• JFL

Uondaná evropská festivalovka, která se tváří alternativně a anti-sentimentálně, ale v základu je krajně konformní a v zásadě tradicionalistická. Vyprávění má nakročeno na skvělé bizarní situace, ale vždy před výstředností uhne k povrchnímu sentimentu.(10.1.2011)

Moc mě mrzí, že takhle hodnotim, ale víc dát prostě nemůžu. Má to výbornou (anti)vánoční atmosféru, což se mi strašně líbí. Je to smutný a mnohdy pravdivý. Má to krásnou kameru a hezký lokace. Škoda, že ten scénář vázne. Těch příběhů je tu hodně a některý bohužel vyznívají do prázdna a nejsou tak emotivní. Moc humorný to neni, jsou tu spíš takový smutný chvíle, kdy si uvědomíme, o čem vlastně ty Vánoce vůbec jsou. Je to skvělá protiváha všech přeslazených hollywoodských dojáků, kde všechno končí dobře. Navíc tu jsou dobrý herci. Jen prostě zásadní problém je scénář, který nedává divákům moc možností se s někym zžít a vytvořit si k němu nějaký hlubší vztah. Ale nostalgii a smutek to vytvoří, to zas jo. 60%(16.11.2010)

Taký smiech cez slzy. Nori sa s tým fakt neserú!(23.12.2011)

Štědrý večer na norský způsob... kdo nesnáší sentimentální, hřejivé vánoční slaďáky, je na správné adrese!(16.11.2010)

Moc mluvení, moc nefunkčních záběrů, málo skutečně působivých absurdit a na závěr internacionalismus jako betlémská hvězda... ne ne, tohle není Hamer, jak ho mám rád. Vysloveně zlé to není, určitě ne v ranku vánočních filmů.(14.12.2010)