Ledová apokalypsa (TV film)

Ice

Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Nick Copus

Richard Bluck

Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film...(4.1.2012)

Typická dvoudílná televizní katastrofárna natočená podle obvyklého jednotného žánrového mustru, kde se mění pouze živel ohrožující lidstvo, v tomto případě tající ledovce hrozící spustit novou dobou ledovou. Dějově se tedy divák, mající za sebou alespoň dva podobné filmy, ničeho nového nedočká, přesto Ice nepatří k nejhorším zástupcům svého druhu. Samozřejmě pokud mu odpustíte dějový stereotyp a nesmyslnost předkládaných událostí, kdy to, co by se odehrávalo v řádu let a desetiletí stihne během několika hodin. Jinak má totiž první díl slušně budované napětí a sympatického hrdinu, druhá značně přehnanější a tlačící logiku daleko za hranice pravděpodobnosti, zase svižné tempo a lavinu efektů, které nepatří v dané rozpočtové kategorii k nejhorším.(4.12.2011)

• tuntavala

Opravdu mi vadi, kdyz se sype polystyren.(6.1.2012)

• rikitiki

Takové drama, všechno zamrzá, problémy s imigranty, padání po ledových krách, do toho trocha vztahů a přitom taková nuda! Jak je to možné? Patrně proto, že tvůrci zkopírovali už sám o sobě nijak úžasný Den poté a vyhodili z něj všechno příliš drahé, protože přece jen britská televizní produkce není americký film. Charaktery hlavních hrdinů jsou tak klišovité a jejich osudy tak předvídatelné, že nevzbuzují žádné sympatie a tudíž je jedno, jak skončí. Což se dá vlastně odhadnout už krátce po začátku filmu, takže jediná zábava u tohoto snímku snad může být, kdyby se divácký veterán vsadil s někým filmově nepoučeným, které postavy v průběhu děje zahynou. /6. 1. 12./(6.1.2012)

• Vědma

V rámci podobných televizních katastrofáků lepší průměr, dala bych i víc, ale v prvním díle se hodinu vůbec nic nestalo, potom plavali v arktickém oceánu a skoro jim nebyla zima a ještě ušli několik desítek kilometrů v mokrém oblečení....? Druhý díl byl akčnější, ale zase to byla brutální vykrádačka slušného Dne poté.... Dočkám se do prosince než bude skutečný konec světa dobrého katrastofického filmu? Asi ne, protože je to nákladné a většinou je to potom sračka. My fanoušci tohoto žánru musíme vytrpět opravdu hodně.(6.1.2012)