Tranzit

Transit

Rodina na úteku

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 89 min

Kamera sníma ksichty až nečakane zblízka, no inak mi nijako zvlášť neprekážala. Thriller slušne odsýpa, príbeh nebol z kategórie úplne stupidných takže som nemal problém prijať konanie postáv a uveriť im. Peniaze sú vždy motivácia, pre poniektorých až priveľká. Jim Caviezel trochu zostarol, zahral presne toľko, koľko film potreboval a po čase poteší vidieť brokovnicu v akcii. 60%.(3.12.2012)

• Anderton

Ono by to mohol byť aj dobrý film, ak by sa režisér s kameramanom nerozhodli pre ten nepríjemný (ne)farebný filter. Ja viem, že je to presný opak Bayovho štýlu a mal by som mať z toho radosť, ale mne to nesadlo. Potom by ma mali nadchnúť greengrassovské automobilové naháňačky, lenže aj tie svojim hektickým cool štýlom zameraným na rannú pubertu lezú na nervy. Film vyzerá presne tak, ako si predstavujem film s podielom firmy After dark. Cielený viac na jednoduchšie publikum, navyše zamerané na videotvorbu. Aj to môže mať svoje čaro, keďže tu hrajú aspoň dve známe tváre a pôsobí to profesionálne a ak by som film videl po pár dňoch nejakého festivalu artových a pseudoartových filmov, určite by som si pri ňom parádne oddýchol a lepšie hodnotil.(6.1.2015)

• Gilmour93

Močály vlhčí než sny fanynky Justina Biebera a tetelící se vedro nad asfaltem louisianských silnic sice skrývaly jistý potenciál, ale to by se musely odstranit následující neshody: a) křečovitá řešení rodinných vztahů, b) za cenu stupidity servírované dějové zvraty, c) taška s cca 40 kilogramy bankovek, která se nosí tak lehce, jako by v ní byly věci do fitka a d) maminka s AK-47 zúročující výcvik z tábora islámských teroristů. Nehledě na to, že jediný majitel důvtipu i šarmu byl ten Chevy Chevelle 1972 a mít Caviezel jeho barvu, končí film při policejní kontrole po patnácti minutách.. Vzhledem k vývoji by byl asi jediný smysluplný závěr, že by ty čtyři miliony dolarů ukořistil aligátor, koupil majoritní podíl ve společnosti Gator Skin Shoes z Baton Rogue a následně propustil všechny zaměstnance..(22.8.2016)

• LiVentura

Další zbytečnost..(16.3.2013)

James Caviezel přitáhl mou pozornost k tomuto filmu a je to dobře. Film slušně funguje, bez nějakých vytáček si jede přímočaře skrze mnoho kliše a často použitých scén a nesnaží se na nic hrát. Je to čistá žánrovka podobně laděných filmů a to se vším všudy. Atmosféra a napětí ve finále je cítit, padouši jsou neokoukaní a dobře zahraní. A rodinka jedná docela v pohodě, mohlo to být o dost horší jak je známo z jiných filmů. Hlavně mě překvapil Caviezel, že neměl drsňáckou roli a zahrál si hodně civilní postavu a sedlo mu to. Prostředí bylo zvoleno poměrně atraktivní ne moc okoukané, sám bych někdy podobné mokřady rád viděl na vlastní oči. Jsou v tom místa, která jsou trochu moc účelová a nesmyslná, ale protože film mě bavil a dobře se na něj dívalo, tak to nechám být. Zaslouží si to více pozornosti, než se tomu dostává, rozhodně podhodnocený film. Hudba pěkně podkreslovala atmosféru, dialogy mi tentokrát vůbec nevadily. Jen škoda, že akční scény byly sestříhané krapet nepřehledně a pak taková ta snaha přidat záběry pro ozvláštnění, které tam moc nesedly, jako pavouček, had atd. Myšlenka jak přelstít prohlídku se mi líbila a to to celé tak nějak nakoplo. I když čekal jsem celkově něco jiného, jsem v rámci možností spokojený. 9/10(19.9.2012)

• - Ve scéně, kdy lupiči pronásledují rodinu a vzápětí naráží do jejich auta, je možné všimnout si, že po několika nárazech zůstavají vozy neporušené. (dc125)

• - Poté, co vyprostí Losada (Harold Perrineau) a Evers (Ryan Donowho) Marka (James Frain) z nabouraného policejního auta, najde Evers v autě zbraň M16. Tu však policie ve voze nikdy nevozí. (dc125)