Superman/Shazam!: Návrat černého Adama

DC Showcase: Superman/Shazam! - The Return of Black Adam

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 22 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Přestože nejsem nijak zvlášť obeznámen s tímto hrdinským světem (ano, Supermana samozřejmě znám), byla to parádní podívaná. :)(18.1.2011)

• Tom_Lachtan

Nejslabší DC showcase, vhledem k tomu že má delší stopáž bych čekal aspoň zárodek příběhu, moc jednoduché, oproti ostatním showcaseům toho ani moc neukáže. Po dokouknutí jsem začal používat slovo šazam jako nadávku(13.5.2012)

Povedený kraťas. Už jen tím, že jde vlastně až na kratičký úvod a intermezzo o 22 minutový souboj Supermana a Captain Marvela proti Black Adamovi. Potěšila mne trochu odlišná animaca oproti Superman/Batman: Apokalypsa a dalším snímkům. Samotné DVD je dobře provedené zkompletování série kraťasů od DC Showcase, navíc doplněné o jednotlivé díly z animovaných seriálů(Justice League: Unlimited, Batman: The Brave and the Bold a Batman: The Animated Series) v nichž Captain Marvel, Spectre, Jonah Hex a Green Arrow vystupují.(30.12.2010)

• BadoXXII

Nemám rád Supermana a tu sú rovno dvaja! Inak to však má podarenú akciu (až na ten pád malého chlapca z obrovskej výšky do mora, veď to by ho na 100% zabilo), ale Captain Marvel (to je ten druhý Superman) je absolutne nezaujímavou postavou, ktorý je vlastne ešte dieťa, ale keď zahučí čarovné slovo Shazam! tak sa premení na dospelého lietajúceho vymakaného čarodeja podobného Supermanovi. Uff.(6.4.2012)

Superman, Shazam! a Captain Marvel jsou dobrá trojka. Epická akce a morální ponaučení je základ, přesně tak, jak to má člověk zapotřebí a často i rád.(26.11.2012)