Jak vznikla Země (TV seriál)

How the Earth Was Made

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2009, 26x45 min

Wade Muller

Tim Garland

Vynikající seriál, na němž kromě velmi dobré prezentace nejnovějších poznatků oceňuji, že ukazuje, jak se vědci k daným poznatkům dopracovali. To se odráží v osnově každého dílu - na začátku se představí nějaký jev, který je potřeba vysvětlit, a pak se postupně kumulativně hromadí důkazy a s každým dalším poznatkem se vytvářejí hypotézy, které se pak ověřují dalším výzkumem, až se z toho nakonec vyloupne komplexní obraz. Nádhera!(24.1.2014)

Jak vznikla země? Takhle stačí se zakoukat na krásu naší planety. Další krásný dokument.(18.1.2013)

Přednášky z geologie shrnuté do zajímavého dokumentu. Dokumentární nadprůměr kde se dozvíte jak fungují geologické procesy na planetě. 85%(18.1.2012)

Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato.(28.10.2010)

Rozsáhlý seriál se dvěma řadami. Pěkné záběry, dobré animace a srozumitelný výklad i pro obyčejné lidi. Lekce geologie pro obyčejné lidi.(14.2.2014)