poster

Take Shelter

 • Velká Británie

  Take Shelter

Drama / Thriller / Psychologický

USA, 2011, 121 min

Režie:

Jeff Nichols

Scénář:

Jeff Nichols

Hudba:

David Wingo

Scénografie:

Chad Keith

Kostýmy:

Karen Malecki
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ****

  Michael Shannon, který se neřadí mezi moje oblíbence a je mi spíše nesympatický, mi v této roli nevadil a dokonce mě svým výkonem patřičně vtáhl do tohoto atmosférou nasáklého dramatu. Příběh sám o sobě je zajímavý a vzhledem k tomu, že se Take Shelter netváří jako velkofilm a celosvětový hit, potěší o to více. Pochválit musím houstnoucí atmosféru, která dodává celému počinu ty správné grády, kdy divák s napětím očekává, co přinese následující minuta.(13.7.2016)

 • Bachy
  ***

  Momentálně asi není nálada. Všechny tři poslední kousky, ač absolutně odlišného ražení, trpí stejnou chorobou. Joe, Dom Hemingway i Take Shelter mají poměrně zajímavou kostru, několik extrémně zdařilých scén, al žádný z nich neudrží tempo naplno. Take Shelter měl k úplnému úspěchu jasně nejblíž, nesl zajímavé téma a vzmohl se na neskutečně povedené finále, ale přesto občas jen povzdychoval. 7/10? Třebas. Nicméně ten závěr rozhodně není radno minout.(22.9.2014)

 • swamp
  ****

  Roztáhlá, ale nepříjemně dopadající psychologická hra s výbornými hereckými výkony Shannona a Chastain. V těch nejvypjatějších okamžicích jsem si opravdu nebyl jistý, co se stane.. a pokaždé mě to dostalo.(19.2.2012)

 • Kryšpín
  ****

  Melancholia v americkém podání. A kupodivu to vůbec není špatný. Herci úžasní a děsivou atmosféru podtrhuje skvělá hudba.(29.1.2012)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Hutně psychologické, extrémně paranoidní drama o otci mladé rodiny, který pravděpodobně cítí v kostech, že konec světa roku 2012 nebude jen takový indiánský blábol, a který se navzdory krutému nepochopení celého svého okolí snaží zachránít své nejbližší. Není to moc povzbudivá podívaná, nicméně za jedno zhlédnutí to stojí, jelikož z toho plyne ponaučení SPOILER "Vždy dej na své pocity". 70%(29.11.2012)

 • - Na speciálních efektech se podílela společnost Hydraulx založená bratry Strauseovými. (Brousitch)

 • - Herec Shea Whigham ztvárňující postavu kamaráda a kolegy hlavního protagonisty hrál s Michaelem Shannonem již v seriálu Impérium - Mafie v Atlantic City (od r. 2010). (Helo)

 • - Film měl premiéru v lednu 2011 na filmovém festivalu v Sundance. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace