Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (TV seriál) (festivalový název)

• Česko

V kůži vlka po stopách Džingischána

(festivalový název)
  • Austrálie

On the Trail of Genghis Khan

Vo vlčej koži po stopách Džingischána

(festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Německo, 2010, 172 min

Tim Cope

Lisa Gerrard

Tim Cope

Suresh Ayyar

Tak tohle byl 2. nejlepší film z Expediční kamery. Neskutečně jsem si putování napříč Mongolskem s Timem užil. Australan nusel mít fakt odvahu, že se pustil do tak velkého úkolu. Určitě se těším na pokračování! (jestli bude) 100%(15.3.2012)

Pro mě filmový vrchol z festivalu Expediční kamera 2012. Vrátit se k prapůvodním kořenům lidství, spolehnout se pouze sám na sebe, nechat se unášet líbivými zvuky praskající trávy a cválat na koni nekonečnou krajinou tak, jako před tisíci léty. Tomuhle člověk s láskou pro přírodu, dobrodružství a snílkovstí jen těžko odolá.(28.2.2012)

Expediční kamera - Příbram Pro mě nejlepší film festivalu. Na konci mi bylo líto, že je to jenom první díl a nemůžu to putování dokoukat do konce.(23.3.2012)

Blázen !!!! Úplně mi běhal mráz po zádech.(2.4.2013)

Nemůžu se dočkat pokračování Australanova dobrodružství napříč Asií. To putování přes Mongolsko bylo tak úžasně syrové a tvrdé, až jsem v kině na sedačce nervózně poposedával :-D(14.3.2012)

• - Cesta byla dlouhá přes 6500 mil a vedla z Mongolska do Maďarska. (Dragoni)

• - Tim strávil 14 měsíců v Kazachstánu, kde se naučil většinu věcí, které musí znát každý správný nomád. (Dragoni)

• - Nejdelší doba, během které hrdina neokusil sprchu, byla 24 dní. (Dragoni)