Hurá do Afriky!

Erich Kästner (kniha)

Simon Hauschild

David Newman

Martin Moszkowicz

Skvělý film, nejlepší byl ten prdící tasmánský čert. A jestli tu mnohé naštvalo to že tu ukázali jaký sou lidi bezohledný svině tak to je jedině dobře.(27.12.2012)

Pre mňa obrovské prekvapenie. Vôbec som nečakal, že by ma niečo iné mohlo zaujať ako dlhodobo známe značky Pixar, Dreamworks alebo Disney. Niekto tu píše o nepeknej animácií, ale s tým naprosto nesúhlasím. Čo sa týka Afriky tak po Lion King určite najlepšia vec. Madagaskar a pod. sa môžu ísť vysrať so svojím trápnym príbehom. Tento mal silnú myšlienku, ktorá ma dokonale oslovila. Skôr by som povedal, že animovane bolo vyprozprávané to, ako ľudia devasticky ničia všetko živé. A tu v 93 minútach sa im to spočítalo. Začiatok príbehu surikaty Billyho bol možno nudný, ale po čase a jeho cesta za hľadaním H2O som sa začal baviť. Možno aj to, že to nebolo otrepané americké cliché plné blbých spevov, ale iné a možno aj drsné. My v Európe sa s tým tak nesereme ako američania, ktorý všade vidia, len ten svoj ropou zasraný dolár.(24.10.2014)

• tnp101

Když se nad tím tak zamyslím, jedná se vlastně o takovou 90 minutovou reklamu na ochranu přírody a zvířat (včetně jejich práv) s občasný sklony pro propagaci vegetariánství včetně upozorněním na globální oteplování a označení lidské rasy za bestie. Opravdu je tohle všechno vhodné pro ty nejmenší? Myslím, že názor si mohou udělat později sami a neměly by být ovlivňovány tímto paskvilem. Jen pro informaci, nejsem zaujatý vůči výše uvedeným aktivitám, pouze mě vytáčí, jak okatě to těm dětem cpou. Když se přes to přenesu a budu hodnotit jen filmovou stránku, je to stejná katastrofa. Jsem si vědom, že jde o film pro děti a příběh jednoduchý jako facka by až tolik nevadil, proč to ale není ani trošku vtipné? Nechutný fekální humor ve formě prdění představuje asi tak jedinou věc, které se mladší obecenstvo zasměje. Problém je v tom, že se neustále opakuje a to bez sebemenší invence, tudíž to i toho nevětšího smíška ihned omrzí. Celá komediální složka tedy stojí na dvou, třech prdech, což je na 90 minutový animák naprostá bída. Animace až tak špatná není, ale ve srovnání s moderními animáky neobstojí a co se mi tu opravdu nelíbilo je voda. I přesto to z vizuálního hlediska s přimhouřením oka docela jde a pěkná je i hudba, což je hlavní důvod, proč neuděluji nejnižší hodnocení.(20.5.2011)

• Ketri

Tak tento film nebyl patrně určen dětem, na to zde bylo příliš hlubokých filozofických myšlenek a ekologických rozborů. Nebyl však určen ani dospělým, na to chyběly obvyklé dvojsmyslné vtípky a animace 3D vypadala jako ze starých "prostorových pohledů ze Západu". Tento film nebyl ani pro infantilní Ketri, která nadšeně tleská u každého animáku. Tak pro koho ten film cholera vlastně točili?(8.4.2012)

• cepice

Chaos, děs, nuda, zklamání a ekologický nádech nakonec zkazili vše, co mohlo na filmu dopadnout dobře. Bohužel pro malé děti je to vhodný film, při kterém nemusíte namáhat své mozkové závity a malým dětem to dá dobrý příklad o tom, že si mají navzájem pomáhat a chránit přírodu.(13.3.2013)

• - Film byl inspirován knihou od Erich Kästner „The Animals Conference“. (Pepy)