• Česko

• Francie

(festivalový název)

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie, 2010, 79 min

Bizarnost, která nemá obdoby. I když se z geniálního začátku propadá stále více do jisté monotónnosti, je Rubber výborným absurdním experimentem, který si náležitě utahuje z toho, že skryté podtexty a významy si můžeme dnes najít v kdejakém nesmyslu. Kdo strašně moc chce, tak si tam všechny ty alegorie, metafory, kritiky společnosti a filosofická poselství odnikud vyloví. No reason why.(25.3.2011)

Originální, divné, k zamyšlení.(25.5.2014)

Keď už vo filme môže byť vrahom pneumatika, tak už môže vraždiť hocičo. Fakt originálny film!(3.5.2011)

Ano, po delší době opět film, který mě potěšil. Ono sice představa vraždící pneumatiky působí přinejmeněím hodně podivně, ale tady máte opravdu pocit, že pneumatika je naživu a prožíváte s ní příběh od narození přes seznamování se světem, první radost ze zabití živého tvora a postupně odkrýváte smysl jejího života (jestli nějaký má). Celou dobu jsem měl úsměv na tváři, a to se počítá.(30.4.2011)

• jojinecko

Skvelý nápad nie je všetko... to ostatné okolo toho je slabé ako týždňový čaj a po čase sa rýchlo stráca aj prvotný "moment prekvapenia".(26.3.2012)