poster

Ledová apokalypsa (TV film)

 • Velká Británie

  Ice

 • Slovensko

  Ľadové peklo

Katastrofický / Akční / Sci-Fi

Velká Británie / Nový Zéland, 2011, 2x90 min

Režie:

Nick Copus

Kamera:

Richard Bluck
 • tuntavala
  *

  Opravdu mi vadi, kdyz se sype polystyren.(6.1.2012)

 • Phietros
  ***

  Po shlédnutí první části za 3*! Začátek velmi slušný a hodně povedené efekty, pak ovšem přišla část zbytečně protažených scén, dialogů a děje úplně o ničem, co mé hodnocení srazilo. Druhá část začala poměrně také dobře, a chvíli si i držela mé vyšší hodnocení, ale postupem mi to přišlo zkopírované ze Dne poté a konec opravdu pohádkový a navíc ty efekty?! Takže ve finále průměrné a pro mě zklamáním. Nicméně dobře stravitelné a i když se toho neujal nikdo slavný, tak na ty poměry pěkně natočený televizní film...(4.1.2012)

 • Vědma
  **

  V rámci podobných televizních katastrofáků lepší průměr, dala bych i víc, ale v prvním díle se hodinu vůbec nic nestalo, potom plavali v arktickém oceánu a skoro jim nebyla zima a ještě ušli několik desítek kilometrů v mokrém oblečení....? Druhý díl byl akčnější, ale zase to byla brutální vykrádačka slušného Dne poté.... Dočkám se do prosince než bude skutečný konec světa dobrého katrastofického filmu? Asi ne, protože je to nákladné a většinou je to potom sračka. My fanoušci tohoto žánru musíme vytrpět opravdu hodně.(6.1.2012)

 • Orlau32
  *

  Z geofyzikalního hlediska absolutní kravina. Amen.(8.1.2012)

 • lennyd
  ***

  Pokud se budeme starat o planetu, ona se pak postará o nás. V posledních letech ale touha po zisku převýšila pud sebezáchovy, a životní prostředí je to poslední, co člověka zajímá. I když Thom Archer varuje, že pokud nebudou ihned zastaveny vrty v oblasti Grónska, hrozí urychlení tání grónských ledovců a díky tomu zpomalení golfského proudu, který zajišťuje stabilní počasí na severní polokouli. Ale majitel firmy, která vrty provádí, udělá vše, aby vrty pokračovaly. A pak už je příliš pozdě cokoliv řešit, nová doba ledová nastává ... Za prvé musím přiznat, že Den poté patří k mým nejoblíbenějším filmům, a Ledová apokalypsa je stoprocentní (dobře, možná jen devadesátiprocentní) kopií. A to i včetně takových detailů, jako je úvodní scéna s pádem do ledové propasti, řešení rodinných problémů, nevěřícím politikům či závěrečnému pohledu z vesmírné stanice. Ale jak říkám, takovéto filmy mám hodně rád a nad některými nelogičnostmi dokáži přimhouřit oko. Z obou dílů mne zaujal více ten druhý, páč Anglie pod sněhem působí opravdu kouzelně (aneb jak říká i jedna z hlavních hrdinek - Neměla bych to říkat, ale vypadá to nádherně). Co se týče zbytku (herecké výkony, efekty, atd) - je to prostě televizní film, a jako takový je ho třeba brát...(12.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace