Vlk z Wall Street

• slovenský

Vlk z Wall Street

Životopisný / Komedie / Drama / Krimi

USA, 2013, 180 min

Podle mého je sice u Vlka z Wall Street nabíledni srovnání se slavnými opusy Martina Scorseseho Mafiáni (1990) a Casino (1995), ovšem toto srovnání lze následovat nejen v pozitivním definování Vlka z Wall Street jako podobného oběma zmíněným, nýbrž i v negativním definování Vlka z Wall Street jako jim nepodobného. Tato nepodobnost mu pak snad může zajistit pozitivnější přijetí i mimo okruh filmových fanoušků, skrze tuto nepodobnost jej lze kritizovat jako významově problematický, a zároveň se dá skrze tuto nepodobnost hodnotit jako velmi odvážné umělecké dílo. Více v mé analýze zde, pokud by to někoho zajímalo.(18.1.2014)

Fantastickej F-I-L-M !!! Smekám před Scorsesem, takhle jsem se v kině tři hodiny v kuse ještě nikdy nabavil. Jdu znovu.(23.1.2014)

Tříhodinová nenudící jízda, která většině (nevyvolených) chlapů přišlápne koule a z ženských udělá zlatokopky. Minimálně dokud neopustěj kino. DiCapria jsem odjakživa píchala jen jako bratra, což platí pořád, ale po tomhle ho mám ještě radši. Jako bratra. Zkurveně dokonalej. A dokonalá je i jeho stará (něco jako Jaime Pressly bez šklebení), i když trochu jinak. Chlap, kterej si při jejím vstupu doživotně nepohmoždí topořivý tělesa, musí sálat jak vafky. Jinak je trochu smutný tušit, že se to dřív nebo pozdějc "musí posrat", protože takhle filmy "ze života" prostě většinou fungujou. Ale dalo se to natočit přece jen s větší noblesou. ... Závěr: Start k podělání skvělej, průběh zábavnej, ke konci na hovno, konec ok, ale už nestihne plně odčinit to nasrání předtim. Takže něco jako flaška se sexy nepřiznanou transkou, která si na konci vyndá ponožku ze slipů a jde domu. __________ Scorsese pohřbil smradlavou mrtvolu Huga a vyndal svý koule ze šuplíku. Dík. (4,5*)(17.2.2014)

Ultimátní tříhodinová jízda, kde mě toho zaujalo moc, hodně jsem se nasmál (je to neuvěřitelná komedie), ale kde mám teď současně pocit, že to chce další projekci hezky všechno lépe vstřebat (podobně jako loni s PAIN & GAIN). A zběsilé tempo, kterým celý film ubíhá, zajímavě odráží spád života své hlavní postavy. Dal bych si bacha nad tím moralizovat(!), ale je to rozhodně podnětný, kontroverzní, super téma na hodinovou diskuzi. Respekt Scorsese. Filmy tak dokonalé jako jeho se moc nevidí.(27.1.2014)

Geniálne. Natočiť film, ktorý je tak neuveriteľne premyslený a precízne natočený, a zároveň je taký hravý, divoký a nespútane dynamický, to som už od Scorseseho rozhodne nečakal. Všetci herci výborní, Leo samozrejme úžasný. Od polovice to naberie neskutočné grády, pri scéne "objavil som štádium mozgovej obrny" som sa smial hlasnejšie ako pri akejkoľvek komédii za uplynulých 10 rokov.(17.1.2014)

• - Skutečný Jordan Belfort byl v době uvedení filmu rozvedený a měl dvě děti. (Lucasion)

• - Rána, kterou Brad (Jon Bernthal) uštědří Donniemu (Jonah Hill), je skutečná. Dokonce Bernthal praštil svého kolegu tak silně, že mu zlomil umělou zubní protézu, kterou herec kvůli své roli nosil, a ta mu následně i vyletěla z úst. Režisér Martin Scorsese neváhal ihned natáčet, jak Jonahu Hillovi opuchá tvář. (Nine)

• - Při natáčení scény na svatbě, kde Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) tancoval, nebylo potřeba žádného choreografa ani učitele. DiCapriův tanec byla improvizace natočená na místě. (cihlenka)