Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (TV seriál) (festivalový název)

• Česko

V kůži vlka po stopách Džingischána

(festivalový název)
  • Austrálie

On the Trail of Genghis Khan

Vo vlčej koži po stopách Džingischána

(festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Německo, 2010, 172 min

Tim Cope

Lisa Gerrard

Tim Cope

Suresh Ayyar

Pokud má něco 3 hodiny a ani na okamžik vás to nenudí, tak víte, že je to fakt dobrý. A to tenhle krásný snímek opravdu je. Málo co mě poslední dobu tak vzalo, všem doporučuju!(24.4.2014)

Těším se na pokračování.. Bylo to dokonalé a hodně drsné.(17.2.2013)

Expediční kamera - Příbram Pro mě nejlepší film festivalu. Na konci mi bylo líto, že je to jenom první díl a nemůžu to putování dokoukat do konce.(23.3.2012)

Jak říka hlavní postava tohoto dokumentu Tim, tohle v kanceláři nezažijete.Hodně zajímavé putováni drsnými kraji a ještě drsnější přírodou, třeba na takové Mongolce či Kazachy jsem hleděl s otevřenou hubou nejsem si jist jestli bych jel do těchto zemí na dovolenou. :D uděluji 4**** velmi povedené a jedno z nejlepších děl na Dokumentárním festivalu.(23.3.2012)

Bezpochyb nejlepší cestopis festivalu expediční kamery. Australan putuje napříč Mongolskem po zamrzlé stepi v šílených mrazech jen se 3 koňmi a psem. Někdy narazí na pohostinnost Kazachů (např. viz. svatba), jindy musí hledat svého psa, aby ho místní nesnědli. Projíždí různými vesnicemi, kde např. chovají koně na maso, zmrzlé stepy či skoro vyschlé Aralské moře. Škoda, že se jednalo pouze o 1 díl. Podrobnosti o filmu zde: http://www.hedvabnastezka.cz/expedicni-kamera/v-kuzi-vlka-po-stopach-dzingischana-2/ Shlédnuto v rámci festivalu Expediční kamera.(18.3.2013)