poster

Jak vznikla Země (TV seriál)

 • Velká Británie

  How the Earth Was Made

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2009, 26x45 min

Kamera:

Wade Muller

Hudba:

Tim Garland
 • Gimli
  *****

  Vynikající seriál, na němž kromě velmi dobré prezentace nejnovějších poznatků oceňuji, že ukazuje, jak se vědci k daným poznatkům dopracovali. To se odráží v osnově každého dílu - na začátku se představí nějaký jev, který je potřeba vysvětlit, a pak se postupně kumulativně hromadí důkazy a s každým dalším poznatkem se vytvářejí hypotézy, které se pak ověřují dalším výzkumem, až se z toho nakonec vyloupne komplexní obraz. Nádhera!(24.1.2014)

 • cariada
  *****

  Jak vznikla země? Takhle stačí se zakoukat na krásu naší planety. Další krásný dokument.(18.1.2013)

 • loki5
  ****

  Přednášky z geologie shrnuté do zajímavého dokumentu. Dokumentární nadprůměr kde se dozvíte jak fungují geologické procesy na planetě. 85%(18.1.2012)

 • arbitr
  ****

  Jednotlivé epizody: 1.sezona - Zlom San Andreas, Nejhlubší místo na Zemi, Krakatoa, Loch Ness, New York, Nejsušší místo na Zemi, Velká jezera, Yellowstone, Tsunami, Asteroidy, Island, Havaj, Alpy 2.sezona - Grand Canyon, Vesuv, Zrození Země, Sahara, Yosemity, Skalisté hory, Ohnivý prstenec, Mount Everest, Death Valley, Hora Svaté Heleny, Smrtící erupce, Americká doba ledová, Americké zlato.(28.10.2010)

 • Ebon
  ****

  Rozsáhlý seriál se dvěma řadami. Pěkné záběry, dobré animace a srozumitelný výklad i pro obyčejné lidi. Lekce geologie pro obyčejné lidi.(14.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace