Spartakus: Bohové arény (TV seriál)

Spartacus: Gods of the Arena

Spartakus: Bohovia arény

Akční / Drama / Dobrodružný / Historický

USA, 2011, 6x55 min

• Davies182

Pilot: Největší chyba prequelu oblíbeného Spartaka je v šablonovitosti. Jak si v dnešní době může vůbec jakýkoliv seriál dovolit vzít svou (rok starou!) předlohu, a kompletně ji okopírovat pro další "nová dobrodružství"? Dalo by se říci, že právěže Spartacus může - čerstvá dávka epických bitek v aréně a softporna je cool... Kdo chce novou dávku, STARZ si rád zapne. Jenomže co fajnšmekrovější fanoušci, kteří doufali v něco více, než jen v nastavovanou kaši? Ti mají holt v roce 2011 se seriálem připomínající 300 smůlu... Bohužel - čeká mě týden rozhodování, jestli si tímhle budu chtít vymývat mozek i dál, nebo stačil první díl. A to původní seriál (2010) miluju.(23.1.2011)

Prequel ke Spartakovi je to parádní a na to, že to vlastně vzniklo jen tak z nouze je to neuvěřitelně dobrá minisérie. Přesto to podle mě kvalit Spartaka nedosahuje. Má to jen šest dílů a čtvrtej a pátej jsou v podstatě jen vata. Zato první je super a poslední je ultimátní kurva mega nářez. Gannicus je skvělej řízek opravdu taková rocková hvězda minulosti, ale Spartakus to byl prostě magor. Měl prostě větší koule. A i celej ten Blood and Sand mě donutil nedýchat a dočumět to téměř hned, kdyžto Gods of Arena jsem si "jen" parádně užil. Mno těšim se na druhou sérii Blood and Sand (kurva škoda toho přeobsazení) a vůbec bych se nezlobil, kdyby se tam našla role i pro Gannica.(12.3.2011)

Miluju nové díly nových seriálů, které se odehrávají před starými těch starých....To pak uteče prvních šest epizod, já se začnu konečně orientovat a ejhle - konec setu. Člověk mírně zmateně očekává toho Sparťana a oni mu tam pořád lezou jenom přiteplelí sešívanci. Na tento konkrétní aspekt, tedy vykroucenost díla, si stěžuje řada okolopíšících. Uznávám, že víc gey by to bylo už jen tehdy, kdyby ta krev, cákající i z nakopnutých zdí, byla růžová. Scénky mordýřů, vykusujících si mandle, mi nedělají nejlépe u žaludku. Nu co už, taková je doba. A asi byla i tenkrát. Vlastně nejspíš dycinky, buďme toleroušci, žžže. No a recipročně tam občas něco ukážou i kočeny. Jak to tak po sobě čtu, vypadá to skoro na odpad, ovšem ne-e. Intriky, relativní dobová přesnost, řežba..... hodnotím to jako Řím, ale s větším množstvím naturalistického násilí. A bohužel i nahých mužských prdelí.(9.5.2012)

• kinej

Trend HBO opepřit své povětšinou dobré seriály založené na zajímavých příbězích násilím, erotikou a vulgarismy se zde již tak trošku zvrtnul. Spartakus: Bohové arény místy působí jako prvoplánovitá směs krve, sexu a sprostoty místy doplněná nějakým tím příběhem. Tato minisérie je z celé produkce filmových minisérií HBO suveréně to nejslabší a upřímně se někdy podivuji proč se na to vlastně ještě dívám. Příběh je velmi banální a nafouknatý na objemu jednoduchými vedlejšími zápletkami. Scénář je vysloveně slabý a z toho plyne, že nějaké herecké umění vážně nehrozí. Ostatně většina očividně tráví více časů ve fitku a pod solárkem, než na lekcích herectví. No a akční pasáže jsou tak krvavé a přehnané, že je to někdy až na úrovni parodie. V rámci HBO tvroby rozhodně podprůměr.(5.11.2012)

Po prvých dvoch častiach som spokojný. Celkovo to bolo celkom pekné, na Krv a Piesok to ale podľa mňa nemá.(23.7.2011)