Na první pohled zní popis Napapiirin sankarit jako jedná velká nuda, ale opak je pravdou. Napapiirin sankarit je vtipná road movie plná zajimavých a kuriózních scén. Casting je sympatický a krajina severských zemí je dechberoucí.(9.11.2011)

Bola by to taká obyčajná cesta do obchodu. Lenže to by nemohol byť piatok večer a film by sa nemohol odohrávať vo Fínsku. Aby Janne (Jussi Vatanen) zachránil svoj vzťah s Inari (Pamela Tola), vydáva sa na cestu do Rovaniemi, mesta 200 km vzdialeného, aby jej kúpil digibox. Na ceste plnej prekážok a pokušení ho sprevádza Kappu (Jasper Pääkkönen) a Tapio (Timo Lavikainen). Cena People's Choice Award na Jussi 2011. A Dome Karukoski má jednoducho talent.(13.5.2011)

Skutečně tak půl na půl a nebo jsem nebyla na stejné vlně humoru jako někteří jiní uživatelé. Byly tam situace, které bych s přehledem vystřihla, konkrétně s tím sobem i bazénem plných žen, které ani omylem nevypadaly na to, že vůbec někdy zavadily o ragby. Zkrátka chvílemi celkem bezva zimní road movie, která se střídala s momenty na zabití. Janne, nevím, jestli jsi přece jen neměl v tom bazénu zůstat. Myslím, že by to pro tebe bylo lepší, než se honit za digiboxem a hodně nejistou budoucností. Doufám, že o tom ještě s chladnou hlavou pouvažuješ. Jinak sněhu si užijete na pár let dopředu, to byla nádhera i když miluji léto daleko víc. Je to něco mezi trojkou a čtyřkou.(12.10.2015)

Digibox jako hlavní hrdina filmu a mrazivá finská jízda, kde se zasmějete a užijete bláznivou noc na severu Finska se všemi předsudky i nečekanými zvraty.(5.4.2015)

No, ak sú v tom Fínsku všetci tak v pohode, dokonca i Rusáci, tak to ja tam potom valím. Film je ináč klasická oddychovka, pri ktorej sa celý čas len uškrňate a možno dva razy i vybuchnete od smiechu, ale ideálna hlavne po desaťhodinovej šichte, to bezdebaty. Pamela Tola je kočka a Jasper Pääkkönen by snádˇ nemohol hrať vo filme bez toho, aby nemal nejakú štrikovanú čiapku nasadenú na tej svojej kotrbe ( inak, ja ho mám celkom rád ) no a ten koniec to zadrel! Záver: ukrutne silné 3* , alebo pomerne slabšie štyri, no .(13.6.2011)