názor, nějaký soud, něco co by ze snímku udělalo trochu víc než jen zachycení jednoho životního příběhu. Takhle totiž uplyne hodina a půl, divák se párkrát usměje jižanským charakterům a šáteček. Škoda. Hell, anybody in town would shoot her for five bucks.(20.9.2012)

Žánrově velice povedený mix jemně komediálního dramatu podle skutečnosti a pseudodokumentu. Nesmál jsem se, ale zato 2/3 filmu vytrvale usmíval. Ta poslední 1/3 je spíše zklamáním, jelikož příběh ústí v naprosto uvěřitelný a prozaický závěr, ačkoliv já čekal na vygradování komediální linky v nějaké absurdní finále. Ale takový je život. Monotónní. Stejně jako zpěv Jacka Blacka, když ho slyšíte už posedmé nebo poosmé. Pěkný film. A zvlášť pobavil i výkon McConaugheyho. 64%(17.8.2012)

Nejprve musím varovat! Za prvé nečekejte komedii, když je v tom Jack Black. Za druhé je to podle skutečné události. Takže tu je film o jednom černým havranovi, který měl rád všechny a rozdal by se pro ně. Než však potká jednu starou zlou babu a rupne mu cévka (a komu ne). Jack Black musím se přiznat mě mírně překvapil. Poslední dobou jsou jeho postavy klišovité a sobě podobné. Tady je to však postava, která i místy přehrává, ráda zpívá a prostě toho člověka budete mít rádi. Film je točen ve dvou rovinách. Nejprve je tu ta dokumentární - ptají se obyvatel a ty mluví o Berniem. Ta druhá je filmová - sleduje postavu Bernieho. Určitě potěší McConaughey, který mluví texaským přízvukem jak stehno a nemá Berniho rád, protože nemá rád skryté homosexuály. Shirley MacClaine pak menší úloze zlé baby zahrála standard. Proto ten film určitě stojí ve filmografii Jacka Blacka výš než napřiklad Gulliverovi cesty.(2.9.2012)

• MMR

Kdo by to byl řek, že pes hrající fotbal bude daleko zajímavější než tohle. Ještě odpoledne se chvástám, jak jsem ještě nenarazil na novější film (2011-nyní), kterýmu bych dal odpad. No a jak se říká, nechval dne před večerem. Už tam házim odpad a říkám si, proboha, co to jen bylo. Chvíli se něco "děje", pak to skočí na nějaký vyprávění místních, což bylo neúnosný a příšerný. A vůbec není omluva to, že je to dle skutečné události. Prostě tohle je žumpa, do který bych ani svoje hovno nevysral.(17.3.2013)