poster

Nesvatbov

 • slovenský

  Nesvadbovo

 • anglický

  Matchmaking Mayor

Dokumentární

Česko, 2010, 72 min

Režie:

Erika Hníková

Scénář:

Erika Hníková

Producenti:

Jiří Konečný

Střih:

Jana Vlčková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  **

  Dejte blbci práci… ne, teď vážně. Nemám rád hyperaktivní lidi, jako je pan starosta (znáte ten typ, lidi, kteří strkají nos do věcí, do kterých jim nic není) a proto mě po čase tento dokument začal nudit. Nevím, nepřišlo mi to zajímavé, nepřišlo mi to ani vtipné (teda, ten týpek, který má doma dvě Metaxy s tím, že je otevře jen se svou vyvolenou, byl fakt k popukání) přišlo mi to jen smutné. Jak ze strany starosty, který se až moc stará, tak ze strany těch lidí, kteří jen přežívají… 40 %.(24.9.2011)

 • Jirka_Šč

  Je mi z toho poněkud smutno. Většina lidí ve filmu, při tom, jací jsou, jak žijí a jak jsou pasivní, partnera pravděpodobně nikdy nezíská (položme si otázku, jestli nás někdo z nich jako potenciální partner zaujal). Aktivita starosty je fajn, ale forma ... :( ... myslím, že je to boj s větrnými mlýny. Jako film nehodnotím. Tíživé.(23.4.2014)

 • Payushka
  ****

  Kamera je tak "skutečná" a sugestivní, že nálada, která v tu chvíli v Hamrech panovala, dýchne i do kinosálu. Svobodný třicátník sedí v krásném domě, povzdechne si, že nemá ženu, a s Metaxou v rukách se usmívá: „Tahle lahev bude pro tu, která si mě vybere.“ Divák se zasměje, pobaví ho i slovenské nadávky starosty… Jenže poté vstupujeme hlouběji do psychiky Hamerčanů, zjišťujeme, jak jsou zoufalí, ale zároveň pasivní a sami sobě nalhávají, že být single je fajn. A nejvíce nám začne hlodat v hlavě „vždyť tihle lidé skutečně někde existují…“(26.2.2011)

 • Madsbender
  ****

  Skutočne vtipný dokument, ktorý odporúčam každému čo neverí, že sa aj takéto niečo môže diať práve v našej domovine. Tak som sa nezasmial takmer pri žiadnej komédii. 75%(10.10.2012)

 • Quisp
  ***

  Tragikomika v podání režisérky Eriky Hníkové je bohužel utlumena povrchním pohledem a příliš širokým záběrem na velké množství postav. Body za originalitu ale Nesvatbovu upřít nelze.(2.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace