Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 6x55 min

"There is only one way to become champion....never lose" Předtím, než se v Domě Batiata (John Hannah) objevil Spartakus, tak domu vládl jiný šampion. V té době bylo spoustu věcí jinak. Batiatus se bratří se Soloniem, a se svojí manželkou nemají zlomyslné či podlé úmysly. Během této mini-série, která je prequelem k Blood and Sand, se vše změní a dá se do takových kolejí, jaké známe právě ze zmiňované první série Spartaca. Na pouze 6ti epizodách se rozprostírá příběh, kterému nechybí zrada, klam, sex a samozřejmě násilí v podobě gladiátorských her. A možná proto, že tato série má dvakrát menší prostor, tak ho využívá zcela mistrně. Proto se dočkáme vzestupu Crixa (Manu Bennett), představení tehdejšího šampióna Gannicuse (Dustin Clare) a zrození podlého a ďábelského Batiata, který se nám vybarvil v dalších epizodách. Po technické stránce perfektní, hudebně velmi dobré. A přehnaného násilí se samozřejmě dočkáme v podobě hektolitrů krve a nechybí spoustu explicitních sexuálních scén. (98 %)(24.11.2013)

1diel - 85%, 2diel - 90%, 3diel - 85%, 4diel - 85%, 5diel - 90%, 6diel - 95%. Gods of the Arena je prequel seriálu Blood and Sands, ktorý sa celkom podaril. Adny Whitfield tu pochopiteľne byť nemôže, ale Dustin Gannicus Clare je celkom dobrá náhrada. Veľká časť hercov tu ostala a tiež je tento 6 dielny seriál na vysokej úrovni - brutálne akcie, podvody, erotika. Blood nad Sands sa mi trošku viac páčil, podla mňa bol lepší v príbehu, ale trošku dobrej minulosti v rovnakom štýle kde posledná časť je opäť bombová rozhodne poteší. 90% - 5*(26.8.2011)

Jak to vlastně všechno bylo s Batiatusovou školou magie a kouzel...tedy pardon, jasně mám na mysli školu gladiátorů...než přišel Spartakus a všechno totálně posral? No, jak zjistíme v zápětí, ono už k tomu bylo nasměrováno v začátcích, ale i o tom je dobré vědět. Ústřední postavy jsou dané, k tomu se objeví nové tváře, které jsou neméně zajímavé a tak můžu směle říci, že kvalitativní pokles vysoké úrovně předchozího počinu se nekoná. Laťka je stále na výši, napětí je napětím, zrada je zradou, souboje jsou souboji. Nic se nezměnilo a to je dobře! Zpomalovačky! Na ty bych málem zapomněl...no jo, jsou delikátní!!!! 80%(11.4.2011)

Prequel k seriálu Spartacus: Blood and Sand, Spartacus: Gods of the Arena, nás zavede do doby, kdy byl v Batiatově ludu šampion Gannicus a Oenomaus se teprve uzdravoval po těžkých zraněních utržených v aréně Stínem Smrti. Batiatus a Luctetia spřádají své intriky, nejen proti Batiatově otci, ale i proti vysoko postavenému Tulliovi, který rozhoduje, kdo se bude účastnit významných her včele s prvními zápasy v nově postavené aréně. Je zde spousta postav, které jsou i v Blood and Sand. Je zde natočena spousta věcí o kterých se mluví v Blood and Sand. Prequel je v tomto ohledu opravdu vydařený. Poslední díl je zakončen parádní dvacetiminutovou bitvou v aréně. Jediný na co bych upozornil diváky, kteří ještě neviděli Blood and Sand, je že tvůrci začínají a ukončují seriál událostmi, kterými končí Blood and Sand, což mi přijde celkem zbytečný a prozrazuje to finále první série. (Stačí přeskočit v prvním díle hned na začátku 2 minuty a v posledním díle poslední 2 minuty). Seriál je plný intrik, neskrývaného sexu ( jak mužů s ženami, tak mužů s muži a žen s ženami), vulgární mluvy a napěchovaný skvěle natočenými souboji plnými brutality a hektolitry počítačové krve, která zvýrazňuje masakry odehrávající se na obrazovce. To vše doprovází skvělý soundtrack. Pro mě je to vynikající seriál, který se s ničím nepáře a to je dobře. Za mě jasných 100% :)(25.3.2013)

Všetci vieme za akých okolností Gods of The Arena vznikli. To ale nič nemení na tom, že mapovať formou minisérie udalosti predchádzajúce prvej sérii Spartaca bol ozaj spásny nápad. Vidieť známe postavy v iných podobách a sledovať ich postupný prerod je osviežujúci nápad a neprítomnosť samotného Spartaca nakoniec vôbec nevadí. Pri tak nadupanej šestke dielov totiž fanúšik seriálu naozaj nemôže byť nespokojný.(1.2.2013)

• - Jedná se o prequel, nikoli o druhou sérii Spartakus: Krev a písek (od r. 2010). Děj tohoto prequelu se odehrává pět let před seriálem Spartakus: Krev a písek. (-OverLord-)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)

• - Série vznikla během pozastavení natáčení původního seriálu Spartakus: Krev a písek (2010). Pauza vznikla v době, kdy se představitel hlavní role Andy Whitfield léčil z těžké nemoci. (-OverLord-)