poster

Bernie

 • USA

  Bernie

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2011, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MMR
  odpad!

  Kdo by to byl řek, že pes hrající fotbal bude daleko zajímavější než tohle. Ještě odpoledne se chvástám, jak jsem ještě nenarazil na novější film (2011-nyní), kterýmu bych dal odpad. No a jak se říká, nechval dne před večerem. Už tam házim odpad a říkám si, proboha, co to jen bylo. Chvíli se něco "děje", pak to skočí na nějaký vyprávění místních, což bylo neúnosný a příšerný. A vůbec není omluva to, že je to dle skutečné události. Prostě tohle je žumpa, do který bych ani svoje hovno nevysral.(17.3.2013)

 • Wormboy
  **

  Typy ako Bernie su presne takymi ludmi, ktori by si potrebovali vypocut par "zalmov" od norskych Mayhem alebo kolegov z Limbonic Art. Od zaciatku do konca som mal pri zaberoch na ulizaneho Jacka Blacka nutkavovtierave pocity priblizit sa k jeho uchu a megafonom mu zahulakat...TI JEBEEEEEE??? A ze toto natocil Richart Linklater? Ten svet sa asi fakt zblaznil.(16.10.2012)

 • emma53
  ****

  Možná se budou mnozí uživatelé divit mému hodnocení, ale já ho nezměním. Začala jsem se na něj dívat bez předešlého pitvání komentářů a obsahu tohoto filmu, takže jsem se příjemně bavila. Koneckonců mezi žánry je zmíněná i komedie a hlavní důvod, proč jsem chtěla film vidět, byl Matt. Asi po půlce jsem se šla teprve mrknout do obsahu a zjistila jsem, že to není jen zajímavý scénář od Richarda a Scipa, ale sám život napsal tenhle příběh a oni mu dali jen filmovou podobu. Pro skutečnou objektivitu bych si potřebovala na nějaký čas odskočit do Carthage a pak do vězeňských prostor trochu poklábosit se samotným Berniem. Takhle to budu hodnotit jen jako prima koukatelnou dramedii, kde jsem se ve finále dočkala i Matta ve své možná už trochu tradiční roli obhájce práva s klasicky zaseklou rukou v boku. Nevím jaká byla Marjorie ve skutečnosti, ale tu "milou paní" zahrála Shirley MacLaine skvostně. 75%(14.2.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Zvláštní film, opravdu absolutně netuším co si o tomhel kousku mám myslet, Byla to sociální satira ? Značně extremistická komedie ? Kurva doprdele co tako jako všechno mělo bejt ?? Podle skutečnosti ? Co se filmu fakt povedlo dokonale, že jsem užasle koukal a nevěřil.(13.4.2014)

 • F.man
  **

  Lehce morbidní mix mezi komedií a dramatem, který stojí a padá na Blackovi. Ono aby taky ne, když scénář, který je sice postavený na zajímavé zápletce, nemá jinak žádný výrazný twist a vsází vše právě na hlavního hrdinu. A Jack to zvládá na jedničku. Charakter dobrosrdečného Bernieho jako by mu byl ušit přímo na míru. Problém mám ale s Linklaterem a jeho režií. Chybí mi u ní nějaký vyhraněný názor, nějaký soud, něco co by ze snímku udělalo trochu víc než jen zachycení jednoho životního příběhu. Takhle totiž uplyne hodina a půl, divák se párkrát usměje jižanským charakterům a šáteček. Škoda. Hell, anybody in town would shoot her for five bucks.(20.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace