Tranzit

Rodina na úteku

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 89 min

• tom88

Tak trochu ohratá pesnička, nič nové v žánri. Jednoduchý dej, ničím výnimočné herecké výkony. Zopár mierne napínavejších scén, dosť katastrofálna kamera, vizuálne nepríťažlivé a bohužiaľ nejaké tie nelogickosti. Stopáž našťastie nie je prepísknutá, takže to celkom rýchlo odsýpa. Inak v podstate film ničím nedisponuje, nemá výraznejšie miesta, ale zase ani extra hluché miesta. Ku priemeru ešte chýba dosť. 40%(14.11.2012)

Muselo bejt vysloveně peklo točit tenhle film, protože snad každej z herců, co se na place objevil, během natáčení vypotil snad hektolitr vody. Všichni propocený, na trikách koláče, že byste se museli hodně snažit, abyste si jich nevšimli a do toho režisérova upřímná kamera, která chvílemi je tak blízko, že byste hercům mohli vidět až do nosu. No, je to osobitý film, ale jako osobitý film má taktéž velice osobitou atmosféru a na akční thriller zajímavý příběh. Těch 89 minut za to stojí. Jsem rád, že jsem zdejší stádo ignoroval s hodnocením a výborně se pobavil.(27.8.2012)

Místami až televizně vypadající pasáže, ale celkově poměrně zábavná honička za balíkem peněz. Ohraný scénář je sice vyditelný na každém metru, ale Jim Caviezel se svojí rodinkou až překvapivě a sympaticky těm holomkům znepříjemňuje job. Hlavně ke konci se s nimi nemazlí. Kamera sice byla někdy na ranu, protože hercům lezla až do krku, ale hlavní bylo, že to rychle ubíhalo a pobavilo.(12.5.2013)

• Dale

Ďalší z tých slaboduchých thrillerov, ktorý vás ničím neprekvapí. Už len to, že rodinka na výlete si poradí so štyrmi ozbrojenými zločincami je neskutočne pritiahnutá za vlasy a ešte ten spôsob... Aj keď to padouši rodinke dosť uľahčili, keď sa stále žrali medzi sebou a občas pripomínali skôr ňoumov Pesciho a Sterna zo Sám doma ako nebezpečných vrahov. Nepridá tomu ani rozkývaná kamera (zase chcel byť niekto cool). 30%(2.5.2015)

Paradoxne mi najviac vo filme vadil Cavaziel....škoda že nebol na tej druhej - zlej strane. Inak priemerný ničím výnimočný snímok.(26.1.2012)

• - Poté, co vyprostí Losada (Harold Perrineau) a Evers (Ryan Donowho) Marka (James Frain) z nabouraného policejního auta, najde Evers v autě zbraň M16. Tu však policie ve voze nikdy nevozí. (dc125)

• - Ve scéně, kdy lupiči pronásledují rodinu a vzápětí naráží do jejich auta, je možné všimnout si, že po několika nárazech zůstavají vozy neporušené. (dc125)