Nesvatbov

Erika Hníková

Erika Hníková

Jiří Konečný

Jana Vlčková

Komediální zaznamenání snahy starosty slovenské vesnice o množení svých obyvatel. Dokument vyznívá jako groteska nikoli způsobem natáčení, ale díky starostovi. Bohužel si myslím, že ač s dobrým srdcem jde na to špatně.(14.2.2011)

• Dadel

Iniciativní bl... starosta je horší než třídní nepřítel. Mám štěstí, že nežiju v obci s podobným mesiášem-samoukem v čele. Jeho dohazovačské aktivity by se ještě daly snadno ignorovat, ale že si vylévá své srdíčko do obecního rozhlasu a dlouhé minuty do něj pateticky žvaní o tom, jak záchraňuje populaci, to je fakt na přesdržku. A k dokumentu samotnému: trapnost celé situace vystihl dokonale, ale skutečně pamětihodných momentů tu bylo pomálu. Měla z toho být patnáctiminutová reportáž do nějakého televizního pořadu, a ne film, omg...(7.3.2011)

Je to zajímavé spíš jako komedie než dokument, protože hámerský starosta je unikát. Za chvíli začne dělat nezadaným značky na barák, což by se mohlo zvrhnout i v horor. ;-) Jinak klobouk dolů před vesnickými singles, kteří si pustili štáb do života. Mě naštěstí nikdo do ženění nenutí (všichni už to vzdali). 70%(19.1.2011)

Schíza. Na jednej strane za štyri traktory skutočne vtipných, trápnych až WTF situácií made by life, na druhej to schytávajú jednoduchí a v podstate veľmi smutní ľudia. Celému tomu nasadzuje korunu pán generál trolldad kazateľ riaditeľ marsu. Originálna téma, ktorá by potrebovala asi 10 hodinovú stopáž, aby to nebolo len sympatické korčulovanie po občas hrbolatom ľade. Festivalové publikum výslednému dojmu dosť pomáha. 80%(26.7.2011)

Tak zaprvé: jsem ráda, že nemusím žít v obci Zemlínske Hámre, protože ten starosta a jeho kulturní referentka... to je teda fakt něco. Pokud jde o dokument samotný, zachycuje nový trend "single generation", který se pomalu dostává ze západní Evropy i do našich zemí. Erika Hníková zachycuje tradiční pohled starší generace, která vidí smysl života v plození dětí. Chápu, že názory starosty na tyhle věci (zejména jeho proslov na tom mejdanu) jsou lákavé a líbivé (a přehnané), ale postrádám nějaký hlubší pohled do názorů těch singlů, o kterých hlavně měl být tenhle dokument. Proč nikoho nemají? Nechtějí, nebo nemůžou nikoho sehnat? Jsou spokojení s tím, co mají, anebo ne? Zkrátka je to jen dokument o přístupu jednoho starosty a chybí pohled druhé strany, leč se o to autorka snaží. Marně. V důsledku toho lze tento dokument, který jen klouže po povrchu a nesnaží se nic analyzovat, hodnotit pouze jako průměrný, protože je nedotažený do konce.(18.10.2011)