Jak vznikla Země (TV seriál)

How the Earth Was Made

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2009, 26x45 min

Wade Muller

Tim Garland

Přednášky z geologie shrnuté do zajímavého dokumentu. Dokumentární nadprůměr kde se dozvíte jak fungují geologické procesy na planetě. 85%(18.1.2012)

Táto téma ma zvlášť zaujíma a nenechám si újsť jediný dokument tohto typu. Parádička. VIDENÉ 1x(2.7.2012)

Rozsáhlý seriál se dvěma řadami. Pěkné záběry, dobré animace a srozumitelný výklad i pro obyčejné lidi. Lekce geologie pro obyčejné lidi.(14.2.2014)

Jak vznikla země? Takhle stačí se zakoukat na krásu naší planety. Další krásný dokument.(18.1.2013)

Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato.(28.10.2010)