• robbiee
  ****

  [imdb: 8.5/10] | me: Toto je divočina ako sa patrí! Let me tell you something. There's no nobility in poverty. I've been a poor man, and I've been a rich man. And I choose rich every fucking time. [4.5*](16.2.2014)

 • H34D
  *****

  S lehkostí pírka lechtajícího vás po bránici i s troufalou opovážlivostí, s neskonale vtipnou nadsázkou, ale s kořeny pevně ukotvenými v dnešní společnosti, Vlk z Wall Street vám připomene, proč máte rádi filmy, Vlk z Wall Street má totiž vše, Vlk z Wall Street je... Film. Scorsese před námi rozprostírá malebný svět, v němž se za svatou trojici považují peníze, drogy a pevná kunda. Geniální Marťas perfektně zachytil esenci prasečiny v lidské nátuře a co je hlavní, přiměl i ty nejčistčí z nás si na chvíli přát také býti špinavým prasetem. Způsob, jakým režisér pevně svírá otěže dramatu i komedie je bezprecedentní. Letmý pohled na agenta v metru řekne více než tisíc slov, naproti tomu analogie s Pepkem námořníkem patří mezi nejlépe vypointované vtipy na stříbrném plátně. Zkrátka dokonalost. :) 10/10(11.1.2014)

 • StarsFan
  *****

  Scorsese se umělecky vrátil do 90. let, kdy dramatické scény prokládal popovými klasikami, své hrdiny morálně nesoudil a vše to zabalil do tříhodinového celku, ve kterém ani jedna scéna nenudí. Film roku, který by si Oscara pro nejlepší režii, scénář, film a herce v hlavní roli zasloužil mnohem více než letošní favorit 12 Years a Slave.(20.1.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Poměrně velká část dialogů je improvizací. V mnoha scénách herci znali jen zásadní informace, které musejí v dialogu zaznít. K improvizaci herce nabádal sám Scorsese. (Lucasion)

 • - Skutečný Jordan Belfort byl v době uvedení filmu rozvedený a měl dvě děti. (Lucasion)

 • - Bílý vůz, v němž se prohání Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio), je Lamborghini Countach vyráběné v letech 1974 až 1990. I v době uvedení filmu vůz vyšel na 2,5 milionu Kč. (Skyfall)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace