Voda - Voda, zdroj života

(TV film)
  • Španělsko Aqua - Agua, fuente de vida
všechny plakáty

1. díl ze série Voda ( Aqua ).  V nám známém vesmíru je takové místo jen jediné. Prastaré legendy vyprávějí o velké potopě, po níž přeživší tvorové žili ve věčném ráji. Je to sen o jediném bohu, o jediné zahradě pro jeho děti. Nikde jinde mraky denně nepláčou, nikde jinde se rosa nevypařuje, aby dodávala sílu planetě, která se s každým rozbřeskem znovu rodí. Náš příběh může začít kdekoli. Tento dar z nebes přichází ve všech ročních obdobích, na všech světových stranách. Voda - tekutá a věčná harmonie. Existence lidstva je výsledkem řady událostí, které se odehrály v dávném pravěku. Staneme se svědky zrození života na Zemi, pochopíme, proč jsme zde, svázáni podvědomými instinkty dávných časů, proč jsme nadnášeni dokonalou rovnováhou, která je tak stará jako sám vesmír. (oficiální text distributora)

Xeelee

Voda přispěla k technickýmu rozvoji, protože její vlastnosti umožnily napřiklad vývoj parního stroje. Fakt, že člověk shodil srst a začal se potit, přispěl k rozvoji lidský rasy. Argumenty tvůrců sou většinou naprosto směšný a většinou dochází k úplně zcestnejm souvislostem a závěrům. Navíc si očividně pletou příčinu a následek. Připadalo mi, že voda je všemocná (snad i inteligentní:), a že tvůrci předkládaj informace z pozic příznivců teorie Gaia, kterou v dokumentu jednou zmínili. Neustále vyzdvihujou specifický vlastnosti vody, kolem který krouží snad i hvězdy, ale o fyziku nebo chemii nezavadili ani slepeckou holí. ()