Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (TV seriál) (festivalový název)

• Česko

V kůži vlka po stopách Džingischána

(festivalový název)
  • Austrálie

On the Trail of Genghis Khan

Vo vlčej koži po stopách Džingischána

(festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Německo, 2010, 172 min

Tim Cope

Lisa Gerrard

Tim Cope

Suresh Ayyar

Viděno v rámci festivalu Expediční kamera. Tak tenhle film mě asi z festivalu zaujal nejvíc, mrzí mě, že jsem viděla jen 2. díl, doufám, že někde seženu další. Přišlo mi to takové nejautentičtější, žádné přehrávání, krásně upřímné. Je hezké vidět, že na světě ještě existují dobří lidé.(24.3.2013)

Nemůžu se dočkat pokračování Australanova dobrodružství napříč Asií. To putování přes Mongolsko bylo tak úžasně syrové a tvrdé, až jsem v kině na sedačce nervózně poposedával :-D(14.3.2012)

Jak říka hlavní postava tohoto dokumentu Tim, tohle v kanceláři nezažijete.Hodně zajímavé putováni drsnými kraji a ještě drsnější přírodou, třeba na takové Mongolce či Kazachy jsem hleděl s otevřenou hubou nejsem si jist jestli bych jel do těchto zemí na dovolenou. :D uděluji 4**** velmi povedené a jedno z nejlepších děl na Dokumentárním festivalu.(23.3.2012)

Bezpochyb nejlepší cestopis festivalu expediční kamery. Australan putuje napříč Mongolskem po zamrzlé stepi v šílených mrazech jen se 3 koňmi a psem. Někdy narazí na pohostinnost Kazachů (např. viz. svatba), jindy musí hledat svého psa, aby ho místní nesnědli. Projíždí různými vesnicemi, kde např. chovají koně na maso, zmrzlé stepy či skoro vyschlé Aralské moře. Škoda, že se jednalo pouze o 1 díl. Podrobnosti o filmu zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/v-kuzi-vlka-po-stopach-dzingischana-2/ Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera.(18.3.2013)

Těším se na pokračování.. Bylo to dokonalé a hodně drsné.(17.2.2013)