• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

1) Ken Park NENÍ ŠOKUJÍCÍ FILM. 2) Ken Park NENÍ PORNO. Pokud to tvrdíte, tak jste porno v životě neviděli. 3) Právě otevřené sexuální scény jsou snad jediným sluncem tohoto filmu, jinak se veškerý děj brodí v hnusu; Americký hnus - tak jsem si pro sebe pojmenoval tento film. Nemyslím to nijak hanlivě vůči filmu samotnému, myslím to jako narážku na film Americká krása. V Ken Parku jsem si sice bílých laňkových plotů nevšiml, ale různými úchylkami (podivnostmi) života na americkém předměstí se zabývá také, akorát v trochu extrémnější poloze. Příběhy, zbavené melodramatičnosti a snahy zlehčovat trpké věci tragikomickými pomůckami, jsou podány s absolutní samozřejmostí, až z toho v některých momentech mrazí v zádech. Takovým příkladem budiž scéna s prarodiči. Je to sice už trochu extrém, ale věřím, že nebudete hledat dlouho, než narazíte v amerických novinách na článek s podobnou story. Když se ještě vrátím k sexu jako k jedinému úniku od nemastné, neslané reality nudící se (případně frustrované) mládeže, pak ten je rovněž nasnímán velice přirozeně, takže kamera se poslušně neodvrací od míst dění, jak tomu bývá ve "slušných" filmech, ale ani přidrzle dloho neciví a neslintá nad obnaženými genitáliemi. Největší šok jsem utrpěl až tady po přečtení naprosté většiny zdejších komentářů.(27.2.2007)

Kdysi jsem viděl v kině. Jsou to už nějaké čtyři roky. Pak se mi do ruky dostal film na DVD. A to se nemělo stát, neboť moje pubertální sestra si ho pouštěla minimálně dvakrát týdně a já před tím neměl kam utéct. Výsledek? Sestra z puberty vyrostla a já měl klid. Co z toho plyne? Že tenhle film už znám bohužel z paměti. A žádné hluboké ponaučení jsem tam nenašel, ač jsem k tomu měl mimálně nekolik desítek příležitostí. Podtitul nahlédnutí do života americké mládeže je podle mne až příliš přehnaný. Chtěl bych vidět kluka, který si vystřelí mozek z hlavy kvůli tomu, že je jeho holka těhotná, a ještě si to natočí na video. Chtěl bych vidět kluka, který v noci zničehonic vezme kuchyňský nůž, zabije prarodiče a ještě je u toho vzrušenej. Chtěl bych vidět holku, která se vdá za vlastního otce. Tohle se podle mne nemůže stát ani v Americe. A pokud ano, tak jsem rád, že žiju v Česku. Ale na druhou stránku, film je koukatelný, což je u filmu nejdůležitější vlastnost. Tři hvězdičky to jistí...(30.4.2007)

• Boogeyman

Trapná snaha šokovat, nic jiného.(27.5.2006)

Mladí se flákaj, jezdí na skejtech, kouří trávu a píchají. A CO NA TOM, PROBOHA? Nic to NEŘEŠÍ, nemá to HLOUBKU, jen to ZOBRAZUJE pokud to někoho ŠOKUJE, tak asi není z této planety ;-) PRŮMĚR s několika více či méně odhalenými scénami, ale více nic. Americký nezávislý film o maloměstě. Važte na kila a po tisíci kusech.(6.3.2007)

• Trellíno

No to už si radši půjčit nějaký regulérní porno, tam vám to aspon nebude rušit děj. Kids byly ve své době překvapivý a poměrně šokující, ted už musel Clark přijít s něčím novým a tak do toho pořádně praštil a výsledek je průměrný film s opravdovými pornografickými scénami. Nic co by stálo za vícenásobné vidění. I když na druhou stranu, kdy se vám poštěstí vidět porno na velkém plátně. 2,5*(17.3.2003)