• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

• castor

Skutečně partička k pohledání. Jeden uráží svoji babičku zkurvenou děvkou a onanuje u tenisových utkání. Jiný spí nejen se svou přítelkyní, ale i s její matkou a s dcerou jistého náboženského fanatika a bůhví s kým ještě. Další odráží nejen agresivní útoky svého věčně opilého otce, což vyvrcholí pokusem o orální, ano, orální sex. Pokud chtěl Larry Clark (alespoň slušně vedl některé herce) něco říct, rozhodně na to nešel správnou cestou. Ken Park je typickým příkladem toho, že nezávislý film nemá hranic. Jeho hrdinové jsou v mých očích nesympatické trosky a zatímco snímeček Kids byl relativně upřímný pohled do světa mladých lidí, tohle je zbytečná a laciná exhibice jednoho narušeného tvůrce!! Chce šokovat, ale neumí to!! Řada scén by filmu vůbec nechyběla, naopak, jsou tam jen na efekt z umanutosti tvůrce, který si něco (místy i zajímavého) usmyslí, ale logicky to nikam nedotáhne. Víc než „zlým“ je Ken Park docela zbytečným filmem!! I když výpovědní hodnotu mít mohl.. 40%.(11.11.2007)

Mladí se flákaj, jezdí na skejtech, kouří trávu a píchají. A CO NA TOM, PROBOHA? Nic to NEŘEŠÍ, nemá to HLOUBKU, jen to ZOBRAZUJE pokud to někoho ŠOKUJE, tak asi není z této planety ;-) PRŮMĚR s několika více či méně odhalenými scénami, ale více nic. Americký nezávislý film o maloměstě. Važte na kila a po tisíci kusech.(6.3.2007)

• tron

Takmer odpadová, miestami vyložene nechutná, záležitosť od režiséra, ktorý kedysi vďaka kontroverzným KIDS kosil slávu uznania, ale už jeho ďalšie projekty (ŠIKANA) ukázali, že predčasne. Starý pánko nevie pracovať s príbehom, postavami, hercami, ani ďalšími nepodstatnými záležitosťami, ktoré robia film filmom. Kým u KIDS som mu to ešte bol kvôli drsnej téme schopný tolerovať a dokonca to pokladať za plus (80%), ďalej sa takto žiť nedá. Jediným dôvodom, prečo som rád, že som KENA PARKA videl, sú odvážne erotické scény, miestami hraničiace s pornom. Trojnohý pes k tomu. Hnus. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/186995/Ken-Park-20.html(27.3.2005)

• Jhershaw

Čekal jsem něco opravdu hrozného, a to se nestalo. Jak již bylo řečeno, je to docela komedie, což ale asi nebyl záměr tvůrců. Pokud je vám 15, možná že budete Ken Park považovat za šokující film (problém je, že pokud je vám 15, neměli by vás na něj pustit:). Ale ve mně vyvolala většina scén jen "hm", jsou velmi samoúčelné. Ale kdy jindy uvidíte orální sex na velkém plátně :) **1/2(11.9.2003)

Nechápu proč zavírat oči a ohrnovat nos? Prostě se některé věci dějí a dějí se naturalisticky, tak proč je nějak přikrášlovat. Samozřejmě nedějí se asi v takové koncentraci jako v tomto filmu, ale to si pište, že takoví někteří mladiství jsou, takoví jsou někteří rodiče a takto žijí některé rodiny a nejen v USA.(7.2.2007)

• - Finálnu verziu scenáru, ktorú napísal Harmony Korine, ešte pozmenil režisér Larry Clark. Clark sa pôvodne snažil napísať scenár k filmu sám. (MikaelSVK)

• - Režisér Larry Clark a scenárista Harmony Korine spolu nespolupracovali prvýkrát. Stretli sa spoločne počas natáčania snímky Kids (1995). (MikaelSVK)

• - Existuje aj reálna osoba menom Ken Park. Park bol v skutočnosti profesionálnym korčuliarom v 80-tych rokoch minulého storočia. (MikaelSVK)