poster

Žena (festivalový název)

 • USA

  Woman, The

Drama / Thriller / Horor / Krimi

USA, 2011, 103 min

Režie:

Lucky McKee

Předloha:

Lucky McKee (kniha), Jack Ketchum (kniha)

Kamera:

Alex Vendler

Hudba:

Sean Spillane

Kostýmy:

Michael Bevins
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rob Roy
  ****

  Tak. S The Woman se v mých očích Luckymu McKee podařilo to, o co se ne moc úspěšně snažil Kevin Smith v Red State - natočit působivou, zábavnou a zároveň mrazivou satiru. Věděl jsem o tomhle filmu už dlouho dozadu, režiséra si hlídám od doby, co jsem viděl May, taky film který dost rozděluje diváky. The Woman je pohled na téma domácího násilí a zvrácenou ideologii "civilizované" společnosti. Film dokáže být nepříjemný a zároveň zábavný s momentkami, kde se zasmějete. Ale nejspíš s knedlíkem v krku. Film, kde vám díky přesným herců (Sean Bridgers je hovado numero uno)a režisérskému pojetí z jedné chabé manželské facky bude víc špatně než z dlouhých minut krvavých násilnách scén v jiných filmech. Výborná práce se zvukovou stránkou. Geniální tah s hudbou, Sean Spillane složil přímo pro film originální písně (soundtrack omílám od včerejška pořád dokola), které jsou precizně použity ve scénách a i textově se vztahují k ději. Jeden z nejnepříjemnějších, nejznepokojivějších a nejsilnějších letošních filmů. 90%. A pokud má někdo pocit, že se tady pár pomatených hororových fanoušků spiklo a hypuje amatérskou sračku, tak at se podívá po recenzích amerických kritiků a jejich názorech. Ale samozřejmě tisíc lidí tisíc chutí.(22.10.2011)

 • Bloody13
  ***

  Plně souhlasím s kolegy. Snímek nestráví všichni diváci stejně, tudíž se dá pochopit jakékoliv hodnocení. The Woman je artové cosi, jenž nahlodává některé sociální problémy, nahlíží do "obyčejné americké rodiny" a ke konci se zvrhává do neortodoxního exploitačního masakru. Velmi důležitou roli má zde zvukový doprovod, a je jedno, jestli v podobě rockové hudby nebo rušivých pazvuků. Všechny hlavní postavy mají své pevné místo, i když k většině z nich si vypěstujete zdravou nenávist. Proto závěrečných 10 minut působí jako nutná očista. V jedné z rolí opět režisérova oblíbenkyně Angela Bettis.(20.10.2011)

 • Okara
  ****

  No tak to bylo teda řádný psycho. Žena je kombinací konvenční americké idylky se ztělesněnými choutkami zvrhlého maniaka. Zní to divně? To možná ano, ale funguje to perfektně. Obě složky jsou v naprosté rovnováze a jedna střídá druhou v naprosto nejabsurdnějších momentech. Právě tímto mi Woman vyrazila dech nejvíce. Ve zcela normálně (což je důležité slovo) odsýpajícím ději totiž postavy z ničeho nic udělají tu nejnečekanější věc a největší paradox je, že to vlastně všechno dává smysl. Tento způsob podání mi dokonale učaroval a to způsobilo, že i přes předvídatelnost celé zápletky se člověk těší na to, co už vlastně ví, že přijde. Samotná Žena je zahrána výborně, před důkladným umytím bych se ji minimálně leknul i za bílého dne uprostřed živé ulice. Jak se příběh pomalu posouvá po časové křivce, vyplouvají na povrch hrůzná tajemství celé rodinky a žhaví tak divákovy nervy na koncovku. Závěr je i ve srovnání s předchozím dějem hodně přehnaná záležitost v dobrém slova smyslu a při některých scénách jsem jen docela bez dechu koukal. Být sexistickým úchylem, tak je pro mne možná Žena nejlepším filmem, co jsem kdy viděl, i pro normálního diváka je to však každopádně hodně zajímavý kousek. Nejlepší soindtrack z filmu 80%(29.10.2013)

 • Ten Druhy
  ****

  Skôr psychologická sonda na tému rodinného násilia ako kanibalský horor. Reťazami spútaná a v pivnici uväznená kanibalka sa postupom času v príbehu ukáže ako menej dôležitá. Je to len akási časovaná bomba v prostredí narušených vzťahov rodiny právnika Chrisa. Sean Bridgers ma v tejto úlohe despotického patriarchu - otca/tyrana milo prekvapil, v zmysle vytvárania filmovej zápletky a postoja k ženám sa naozaj beštiálne prejavil. Film The Woman, ktorý mi chvíľkovými sexuálnymi bizarnosťami pripomenul Dead Girl (2008), určite neponúkol iba efektívnu zábavu polnočných filmov na jedno použitie, hoci zadosťučinenie dostal na záver aj hororový divák v podobe kanibalských gore jatiek z reťazí odviazanej divokej ženy...(28.12.2011)

 • eraserhead666
  ****

  Jasně, žena žijící divoce v lese jako zvíře si bude holit podpaží. Úplně to vidím. Hned někde mezi vybíráním mravenců z mraveniště, chcaním do řeky a žraním syrových ryb si pravidelně namydlí podpaží a sjede si ho trojbřitým strojkem. Ale jinak, navzdory tomu, že je ta zápletka a příběh samotný trochu, jak to říct, neskutečný a ne zcela uvěřitelný (i v rámci filmové/literární fikce), jde o zajímavý obraz toho, jak největší bestií dokáže být "slušný otec rodiny", jedoucí podle oněch zlatých rodinných tradic a hodnot, které dovádí ještě o kousek dál. Ketchum prostě tyhle temné stránky lidství vykresluje až nechutně bravurně (nebo bravurně nechutně?). A zdá se, že se to v již zajeté spolupráci s Lucky McKeem podařilo převést i do filmové podoby. Neboť Woman, nebude-li se člověk moc nimrat v tom, co se před ním odehrává, je zajímavé pokoukání. Napínavé a takové vnitřně hnusné. Jinak lesní žena (odmítám ji nazývat kanibalkou, protože to není z příběhu vůbec zřejmé) je ztvárněna velmi dobře. 3.5*(20.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace