Nesvatbov

Erika Hníková

Erika Hníková

Jiří Konečný

Jana Vlčková

Schíza. Na jednej strane za štyri traktory skutočne vtipných, trápnych až WTF situácií made by life, na druhej to schytávajú jednoduchí a v podstate veľmi smutní ľudia. Celému tomu nasadzuje korunu pán generál trolldad kazateľ riaditeľ marsu. Originálna téma, ktorá by potrebovala asi 10 hodinovú stopáž, aby to nebolo len sympatické korčulovanie po občas hrbolatom ľade. Festivalové publikum výslednému dojmu dosť pomáha. 80%(26.7.2011)

Průměrný dokument, který ale má silná místa, například neustálý brainwashing neskutečně bizarního starosty a jeho poskoků (proslov na ,,formanovském" seznamovacím večírku o údělu ženy) nebo úplně poslední scéna. Hrdiny tohoto počinu můžete pohrdat, smát se jim a nebo je litovat, soucítit, je to zcela na vás. Dokument vás k žádnému názoru nemanipuluje, což je příjemné, ale celkem žádný zázrak to není.(30.7.2011)

No dobře no. Tento film budou všichni milovat, protože nikdo není tak trapný jako hrdinové tohoto filmu. A jako dál ... ?(12.12.2010)

Z představy, že mě rozhlasem nahání starosta, abych se šel párovat, mi je celkem blbě. Ten starosta to vůbec bral až moc náborářsky. Seznam účastníků, předběžné odhady kdo s kým, přemlouvání těch, kteří nemají absolutní zájem. Pokud by se snažil organizovat společenské akce nezávazně na tom, jestli na nich někdo počne, tak by jeho počínání bylo docela sympatické, ale jeho verbovací potřeba ve mně vyvolávala podobné pocity ponížení jako u dotyčných nebožáků.(13.10.2011)

• Jirka_Šč

Je mi z toho poněkud smutno. Většina lidí ve filmu, při tom, jací jsou, jak žijí a jak jsou pasivní, partnera pravděpodobně nikdy nezíská (položme si otázku, jestli nás někdo z nich jako potenciální partner zaujal). Aktivita starosty je fajn, ale forma ... :( ... myslím, že je to boj s větrnými mlýny. Jako film nehodnotím. Tíživé.(23.4.2014)