Ve vlčí kůži po stopách Džingischána (TV seriál) (festivalový název)

• Česko

V kůži vlka po stopách Džingischána

(festivalový název)
  • Austrálie

On the Trail of Genghis Khan

Vo vlčej koži po stopách Džingischána

(festivalový název)

Dokumentární

Austrálie / Německo, 2010, 172 min

Tim Cope

Lisa Gerrard

Tim Cope

Suresh Ayyar

Expediční kamera - Příbram Pro mě nejlepší film festivalu. Na konci mi bylo líto, že je to jenom první díl a nemůžu to putování dokoukat do konce.(23.3.2012)

Pokud má něco 3 hodiny a ani na okamžik vás to nenudí, tak víte, že je to fakt dobrý. A to tenhle krásný snímek opravdu je. Málo co mě poslední dobu tak vzalo, všem doporučuju!(24.4.2014)

Nemůžu se dočkat pokračování Australanova dobrodružství napříč Asií. To putování přes Mongolsko bylo tak úžasně syrové a tvrdé, až jsem v kině na sedačce nervózně poposedával :-D(14.3.2012)

Pro mě filmový vrchol z festivalu Expediční kamera 2012. Vrátit se k prapůvodním kořenům lidství, spolehnout se pouze sám na sebe, nechat se unášet líbivými zvuky praskající trávy a cválat na koni nekonečnou krajinou tak, jako před tisíci léty. Tomuhle člověk s láskou pro přírodu, dobrodružství a snílkovstí jen těžko odolá.(28.2.2012)

Viděno v rámci festivalu Expediční kamera. Tak tenhle film mě asi z festivalu zaujal nejvíc, mrzí mě, že jsem viděla jen 2. díl, doufám, že někde seženu další. Přišlo mi to takové nejautentičtější, žádné přehrávání, krásně upřímné. Je hezké vidět, že na světě ještě existují dobří lidé.(24.3.2013)

• - Tim strávil 14 měsíců v Kazachstánu, kde se naučil většinu věcí, které musí znát každý správný nomád. (Dragoni)

• - Nejdelší doba, během které hrdina neokusil sprchu, byla 24 dní. (Dragoni)

• - Během cesty byl Khanovi dvakrát ukraden kůň, pokaždé jej však našel. (Dragoni)