Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 6x55 min

Po prvých dvoch častiach som spokojný. Celkovo to bolo celkom pekné, na Krv a Piesok to ale podľa mňa nemá.(23.7.2011)

Kvalitou srovnatelné s "Blood and Sand", díky diametrálně odlišným charakterům starých známých navíc poměrně překvapivé (největší svině se ironicky stávají z těch nejzásadovějších). Oblíbené postavy: Batiatus, Lucretia, Solonius, Gannicus, Dagan. Kéž by takhle vypadaly všechny prequely.;-)(10.5.2012)

,,PŘÍSAHÁM, ŽE BUDU UPÁLEN, UBIT NEBO ZABIT MEČEM. V HONBĚ ZA CTÍ V ARÉNĚ“..... /// Důležitý je, že to do sebe zapadá! Toť ,,zobák“ Crixus, tot budoucí ,,doctore“ Oenomaus, samozřejmě ,,svině“ Batiatus a počátky jeho gladiátorskýho podnikání. A jinak samozřejmě (nebo už jen?) hektolitry krve, tuny porna a mraky intrik. VIDĚLI JSTE KURVA NĚKDY NĚCO PODOBNÝHO? Já vím – chlapi co vzbuzují vášně, chtíč po krvi a písku, po řevu davu – tak prostoduchý...... přesto dobrý a možná až nečekaně zajímavý. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád bych viděl otrokovo péro (spisovatele upozorňuji, že toho v životě moc nenapsali...). 2.) Zjistím, kterej den si DOCTORE mohl zaškrtnout v kalendáři jako ,,zkurvenej“. 3.) Chystám se otevřít školu pro otroky. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(23.5.2011)

Ze začátku jsem se trochu bál, jak mě Bohové arény vezmou po skvělé Krvi a písku, když tu chybí hvězda největší, tedy Spartakus sám. Tyhle obavy naštěstí vzaly s prvním dílem za své, je to pořád stejně skvělá jízda. To co dělalo tenhle seriál výjimečným, tu je pořád. Skvělé souboje v aréně, necenzurovaná brutalita, spousta lechtivých scén a samozřejmě skvěle gradující příběh, což je bohužel věc, kterou spousta lidí z mého okolí u tohoto seriálu odmítá vidět. A přitom příběh je tady vždycky to nejzajímavější, všechno to okolo je "jen" příjemným kořením :) Ostře ukázaný rozdíl mezi uhlazeným světem římské elity a drsným světem gladiátorů, rozdíl mezi intrikami, zradami a podvody a přátelstvím ukovaným v krvi a písku arény. A pro fanouška Krve a písku skvělé rozšíření příběhů spousty postav. Hlavní postavou Bohů arény je pro mě skvělý antihrdina Batiatus, neštítící se ničeho, jen aby dosáhl svého cíle a urval si pro sebe co největší krajíc moci. To, co všechno napáchal se svoují manželkou během druhé poloviny seriálu byla skutečně síla. Nestává se často, že v seriálu fandíte víceméně záporné postavě, ale tady se to povedlo. Druhým hrdinou téhle řady je pak Crixus, kterého jsem znal jen jako neohroženého šampiona Capuy - tady jsem s ekonečně dočkal příběhu jeho vzestupu a cesty k vytoužené slávě. A mám ho čím dál raději. Třetí hlavní postavou je nováček Gannicus, který byl inzerovaný jako hlavní hrdina, pro mě ale stál trochu v pozadí prvních dvou zmíněných, asi kvůli tomu, že jsem ho neznal z první sezóny a neměl k němu z počátku vztah. Rozhodně mu ale nemůžu upřít asi nejlepší akční scény, styl boje se dvěma meči je můj nejoblíbenější, něco takovýho bych chtěl někdy umět :) Kromě toho se konečně zaplní další bílá místa v příběhu - jak se z Oenomaa stal Doctore či jak Ashur přišel ke svému zranění (po téhle sérii mi je jeho postava ještě odpornější). Všechno skvělé zůstalo v Bozích arény zachováno a já se těch necelých šest hodin opět skvěle užil :) /90% a 5*/ Oblíbené epiziody: Beneath the Mask, Reckoning(23.8.2012)

Všetci vieme za akých okolností Gods of The Arena vznikli. To ale nič nemení na tom, že mapovať formou minisérie udalosti predchádzajúce prvej sérii Spartaca bol ozaj spásny nápad. Vidieť známe postavy v iných podobách a sledovať ich postupný prerod je osviežujúci nápad a neprítomnosť samotného Spartaca nakoniec vôbec nevadí. Pri tak nadupanej šestke dielov totiž fanúšik seriálu naozaj nemôže byť nespokojný.(1.2.2013)

• - Divák se zde setkává jak s dobře známými postavami, tak i s těmi, které během první série přišly o život. (-OverLord-)

• - Objevují se zde postavy, o kterých divák mohl zaslechnout v úvodní sérii, ale nikdy je neviděl. (-OverLord-)

• - Jedná se o prequel, nikoli o druhou sérii Spartakus: Krev a písek (od r. 2010). Děj tohoto prequelu se odehrává pět let před seriálem Spartakus: Krev a písek. (-OverLord-)