Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (TV seriál) (festivalový název)

• Česko

V kůži vlka po stopách Džingischána

(festivalový název)
  • Austrálie

On the Trail of Genghis Khan

Vo vlčej koži po stopách Džingischána

(festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Německo, 2010, 172 min

Tim Cope

Lisa Gerrard

Tim Cope

Suresh Ayyar

Pokud má něco 3 hodiny a ani na okamžik vás to nenudí, tak víte, že je to fakt dobrý. A to tenhle krásný snímek opravdu je. Málo co mě poslední dobu tak vzalo, všem doporučuju!(24.4.2014)

Bezpochyb nejlepší cestopis festivalu expediční kamery. Australan putuje napříč Mongolskem po zamrzlé stepi v šílených mrazech jen se 3 koňmi a psem. Někdy narazí na pohostinnost Kazachů (např. viz. svatba), jindy musí hledat svého psa, aby ho místní nesnědli. Projíždí různými vesnicemi, kde např. chovají koně na maso, zmrzlé stepy či skoro vyschlé Aralské moře. Škoda, že se jednalo pouze o 1 díl. Podrobnosti o filmu zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/v-kuzi-vlka-po-stopach-dzingischana-2/ Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera.(18.3.2013)

Nemůžu se dočkat pokračování Australanova dobrodružství napříč Asií. To putování přes Mongolsko bylo tak úžasně syrové a tvrdé, až jsem v kině na sedačce nervózně poposedával :-D(14.3.2012)

Pro mě filmový vrchol z festivalu Expediční kamera 2012. Vrátit se k prapůvodním kořenům lidství, spolehnout se pouze sám na sebe, nechat se unášet líbivými zvuky praskající trávy a cválat na koni nekonečnou krajinou tak, jako před tisíci léty. Tomuhle člověk s láskou pro přírodu, dobrodružství a snílkovstí jen těžko odolá.(28.2.2012)

Expediční kamera - Příbram Pro mě nejlepší film festivalu. Na konci mi bylo líto, že je to jenom první díl a nemůžu to putování dokoukat do konce.(23.3.2012)

• - Tim strávil 14 měsíců v Kazachstánu, kde se naučil většinu věcí, které musí znát každý správný nomád. (Dragoni)

• - Cesta byla dlouhá přes 6500 mil a vedla z Mongolska do Maďarska. (Dragoni)

• - Během cesty byl Khanovi dvakrát ukraden kůň, pokaždé jej však našel. (Dragoni)