Brutal Relax

Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční

Španělsko, 2010, 15 min

David Muñoz

Tak jsem se na to musel také podívat a zarelaxoval jsem si opravdu brutálně. Na jaké nápady tvůrci přišli, to se jen tak nevidí. Snad i minimálně jedna inspirace z Braindeadu. Ode dneška na pláž pouze s písní Summertime a s dítětem jako zbraní.(15.1.2012)

Nejlepší film (ať už krátkometrážní nebo ne) ze Španěl, který jsem za posledních x-let viděla! Ta filozofie v tom zakomponovaná! Ten sociální podtext! Ty nádherné obrazy! Čistá lidská nátura! Lidské solidární chování v případě nouze! Prostě, jedno oko nezůstalo suché. Nechápu, jak něco tak kvalitivního, metafyzického a s tak hlubokou myšlenkou dokázali vměstnat do 15 minut! Klaním se a pouštím znovu tu část, která se hodí na hodiny biologie. Lepší 4*(31.1.2011)

Léto, dovolené čas... https://www.youtube.com/watch?v=f-6znWUbWWw(4.7.2013)

Když pominu ten trikový úlet, dojdu až k závěru, kde začnu hledat nějakou pointu. Ta pointa se tam nabízela hned několikrát, ale tvůrci to měli asi u zadku, protože se soustředili jen na ty gore efekty. A je to obrovská škoda, protože by se snímek posunul někam mnohem dál. Takhle zůstane jen u masakrů a mordů. Některé triky byly excelentní a některé stály za starou Blažkovou. Toť otázka jestli to byl záměr nebo šlendrián. Dosud se nedokážu rozhodnout.(31.5.2011)

Konečně už vím, kam se vrtnul Morte poté, co skončilo jeho sférické putování po boku Bezejmenného.(12.3.2013)