Jankí bokó no kaeru (TV seriál)

• japonský

ヤンキー母校に帰る

• japonský

Yankī bokō ni kaeru

Drop-out Teacher Returns to School

Japonsko, 2003, 54 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

Znáte Great Teacher Onizuka, Gokusen? Do školy příjde revoluční učitel, který svým žákům věří, bojuje za ně proti nespravedlnosti a proti zbytku učitelů. Prostě pohádka, u které se dobře pobavíte. Ale teď si představte, že jste ve škole, kde každý učitel se snaží vám porozumět, neshazuje vás, chce pochopit, proč jste udělali to, co jste udělali. Joiči je přesně taková škola. Vlastně je to docela vážný seriál, kde se řeší problémy od rodiny počínaje, šikanou a kouřením marihuany konče. Jošimori je naprostý sympaťák, který se občas nechá unést, ale přesto je to rozumný učitel a ví, co říká. To, jak vyřešil šikanu, mě ještě teď udivuje. Tenhle seriál určitě doporučuji. Není to středoškolská komedie. Ono to vypadá docela i reálně. Za klišém se vlastně skrývá pravda, která snad musí být skrze klišé podána. Ale to nevadí, protože si z toho něco odnesete. A nejlepší je, že taková škola opravdu existuje.(7.11.2010)

Hodnotím jen speciál, seriál jsem neviděl. Souhlasím se Zízou: Působivé.(14.3.2013)