Nostalgie de la lumière

Francie / Německo / Chile, 2010, 90 min

Patricio Guzmán

Katell Djian
  • baruss

Dokumenty sa mi veľmi zle hodnotia. Silný námet, nezaujímavé spracovanie. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď chce niekto niečo dôležité povedať, musí v dnešnej dobe nahlas kričať a nie šomrať si pod nos.(12.11.2010)

• fantomas19

* astronomia * trauma z Pinochetových čistiek(16.11.2010)

Meditace, autoritativní vypravěč, vesmírné obrazy, propojení zemského prachu a lidských činů a příběhů s věčností galaxie. Evropská filmová cena za nejlepší dokument 2010.(7.12.2011)

Zatímco jedni toužebně upírají zraky vzhůru, do kosmických dálav, druzí je v tiché naději sklápějí k zemi, do písku a prachu Atacamské pouště, jejíž nezměrná rozloha se stává zrcadlem rozlohy vesmíru. A přesto oba pohledy naplňuje stejně hluboká touha - touha po světle...(22.11.2012)

• pappaja

Buď chci vidět vědecký dokument o astronomii, nebo mě víc zajímá historie.. Ale zkombinovat historické momenty s astronomickým výzkumem a spojit obojí jakousi filozofickou nití mi připadá poněkud divné..(7.11.2010)