• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

• salahadin

Jo přesně, radši si stáhněte obyčejý porno... i to si zaslouží o jednu hvězdičku víc za ty herecké výkony a scénář (samozřejmě tvořený jen "ach, achich, och, uch, uchich")...rebelie mladých? Tak je pošlete makat a nebudou se nudit.(15.9.2006)

1) Ken Park NENÍ ŠOKUJÍCÍ FILM. 2) Ken Park NENÍ PORNO. Pokud to tvrdíte, tak jste porno v životě neviděli. 3) Právě otevřené sexuální scény jsou snad jediným sluncem tohoto filmu, jinak se veškerý děj brodí v hnusu; Americký hnus - tak jsem si pro sebe pojmenoval tento film. Nemyslím to nijak hanlivě vůči filmu samotnému, myslím to jako narážku na film Americká krása. V Ken Parku jsem si sice bílých laňkových plotů nevšiml, ale různými úchylkami (podivnostmi) života na americkém předměstí se zabývá také, akorát v trochu extrémnější poloze. Příběhy, zbavené melodramatičnosti a snahy zlehčovat trpké věci tragikomickými pomůckami, jsou podány s absolutní samozřejmostí, až z toho v některých momentech mrazí v zádech. Takovým příkladem budiž scéna s prarodiči. Je to sice už trochu extrém, ale věřím, že nebudete hledat dlouho, než narazíte v amerických novinách na článek s podobnou story. Když se ještě vrátím k sexu jako k jedinému úniku od nemastné, neslané reality nudící se (případně frustrované) mládeže, pak ten je rovněž nasnímán velice přirozeně, takže kamera se poslušně neodvrací od míst dění, jak tomu bývá ve "slušných" filmech, ale ani přidrzle dloho neciví a neslintá nad obnaženými genitáliemi. Největší šok jsem utrpěl až tady po přečtení naprosté většiny zdejších komentářů.(27.2.2007)

Celkem drsný až naturalistický pohled na různé úchylky viditelné u lidí menšího města. Řekl bych, že postavy jsou uvedeny celkem dobře, jejich výstřednost je opravdu názorně ukázána. Bohužel představovačka postav není spojená nějakým příběhem a film pak vyznívá dosti bez poselství a žádného většího smyslu. Rozhodně bych ho však neodsuzoval za jeho hrubost - hold každý ukazuje úchylnost jiným způsobem. Doporučuji lidem, kteří mají rádi úchylky jako pan Šmucmucler...(8.4.2004)

• Jamal

Do této chvíle si moje slečna stěžovala, že filmy vybírám já. Poté co se jí libily dnes už vím klamivé reklamy, tak mě přesvědčila abychom na tuto sra... šli. Byli jsme v kině na Ládví 10x10 metrů, asi 10 lidí. Bylo to tak nechutné a příšerné, že už raději film nikdy nevybírala. Proto u mě ty dvě hvězdy, (( ::, .... dnes, po pár letech si pamatuji jen tu scénku z hlavní etikety a pak tu sprosťárnu s tou klikou a jak se tam někdo uspokojoval nad ženskýma výkřikama z tenisu v televizy (( ::(3.1.2007)

• Marius

Ktorekolvek porno (a že som ich už videl) je proti tomuto dielku umeleckou zalezitostou. Tu sú sexuálne scény použité tak idiotsky, že nielen že nevzrušujú (viď veta prvá) ale priam odpudzujú.(23.2.2004)