Kocour v botách

The True Story of Puss'N Boots

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie, 2009, 80 min

• tterez

Francouzskej pokus o roztomilý počin se zvrtnul v bláznivou frašku na pohádku, kde byly všechny postavy nepříjemným způsobem "uzpívané", až bych řekla uječené. Pěknou ostudou je navíc i ta animace. Všechny postavičky (vyjma kocoura - ten ušel) byly neskutečně ošklivé a nemohly se líbit ani dětem. Jen doufám, že ten nový Kocour, co je právě v kinech, bude o sto procent lepší.(21.12.2011)

• MartinezZ

17.11.2010 ~ Amerika své 3D více méně pokořila a už si s touto technologií může vyhrávat jako zběhlý profík. Ostatní filmaři v ostatních zemích ale nemají takové možnosti a tak si s 3D snaží hrát po svém. Pomalu, jednoduše, levně. Bohužel prozatím i dost blbě. Zatím se mi do rukou dostaly dva takovéto technologické testy výdrže diváka. Jeden jak druhý byl katastrofou. ~ Tím prvním zjevením byl pokus z českých luhů, hájů, putyk a ToiToiek - Kozí příběh. Nebyl nijak zajímavý, nijak hezký a namísto vtipem sršel trapností, nechutností, nedodělaností a nedomyšleností. Něco podobného, takřka skoro na chlup, se jali odzkoušet i filmaři z tzv. romantické Francie. Ačkoliv se jedná o dvě díla ze dvou různých zemí různých kultur, oboje stojí za prd, velebnosti. Bohužel pro Kocoura, na rozdíl od Kozy jsem tohle ani nedokoukal, resp. ne celé. Musel jsem přeskakovat po úvodních cca. 15 minutách, protože bylo jasné, že je to to stejné, jako právě 'Kozí příběh'. Tedy divná plovoucí animace "ála Polda 5", panďuláci hnusní (včetně princezny - o slečnách, dívkách, paních i dámách jen v dobrém, ale tohle se fakt nepodařilo, stejně jako s Mácou v 'Kozím příběhu'), Jedině kocour byl jakž takž koukatelný. Vtipů jsem moc nepostřehl, ačkoliv bylo z některých scének jasné, že by se mělo o vtip jednat, jen nebyl vtipný. Díky Bohu chyběly nechutné "kozí" trapnosti, ale příběh stál i tak za prd. Jde o zkopírovaný příběh Kocoura v botách, proti tomu žádná, ale je to protkáváno rádoby modernou, což se sem absolutně nehodí. Princezna je blázen do tančení a to tak velký, že má v zámku i svůj vlastní sál a po večerech chodí trsat do hospody ožralům (už tam chyběla jen tyč). Bohužel dohromady s nepovedenou animací jde o další a navíc nechtěný nevtipný vtip. V průběhu příběhu i během tanečních "kreací" je děj doprovázen francouzsky nazpívanými více či méně známými písničkami, které se sem ale zase nehodí, jsou tu naprosto zbytečné a v příběhu totálně nepodstatné. Jen se tím podtrhuje pitomost a lacinost celého animáku. Mladší publikum by tuhle koninu mohlo ještě nějak "akceptovat", ale byla by to ztráta času. Jděte raději ven, s kamarády, drahou polovičkou, dětmi, v jakémkoliv počasí, byť sebehnusnějším, stále to tak bude lépe ztrávený čas. ~ Vždyť podobnou animaci měla už Karcoolka a i když to nebylo nic objevného, alespoň to mělo nějaký náběh na vtip a humor a nějaký, na hlavu postavený, příběh, tak proč něco tak ulítlého nešlo udělat i tady?(20.4.2011)

• Jezinka.Jezinka

Originálně pojatá hudba by vyzněla podstatně lépe, kdyby princezna uměla zpívat. Angažovat do role zpívající tančící princezny někoho s hlasem dabérky v originále, byl nápad hodný vyšinuté mysli pana komořího. Taneční kreace téhle milovnice hudby a tance byly na stejné úrovni. Její vlnění a pohyby končetin připomínaly tanec ještě méně, než vlnění chapadel lidožrouta. Mlynář Petřík z toho vychází podstatně lépe a kocour samotný byl relativně roztomilá figura. Nemyslím, že by se tohle mohlo líbit dětem. Je to tak nekonzistentní, že se ztrácí i předlohy znalý dospělý.(6.8.2016)

• blackrain

Tahle francouzská číča u mě moc nezabodovala. Mám mnohem radši kocoura, co se kámoší se Shrekem.(28.12.2010)

• LiVentura

Hudba je originální... jinak to stojí za ho...(24.11.2013)