Superman/Shazam!: Návrat černého Adama

DC Showcase: Superman/Shazam! - The Return of Black Adam

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 22 min

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Superman, Shazam! a Captain Marvel jsou dobrá trojka. Epická akce a morální ponaučení je základ, přesně tak, jak to má člověk zapotřebí a často i rád.(26.11.2012)

Nie také dobré ako SUERMAN: SÚDNY DEŇ, lepšie ako LIGA SPRAVODLIVÝCH: DVE ZEME V OHROZENÍ (Justice League: Crisis on Two Earths). Filmík, kde je Superman vedľajšou postavou a ešte k tomu celkom slušne dostáva do držky. Jeho kolegovia sú zaujímaví a vedia rozpútať akciu, takže nevadí, že je to ten najklasickejší komiksový príbeh... S/S u nás vyšiel na DVD spolu s ostatnými kraťasmi DC Showcase a v kolekcii s ostatnými menej tradičnými hrdinami to vyznieva lepšie než samostatne...(16.12.2010)

Přestože nejsem nijak zvlášť obeznámen s tímto hrdinským světem (ano, Supermana samozřejmě znám), byla to parádní podívaná. :)(18.1.2011)

Komixový fanda se musí divit, proč Capitán Marvel aka Shazam! ještě nedostal celovečerák. Naprosto parádní kraťas.(28.5.2014)

Hell yeah. Nehledě na to, jak si možná občas připadám dětinsky :-), bych se na tyhle parádičky mohl koukat po zbytek života. Colorovité bitky mezi nejznámějšími komiksovými superhrdiny jsou prostě děsná zábava, při níž adrenalin rozpumpuje srdce na 500 úderů za minutu. O nic jiného než výbušnou akci, osobitý DC vzhled a bombastické hlášky tu nejde, a to je dobře. Comic book fans wants more!(28.11.2010)