• Česko

• Francie

(festivalový název)

Komedie / Drama / Horor / Mysteriózní

Francie, 2010, 79 min

There is no reason to see this movie. Again. 50%(3.8.2011)

[IFF, Bratislava 2010] "An exploitation road movie about a homidical car tire!" Róbert - pneumatika so sklonmi masového vraha aneb extrovná divokosť impozantne nazvučená duom Mr. Oizo/Gaspard Augé a zároveň nebezpečný žánrový vír z ktorého sa buď zbláznite alebo znehybniete. Mne je dopriané to druhé a preto som si celý tento neortodoxne rozfázovaný a kruto zábavný meta-film užíval po celých 80 minút a jeho drzú dôvtipnosť zožral aj s navijákom. Čestnému členovi Ed Banger records by bolo čo vytýkať (podaktoré sílené scudzovacie efekty, výpovedná hodnota vs. nonsensovosť = ?), ale jeho originálny experiment - ambiciózne - poukazujúci na neobmedzené možnosti prístupu k médiu a - kriticky - zhadzujúci utužujúce sa divácke stereotypy spojené s "nenažraným voyerismom", je svojím odvážnym konceptom tak priťažlivo absurdný a trúfalý, že mu ani nezvládam zahuhlať krivého slova. Znie to paradoxne, ale ak odviazaný, pokúšavý výfič, tak zaručene s "Gumou".(7.11.2010)

A potom, že Angličania majú suchý humor. Takúto revoltu by som čakal skôr v nejakom študentskom cvičení, ale potom by bolo aj tých 79 minút asi veľa. Vtipné mi príde, že tým, ako sa diváci v prípade kontroverzných filmov rozdelia na dva tábory (ne)fanúšikov, tu vznikne väčšinou priemerné hodnotenie, čo je vlastne opak zámeru excentrických tvorcov.(13.8.2016)

• Beckett51

Film, který nedokážu ohodnit, ať se snažím jak chci. Na jednu stranu nehorázná sračka a na druhou jeden z nejgeniálnějších filmů co jsem kdy viděl. Kdyby tam bylo znásilnění pneumatikou dal bych asi plnej počet.(28.6.2014)

Tak tá " guma " Ma vystrelila z kresla a skoro celú minutáž som zírala na TV s vyvalenými očami , ktoré sa Mi rozsypali po byte , že - W.G.O. Celé Mi to pripadalo , akoby nikto zo zúčastnených nevedel , čo sa odohraje v nasledujúcej scéne , pretože ak nejaký scenár bol , tak zmizol. Netuším úmysel a je Mi aj " voľný ". Podobným snímkom fandím a tento bol náležite uletený ( a Ja s ním ). KOMÉDIA - guma si otvorí dvere v moteli / DRAMA - mŕtvy vták / HORROR - gore head / MYSTERY - zmiznutý scenár.(28.2.2011)

• - Gaspard Augé ze známé francouzské elektronické skupiny Justice, který se společně s Mr. Oizem (Quentinem Dupieuxem) podílel na soundtracku filmu, si ve filmu zahrál krátkou roli stopaře. (Phantomass)

• - Spoiler: Pri záverečných titulkoch zistíme, že hlavná "postava" má aj svoje meno. Volá sa Robert. (U_S_O)

• - Ke konci filmu ve scéně, kdy se pneumatika převtělí v trojkolku, se zvonek s hadičkou „přesune“ z pravé strany řidítek na levou. (earl hickey)