Ledová apokalypsa (TV film)

Ice

Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Nick Copus

Richard Bluck
  • Allien.9

Nemůžu si pomoct, ale společná práce Velké Británie a Nového Zélandu se - v rámci katastrofických TV filmů - vydařila na výbornou. Když pominu jako již tradičně chatrnou a místy nesmyslnou (nebo spíše přemrštěnou) zápletku, jsem spokojená. A to jak po stránce herecké, tak po stránce technické. Že je to k nevíře? Vím, ale světe div se, je to tak.;-) Po zhlédnutí druhé části beru zpět svůj předešlý výrok o "spokojenosti po stránce herecké" a snižuji ze tří hvězd na dvě...(3.1.2012)

• rikitiki

Takové drama, všechno zamrzá, problémy s imigranty, padání po ledových krách, do toho trocha vztahů a přitom taková nuda! Jak je to možné? Patrně proto, že tvůrci zkopírovali už sám o sobě nijak úžasný Den poté a vyhodili z něj všechno příliš drahé, protože přece jen britská televizní produkce není americký film. Charaktery hlavních hrdinů jsou tak klišovité a jejich osudy tak předvídatelné, že nevzbuzují žádné sympatie a tudíž je jedno, jak skončí. Což se dá vlastně odhadnout už krátce po začátku filmu, takže jediná zábava u tohoto snímku snad může být, kdyby se divácký veterán vsadil s někým filmově nepoučeným, které postavy v průběhu děje zahynou. /6. 1. 12./(6.1.2012)

Typická dvoudílná televizní katastrofárna natočená podle obvyklého jednotného žánrového mustru, kde se mění pouze živel ohrožující lidstvo, v tomto případě tající ledovce hrozící spustit novou dobou ledovou. Dějově se tedy divák, mající za sebou alespoň dva podobné filmy, ničeho nového nedočká, přesto Ice nepatří k nejhorším zástupcům svého druhu. Samozřejmě pokud mu odpustíte dějový stereotyp a nesmyslnost předkládaných událostí, kdy to, co by se odehrávalo v řádu let a desetiletí stihne během několika hodin. Jinak má totiž první díl slušně budované napětí a sympatického hrdinu, druhá značně přehnanější a tlačící logiku daleko za hranice pravděpodobnosti, zase svižné tempo a lavinu efektů, které nepatří v dané rozpočtové kategorii k nejhorším.(4.12.2011)

• Orlau32

Z geofyzikalního hlediska absolutní kravina. Amen.(8.1.2012)

• Bioscop

Klasický dvoudílný film, který sice neurazil ale ani nepobavil. Druhý díl jsem sice nedal celý, ale předpokládám, že fotřík najde rodinku a spolu odejdou někam na jih za teplem.(7.1.2012)