Jak vznikla Země (TV seriál)

How the Earth Was Made

Dokumentární

Velká Británie / USA, 2009, 26x45 min

Wade Muller

Tim Garland

Vynikající seriál, na němž kromě velmi dobré prezentace nejnovějších poznatků oceňuji, že ukazuje, jak se vědci k daným poznatkům dopracovali. To se odráží v osnově každého dílu - na začátku se představí nějaký jev, který je potřeba vysvětlit, a pak se postupně kumulativně hromadí důkazy a s každým dalším poznatkem se vytvářejí hypotézy, které se pak ověřují dalším výzkumem, až se z toho nakonec vyloupne komplexní obraz. Nádhera!(24.1.2014)

Přednášky z geologie shrnuté do zajímavého dokumentu. Dokumentární nadprůměr kde se dozvíte jak fungují geologické procesy na planetě. 85%(18.1.2012)

Tento seriál možná nenabízí až tak divácky vděčná témata jako třeba seriály zaměřené na život zvířat apod., ale přesto jde o parádní dílo. Srozumitelný a hodně poučný seriál.(11.8.2013)

Jak vznikla země? Takhle stačí se zakoukat na krásu naší planety. Další krásný dokument.(18.1.2013)

Táto téma ma zvlášť zaujíma a nenechám si újsť jediný dokument tohto typu. Parádička. VIDENÉ 1x(2.7.2012)