poster

Kocour v botách

 • Česko

  Opravdový příběh Kocoura v botách

 • Francie

  La véritable histoire du Chat Botté

 • Slovensko

  Kocúr v čižmách

 • Velká Británie

  The True Story of Puss'N Boots

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie, 2009, 80 min

 • Radiq
  odpad!

  Čekal jsem kocoura, kterej hrál ve Shrekovi, ale to je omyl, tohle je uplně jinej druh, to není ani příbuzný od tamtoho kocoura. Není vtipnej, ani roztomilej. Naopak, je hrozně francouzskej, stejně jako celej film. A navíc se tam hrozně moc tancuje a zpivaji se tam ruzně předělany známy písničky, ktery jsou předělany hodně trapně a nudně. Francouzi mi normálně nevadijou, ale tohle je teda extrém. Aji ty pohyby a mluva, dokonce aji mluva v českym dabingu, gesta a mimika, to všechno je tak hrozně moc francouzsky, až mě to uplně štvalo. Nemluvim o ději, kterej jsem několikrát vubec nepochopil, třeba toho Lidožrouta a jeho chování a motivace a proč labuť a pak kachna a co třeba ta ropucha, co se tam přežírala. No plno nelogickejch věcí. Jeden z nejhorších novodobejch animovanejch filmů. Animace ubohá, jak z traileru k nějaké blbé PC hře...(21.1.2013)

 • MartinezZ
  *

  17.11.2010 ~ Amerika své 3D více méně pokořila a už si s touto technologií může vyhrávat jako zběhlý profík. Ostatní filmaři v ostatních zemích ale nemají takové možnosti a tak si s 3D snaží hrát po svém. Pomalu, jednoduše, levně. Bohužel prozatím i dost blbě. Zatím se mi do rukou dostaly dva takovéto technologické testy výdrže diváka. Jeden jak druhý byl katastrofou. ~ Tím prvním zjevením byl pokus z českých luhů, hájů, putyk a ToiToiek - Kozí příběh. Nebyl nijak zajímavý, nijak hezký a namísto vtipem sršel trapností, nechutností, nedodělaností a nedomyšleností. Něco podobného, takřka skoro na chlup, se jali odzkoušet i filmaři z tzv. romantické Francie. Ačkoliv se jedná o dvě díla ze dvou různých zemí různých kultur, oboje stojí za prd, velebnosti. Bohužel pro Kocoura, na rozdíl od Kozy jsem tohle ani nedokoukal, resp. ne celé. Musel jsem přeskakovat po úvodních cca. 15 minutách, protože bylo jasné, že je to to stejné, jako právě 'Kozí příběh'. Tedy divná plovoucí animace "ála Polda 5", panďuláci hnusní (včetně princezny - o slečnách, dívkách, paních i dámách jen v dobrém, ale tohle se fakt nepodařilo, stejně jako s Mácou v 'Kozím příběhu'), Jedině kocour byl jakž takž koukatelný. Vtipů jsem moc nepostřehl, ačkoliv bylo z některých scének jasné, že by se mělo o vtip jednat, jen nebyl vtipný. Díky Bohu chyběly nechutné "kozí" trapnosti, ale příběh stál i tak za prd. Jde o zkopírovaný příběh Kocoura v botách, proti tomu žádná, ale je to protkáváno rádoby modernou, což se sem absolutně nehodí. Princezna je blázen do tančení a to tak velký, že má v zámku i svůj vlastní sál a po večerech chodí trsat do hospody ožralům (už tam chyběla jen tyč). Bohužel dohromady s nepovedenou animací jde o další a navíc nechtěný nevtipný vtip. V průběhu příběhu i během tanečních "kreací" je děj doprovázen francouzsky nazpívanými více či méně známými písničkami, které se sem ale zase nehodí, jsou tu naprosto zbytečné a v příběhu totálně nepodstatné. Jen se tím podtrhuje pitomost a lacinost celého animáku. Mladší publikum by tuhle koninu mohlo ještě nějak "akceptovat", ale byla by to ztráta času. Jděte raději ven, s kamarády, drahou polovičkou, dětmi, v jakémkoliv počasí, byť sebehnusnějším, stále to tak bude lépe ztrávený čas. ~ Vždyť podobnou animaci měla už Karcoolka a i když to nebylo nic objevného, alespoň to mělo nějaký náběh na vtip a humor a nějaký, na hlavu postavený, příběh, tak proč něco tak ulítlého nešlo udělat i tady?(20.4.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Originálně pojatá hudba by vyzněla podstatně lépe, kdyby princezna uměla zpívat. Angažovat do role zpívající tančící princezny někoho s hlasem dabérky v originále, byl nápad hodný vyšinuté mysli pana komořího. Taneční kreace téhle milovnice hudby a tance byly na stejné úrovni. Její vlnění a pohyby končetin připomínaly tanec ještě méně, než vlnění chapadel lidožrouta. Mlynář Petřík z toho vychází podstatně lépe a kocour samotný byl relativně roztomilá figura. Nemyslím, že by se tohle mohlo líbit dětem. Je to tak nekonzistentní, že se ztrácí i předlohy znalý dospělý.(6.8.2016)

 • Tuax
  *

  Čekal jsem leccos, ale takovouhle hrůzu fakt ne. Viděno na třikrát, protože na jeden zátah to bylo hrozně nesnesitelné a to to není zrovna moc dlouhé. Animace dost nesympatická a na rok vzniku silně špatná. Hudba, nehudba škoda že ta se nedala vypnout, bylo by to o několik tříd lepší. Postavy, jejich jednání a dialogy - chvílemi mi to přišlo jako Teletubbies a to beze srandy. V pozadí celého tohoto výtvoru je klasický příběh, ale je s ním naprosto otřesně pracováno. Ty taneční kreace při tomhle animačním umění, to byl výsměch sám sobě. Písničky taky moc nenadchly, vlastně jen jedna se mi trochu líbila jinak bylo pěvecké prokládání stejně o ničem jako celý tenhle animák. Chudák kocour v botách, takhle jej zprasit... 2/10(27.7.2012)

 • Mauric
  **

  Přenesete-li se přes fakt, že animace vypadá jako ze Sims, postav je jen hrstka a všichni se chovají tak trochu divně, dokážete si tuto pohádku užít. Samozřejmě by asi slušela nálepka "Pro děti do šesti let". Dveřník zpívající francouzské cover-verze Pavarottiho mě i rozesmál.(6.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace