Nesvatbov

Erika Hníková

Jiří Konečný

Jana Vlčková
  • paascha

Trapně ubohý pseudo dokument o strastech jedné vychodniarskej dedinky, který sází na bizarnost těch opiček kdesi v horách v Ásii, a natočila ho jedna z nejhorších pochev českého dokumentu. Souhlasím s igi B.(13.10.2011)

Jestliže téma filmu pro svou povahu kuriozity vybízelo k zaznamenání, film samotný nevybízí k ničemu (resp. nám nechává až moc volnosti, jaké poučení o současné společnosti si z něj odneseme) ... ale pobaví.(23.11.2010)

• Kaluž

Kdyby Erika Hníková stejně ''poutavě'' natočila dokument o prázdném kbelíku, vyšlo by to na stejno. Bod za svérázného starostu, bojovníka za zachování lidského druhu.(14.10.2011)

Film toho nakoniec hovorí viac o spoločenskej (celosvetovej) chorobe názvom osamelosť, akoby bol nejakou extra zaujímavou sondou do duší ľudí východoslovenskej dediny. Za zamyslenie stoja aj argumenty, prečo človek v určitom veku už nemá vôľu niečo na svojom živote meniť. Ako záležitosť za plné vstupné do kín trochu diskutabilné, v televízii adekvátne. Žeby som vo filme našiel niečo šokujúce, alebo tragicky smiešne, sa povedať nedá.(25.8.2016)

Rozpačité tři *, spíše dvě. Směšné, ale v tom špatném smyslu slova. Starosta to myslí dobře, ale dělá to hodně špatně a v dokumentu dopadá jak karikaturní postavička, občané snad o seznámení ani nestojí, spíš je jim starostova idea pěkně otravná a sem-tam otázky dokumentaristy jsou jako otázky žačky prvního stupně ZŠ, dělající svůj referátek. Závěr mi také připomněl Hoří, má panenko říznutý Troškou. Karikaturní fraška, velmi špatná.(27.2.2011)