• Francie

Drama / Erotický

USA / Nizozemsko / Francie, 2002, 96 min

• tron

Takmer odpadová, miestami vyložene nechutná, záležitosť od režiséra, ktorý kedysi vďaka kontroverzným KIDS kosil slávu uznania, ale už jeho ďalšie projekty (ŠIKANA) ukázali, že predčasne. Starý pánko nevie pracovať s príbehom, postavami, hercami, ani ďalšími nepodstatnými záležitosťami, ktoré robia film filmom. Kým u KIDS som mu to ešte bol kvôli drsnej téme schopný tolerovať a dokonca to pokladať za plus (80%), ďalej sa takto žiť nedá. Jediným dôvodom, prečo som rád, že som KENA PARKA videl, sú odvážne erotické scény, miestami hraničiace s pornom. Trojnohý pes k tomu. Hnus. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/186995/Ken-Park-20.html(27.3.2005)

• swamp

"No, I'm not hungry. I'm working, and when you come here without knocking, it means that you're acting like a fucking bitch!" Tak tohle je asi jediná hláška, které jsem se ve filmu zasmál. Ovšem úsměv na tváři by mi nevyloudila, kdybych věděl, že onu "fucking bitch" potom ten stejný člověk zabije jenom proto, aby si mohl vyhonit. Nějaké výmluvy, že každý nějak zažíval svůj teen-sex jsou naprosto nesmyslné..nebo se snad někdo z vás probudil v tu chvíli, kdy vám zrovna otec kouřil?! Snad ne..(2.9.2006)

...ach jo ach jo ach jo... Znáte přece všichni to přísloví, že kdo říká že nedělal, dělá dodnes... A tak teda chápu ty lehce hysterické komenáře a odpadové hodnocení. Fakt ale ve svém okolí kdekoli na světě nic a nikoho podobného neznáte? A jaký byl ten váš teen sex? A co vaše puberťácké sny a experimenty? Myslím, že ten film jen tvrdě zobrazuje jistou realitu, ale v ničem netlačí na pilu. Jen bezútěšně ukazuje bezútěšné vztahy několika bezútěšných lidí... Tak zahoďte komplexy a návyky na všechna ta inťácká či novácká klišé (ó jak se u těchhle kontroverzních filmů potkávají ve svých nechápavých odsudcích zoufalci všech kulturně-společenských vrstev) a podívejte se na to znovu. Nebo si běžte pustit na tý týví nějakou opravdovou sračku... No anebo si vyhoňte... :-)) Film jako film za tři, ale to téma a jeho syrové realistické zpracování jasně za čtyři... - - - P.S. V rámci škatulkování na čsfd jde prý krom žánru "drama" ještě o "dobrodužný" a "akční" film. To asi vymyslel nějaký zoufalec u své duševní onanie...:-) - - - P.P.S. Ach, co to vyvádí te(e;-)n >blbý< zbytek světa... :o) - Na IMDb 6,1/10 - přes šest tisíc hlasů (březen 2007)... Hm, takže tak nějak, mindráčci čecháčci...(17.9.2005)

Je to niečo, čo dokáže vzrušiť aj zhnusiť... skrátka kontroverzný film ako má byť. Porno scény sú mierne samoúčelné, ale pritom odporne prirodzené... Tvorcovia nedokážu prekročiť hranicu iba ukazovania, a tak aj keď sa film snaží byť výpoveďou mladej generácie, darí sa mu to len čiastočne...(4.10.2007)

Asi jsem divny, ale Tate se mi zdal ve sve uchylnosti uzasny.(17.9.2008)

• - Existuje aj reálna osoba menom Ken Park. Park bol v skutočnosti profesionálnym korčuliarom v 80-tych rokoch minulého storočia. (MikaelSVK)

• - Film bol zakázaný v Malajzii a Singapure. (Paldiny)

• - Filmovalo sa v kalifornskom mestečku Visalia a v San Fernando Valley, ktoré patrí k Los Angeles. (MikaelSVK)