poster

Rubber

 • Česko

  Guma

 • Francie

  Rubber

 • Slovensko

  Rubber

  (festivalový název)

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie, 2010, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  ***

  Autor ústy postavy říká, že se jedná o poctu "no reason", bezdůvodnostem ve filmech. Ale podle mě si spíš plete "no reason" s "doesn't make sense". Pozitiva, vyjmenovaná Rentonem, převládají v počátku, druhá část je už natahovaná a zabředává do snahy si co nejvíce hrát a ohýbat pravidla. Co mohla být legrace při vymýšlení nebo natáčení, nemusí být i při sledování pro diváka.(28.3.2011)

 • Flipnic
  *****

  Naprosto geniální úlet!! Nic podobnýho jsem nikdy neviděl a asi ani neuvidím ... Ten film má víc rozměrů, který tam asi spousta "běžných" diváků nepozná ... Od filosofický podstaty "příčina a následek" - proč se dějí věci bez příčiny, až po jistý ekologický podtext. Ale hlavně je to mrazivá hororově-komediální zábava, který není nijak přemrštěná, ale drží si prostě jistý standard nebezpečí a zla v obyčejné pneumatice. Tůci filmu jsou géniové v tom, že obyčejné pneumatice dokázali vdechnout ve filmu vyloženě lidské vlastnosti - agresivitu, sobectví, závist, vychcanost, ale i soucit ... Naprostá pecka, která je originální, zabaví, nepustí a přtom to není žádná trapnost. Navíc výborný vyzual, australská krajina, prostě super ...(1.3.2011)

 • jojinecko
  **

  Skvelý nápad nie je všetko... to ostatné okolo toho je slabé ako týždňový čaj a po čase sa rýchlo stráca aj prvotný "moment prekvapenia".(26.3.2012)

 • Rob Roy
  **

  Guma by chtěla být strašně chytrý film (zcizovací efekty, reflexe diváctví), ale je tím jenom otravná(2.4.2011)

 • heyda
  ***

  Film bez pravidel, bez logiky, bez důvodu! ... Velká škoda, že druhá půlka filmu není ani svižná, ani zábavná, ani příliš zajímavá - ukrutně jsem se nudil. Za jistých okolností z toho mohl vzniknout legendární snímek, který by mohl fascinovat mnohé generace diváků. Bohužel je z toho jen originální uspávačka. 50%(9.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace