Cesta za koupí set-top boxu ještě nikdy nebyla tak zábavná. Typický severský humor v nádherné zasněžené krajině s několika nezapomenutelnými scénami. // Febio 2013(17.3.2013)

Digibox jako hlavní hrdina filmu a mrazivá finská jízda, kde se zasmějete a užijete bláznivou noc na severu Finska se všemi předsudky i nečekanými zvraty.(5.4.2015)

Skutečně tak půl na půl a nebo jsem nebyla na stejné vlně humoru jako někteří jiní uživatelé. Byly tam situace, které bych s přehledem vystřihla, konkrétně s tím sobem i bazénem plných žen, které ani omylem nevypadaly na to, že vůbec někdy zavadily o ragby. Zkrátka chvílemi celkem bezva zimní road movie, která se střídala s momenty na zabití. Janne, nevím, jestli jsi přece jen neměl v tom bazénu zůstat. Myslím, že by to pro tebe bylo lepší, než se honit za digiboxem a hodně nejistou budoucností. Doufám, že o tom ještě s chladnou hlavou pouvažuješ. Jinak sněhu si užijete na pár let dopředu, to byla nádhera i když miluji léto daleko víc. Je to něco mezi trojkou a čtyřkou.(12.10.2015)

Dome Karukoski má skutečně talent jako prase. A s každým dalším filmem to jenom potvrzuje. Jsem rád, že jsem to, jak výborným režisérem bude, rozpoznal hned u prvního filmu od něj, který jsem viděl - Domova šedých motýlů. Napapiirin sankarit tentokrát není citlivým dramatem o mladistvých, ale lehce nahořklou komediální road movie. Zde se však označení "hořká komedie" nemusí používat v pejorativním slova smyslu jako u novodobých českých filmů, ale ve smyslu naprosto pozitivním. Tragika s komikou se tady střídá tak hladkým způsobem, že téměř ani nerozeznáte hranice mezi jedním a druhým, Nejlépe je to patrné ve scéně s elektrickým taserem, kde to opravdu bije do očí :). Zmiňovat zimní atmosféru, velmi sympatické herce, příjemnou hudbu nebo několik lakonických a nenápadných, ale o to více potěšujících režisérských vychytávek by bylo nošením sněhu do Finska. Jen tak dál Dome.(20.2.2012)

Tento zpusob humoru, zdá se mi poněkud nešťastný a pokleslý. Fínom a Karukoskimu zvlášť idú oveľa lepšie drámy, tam sa naplno prejaví fínska duša. Toto bolo, napriek niekoľkým výborným gagom, príliš americky prvoplánové. Veľké sklamanie(16.6.2011)