Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

kleopatra odpad!

Chvilku se to zdálo být vzkazem v láhvi, k němuž se jsem se nedostala skrze svou duševní slepotu, ale pak mi došlo, že zátka je čistá perverze a že ať už je v láhvi volání o pomoc nebo fotka onanujícího režiséra, je mi to jedno. Místo tohodle "umění" už radši poctivý porno! ()

Matty

Ten film údajně nemá být jenom „pornem, kde se trochu víc mluví než šuká“. V tom případě by mě zajímalo, čím tedy vlastně je. Na povrchu rádoby-šokující, uvnitř prázdné. 15% Zajímavé komentáře: POMO, Oskar, Trellíno, igi B., Pacco, esmoke ()

Tosim

Mladí se flákaj, jezdí na skejtech, kouří trávu a píchají. A CO NA TOM, PROBOHA? Nic to NEŘEŠÍ, nemá to HLOUBKU, jen to ZOBRAZUJE pokud to někoho ŠOKUJE, tak asi není z této planety ;-) PRŮMĚR s několika více či méně odhalenými scénami, ale více nic. Americký nezávislý film o maloměstě. Važte na kila a po tisíci kusech. ()

Marigold

Když v závěru filmu sní trojice hrdinů o Rajském ostrově, kde se pořád jenom šuká, promlouvá k nám vlastně hlas tvůrce, který si s povzdechem uvědomuje, že film, jehož jediným obsahem tvoří soulož, onanie, sexuální úchylky a dialogy o tomtéž, bude zřejmě v současném světě působit poněkud prázdně. A také ano. Nemám nic proti explicitně předváděným praktikám, ale, dámy odpustí, mám-li chuť na ně voyeursky zírat, raději si pustím porno. Obsahu je tam zhruba stejně, zato více detailů. Ken Park je klasickým produktem povrchního spektáklu, který zapomíná, že skutečný šok nepřichází z povrchu, ale zevnitř. Tenhle film ale žádný vnitřek nemá. ()

tron

Takmer odpadová, miestami vyložene nechutná, záležitosť od režiséra, ktorý kedysi vďaka kontroverzným KIDS kosil slávu uznania. No už jeho ďalšie projekty (ŠIKANA) ukázali, že predčasne. Starý pán nevie pracovať s príbehom, postavami, hercami, ani s ďalšími nepodstatnými záležitosťami, ktoré robia film filmom. Kým u KIDS som mu to ešte bol kvôli drsnej téme schopný tolerovať a dokonca to pokladať za plus, ďalej sa to nedá. Jediným dôvodom, prečo som rád, že som KENA PARKA videl, sú odvážne erotické scény, miestami hraničiace s pornom. ()

Oskar

Upocený slepenec sexuálně explicitních výjevů, pomateně řvoucí: "Všimněte si mě!" Tentokrát nehodnotím hvězdičkami, protože na jednu stranu jsem byl vyděšen, pohoršen a znechucen (odpad?), ale na druhou stranu je jasné, že právě tohle tvůrci chtěli (*****?). V každém případě je to odporný film a všem, kterým ještě zbyly nějaké iluze o filmařské soudnosti a citu pro mantinely vkusu, radím: vyhněte se mu obloukem! ()

Marius odpad!

Ktorekolvek porno (a že som ich už videl) je proti tomuto dielku umeleckou zalezitostou. Tu sú sexuálne scény použité tak idiotsky, že nielen že nevzrušujú (viď veta prvá) ale priam odpudzujú. ()

igi B.

...ach jo ach jo ach jo... Znáte přece všichni to přísloví, že kdo říká že nedělal, dělá dodnes... A tak teda chápu ty lehce hysterické komenáře a odpadové hodnocení. Fakt ale ve svém okolí kdekoli na světě nic a nikoho podobného neznáte? A jaký byl ten váš teen sex? A co vaše puberťácké sny a experimenty? Myslím, že ten film jen tvrdě zobrazuje jistou realitu, ale v ničem netlačí na pilu. Jen bezútěšně ukazuje bezútěšné vztahy několika bezútěšných lidí... Tak zahoďte komplexy a návyky na všechna ta inťácká či novácká klišé (ó jak se u těchhle kontroverzních filmů potkávají ve svých nechápavých odsudcích zoufalci všech kulturně-společenských vrstev) a podívejte se na to znovu. Nebo si běžte pustit na tý týví nějakou opravdovou sračku... No anebo si vyhoňte... :-)) Film jako film za tři, ale to téma a jeho syrové realistické zpracování jasně za čtyři... - - - P.S. V rámci škatulkování na čsfd jde prý krom žánru "drama" ještě o "dobrodužný" a "akční" film. To asi vymyslel nějaký zoufalec u své duševní onanie...:-) - - - P.P.S. Ach, co to vyvádí te(e;-)n >blbý< zbytek světa... :o) - Na IMDb 6,1/10 - přes šest tisíc hlasů (březen 2007)... Hm, takže tak nějak, mindráčci čecháčci... ()

dobytek

Od Clarka jsem viděl Kids a Šikanu a oba filmy považuju za celkem dobrý, takže jsem se nenechal odradit jménem režiséra ani negativníma komentářema. Ken Park snad může šokovat jenom někoho, kdo žádný jiný Clarkovo dílo neviděl a je zvyklej koukat na neškodný rodinný filmy o tom, jak v papundeklový čtvrti na předměstí žijou za těma bílejma papundeklovejma zdma dokonalý rodiny s chápajícíma a hodnejma rodičema, synem, kterej je nejlepší quarterback ve školnim týmu, a dcerou, která je premiantkou třídy a už má podanou přihlášku na Harward. Larry Clark to opět všechno zadupává do země svym poněkud svéráznym způsobem. To znamená, že je film plnej šukání a pohlavních orgánů. Samozřejmě, že to je zbytečný a samoúčelný a klidně by jen stačilo naznačit. Opravdu nebylo nutný, aby snad 1/4 filmu tvořily detailní záběry, jak někdo šuká nebo si honí péro. Ale to je prostě rukopis Larryho Clarka. Jinak něco jako smysl filmu jsem objevil až v poslední větě. Pro někoho by možná bylo lepší, kdyby jeho matka šla na potrat, než žít v tomhle prostředí. Akorát mam pocit, že Clark prostě moc tlačí na pilu. Ukazuje tam příběhy 4 kamarádů, z nichž každej má opravdu bizarní zážitky. Jako věřim, že někde se něco podobnýho určitě občas stává, ale aby se tohle všechno odehrálo během pár dní prakticky v jedný ulici? To je trochu moc. Stačilo vzít třeba jenom jeden příběh a víc na něm zapracovat. ()

Dadel

Ne matka Kena Parka, ale matka Larryho Clarka možná měla potratit. Nemám apriori nic proti kontroverzním filmům, ale nesmí být směšné. Tento film směšný je, a to tak, že velmi. Pokud měl Clark potřebu točit porno, tak měl natočit porno, a nedělat ze sebe bůhvíjakého umělce. Kids byly uvěřitelné, ale tohle je přehnané. Všechny postavy jsou opravdu velice nesympatické. Já vím že to byl záměr, ale zase nevím proč bych se na to měl koukat. Kdyby byl Clark aspoň zručný filmař, tak by to mohlo mít něco do sebe. Ale on není. ()

Gilmour93

Hnusná děvko, zkázo Babylonu.. V rámci konvencí je to extraordinární jak asfyktická onanie u ženského tenisu (u výměny Šarapovová vs. Azarenková by byl do deseti sekund), ale přitom jde v podstatě o samé všední věci. Trochu to připomíná American History X, akorát tady neslouží rasismus a nenávist jako nějaký katalyzátor, tady zkrátka k žádné reakci nedojde. Explicita suburbického soft porna prohlubuje všudypřítomnou prázdnotu, ale zároveň dělá ze sexu tu poslední hezkou věc v údolí dysfunkčnosti a beznaděje.. Ta čtvrtá hvězda je za pomrkávající rovinu černé komedie. „Aren't you glad your mom didn't abort you..?“ ()

Aluska88

Můj dojem a názor na toto dílo je nepatrně odlišný od většiny uživatelů. Tento film neukazuje nic jiného než realitu a to o tom, jak žijí mladí, hulí, provozují pohlavní styk a mají sadistické úchylky. Jistě, tyto aktivity se vyskytují ve spoustě filmů, ty ale nerežíruje kontroverzní Larry Clark. Jakýmsi mým filmovým smyslem je tento film lehce podceňované dílo, které má v sobě, i přesto, že to jediné, co se v něm děje, je "just fucking and fucking", jakýsi nevysvětlitelný umělecký náboj. ()

genetique

Pekná predstava ideálnej americkej rodinky, ktorá je ale možno častokrát reálnejšia, ako sa to všetko dostáva k nám. Syn je doma týraný každý deň ožraným otcom, chodí so svojou susedou, pritom šuká jej mamu. Pohodová rodinka. A to nie je všetko. ;-)) 50%. ()

Le_Chuck odpad!

Tak za tento film by Clark zaslúžil vyťahať minimálne za uši. Zvduchoprádzna onania zameraná na cieľovou skupinou zmätených teenagerov, ktorí pod šračkoidným obalom nedokážu vidieť vákum a humus. Po Kids (tiež žiadna sláva) je toto iba sprostý výkrik do tmy s jediným cieľom. Šokovať. Počul som v autobuse rozhovor dvoch 15 ročných faganov o tom, aký to je coolový film, že sa henten odj*bal na ihrisku a ako tamten poslal svoju babku do pi*e. To je fakt des. Úplné dno. ()

berg.12 odpad!

Nevím, jestli mám právo hodnotit film, na který jsem se nedokoukal, respektive viděl velmi útržkovitě, ale na víc jsem prostě nenašel sílu. Dokonalé a absolutní ztělesnění toho, co si představím pod pojmem antifilm. ()