Justin Bieber: Never Say Never

USA, 2011, 101 min

Jon Chu

Deborah Lurie

• verbal

Jako pohádkový dokument vynikající! Něco, jako ta o tom, kterak Vilém Brány s fotrovými miliony a vystudovaným Harvardem letoval z ničeho v garáži kontakty na Atari, než začal kartelově kurvit trh s operačními systémy. Každopádně národ, co vyprodá arénu slizkému, komerčně vyhajpovanému, vyteplenému pablbovi, si zaslouží jediné: Zakotvit do ústavy ".....and Justin for all", zdegenerovat a vymřít! A J*A*K*U*B*E, já bych s tebou na banánové daiquiri taky nešel. Měl bych totiž strach, aby mě nepotkala nějaká náhlá, anální příhoda.(27.10.2012)

Chtěl jsem zjistit, jestli je na ČSFD opravdu tolik pokrytců, jak se to z místních hodnocení a komentářů zdá ... a ono nejspíš vskutku ano. Hudebním vkusem je ode mě J.B. dost daleko, takže zúčastnit se jeho show by pro mě bylo asi tak podnětný, jako poslouchat písničky němýho zpěváka, ale stejně musim napsat, že je ten kluk prostě frajer a zpívat umí. A na pivko (hm, na limonádu :-D) bych s nim zašel radši než s libovolným zfetovaným, potetovaným cool rockerem. Never Say Never je dobrej dokument a J.B. není "píča" ... ale některým lidem to nevysvětlíte. Palec nahoru, o současným světě to říká víc, než politické manipulace Michaela Moorea. A to přímo (záběry na šílené pubertální fanynky) i nepřímo (reakce webovejch haterů).(7.8.2011)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $73,013,910Tržby Celosvetovo $99,034,125Tržby za predaj DVD v USA $24,016,072 //počet predaných kusov 1,462,146║ pekný cirkus naokolo, choreografia tanca slušná, biografia dobre zostavená ale spev vôbec nestrhol, nič zvláštne /25%/(3.4.2013)

• Pumiiix

Dokument mapující vzestup „teen“ nadané hvězdičky Justina, je řemeslně dobře odvedená práce, uvidíte písně na jeho koncertě, známé celebrity a hodně věcí ze zákulisí a z Justinova mládí. Mě určitě „Biebermánie“ nezasáhla a jeho písně jsem slyšel pořádně poprvé až v tomto dokumentu. Můžu jen říct, že má doopravdy talent a měl štěstí na to, že právě vyrostl v době sociálních síti a maniakálních ( převážně dívčích ) fanoušků. Můj šálek kávy to nebyl, ale odpad! je z cesty.(18.6.2011)

• HollyW

Vážně nechápu, proč se o takových s*reblitách točí dokumenty. Ano, možná jsem zaujatá vůči jeho osobě, ale proboha může ta bíbrovská generace otevřít oči? Většina té moderní "hudby" stojí za h****. Říkám většina, protože všechny nechci házet do jednoho pytle, najdou se i v této době poslouchatelné výjimky. Ale vážně mi nechtějte nikdo namluvit, že toto individuum dokázalo tak moc, že si zaslouží všechnu tu braváckou slávu co teď má. Moje první reakce, když jsem ho poprvé slyšela v rádiu bylo "Proboha co to je zase za zpěvačku?". Řeknu vám jedno, za pár let po něm neštěkne ani pes, zapomene se na něho a bude rád, když ho jednou za rok pozvou zazpívat do nějakého pořadu. Na světě je tolik talentů, kteří stojí v pozadí a jsou milionkrát lepší než Bieber. Všechno je to jen o propagaci, o penězích a o tom, že dnešní generace teen je tak vypatlaná, že se nechají ovládat vším co je napsany v bravíčku nebo to dávají na Disney channel. Potřebujeme dokumenty a filmy spíš o lidech co něco dokázali, o lidech co něco uměli a i po letech se na ně nezapomnělo a jejich hudba či filmy jsou zbožňované doteď. Ještě jedna věc. Řekla jsem to u Twilight a řeknu to i tady: Narvěte si to do špic... /// Nutno dodat, že já jsem vyrůstala na Queen, The Rolling Stones, U2, Kiss, Def Leppard, Led Zeppelin apod., protože mě k tomu otec vedl a zasvěcoval mě do tohoto světa. Vážně si nedokážu ani trochu představit, že vyrůstám na něčem podobným jako je JB.(4.9.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Jon Chu | Hudba: Deborah Lurie (Score), Justin Bieber | Produkcia: Usher, Jane Lipsitz, Scooter Braun, Antonio "L.A." Reid, Dan Cutforth | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: MTV Films, Insurge Pictures, AEG Live, Island Def Jam Music Group | Rozpočet: 13 miliónov $ | Tržby: 98,441,954 $ ||(26.8.2011)

J*A*S*M to celé vystihol, nič viac netreba písať. Hodnotím dokument nie samotného Biebera.(15.7.2012)

Justýýýýýýýn je nejlepší !!!!!!!!!!!(1.9.2011)

• Beckett51

Hodnotím dokument, nikoliv Biebera.(22.2.2013)

Zajímalo by mě, kolik z těch uživatelů, co dalo odpad, tenhle dokument opravdu vidělo. Vsadim se že skoro nikdo. Justina rozhodně neposlouchám, ale ani mě nějak nevytáčí a nevadí mi, tím se zřejmě liším od ostatních. Ale hodnotit se má přece film a ne on. A natočeno je to rozhodně kvalitně, sice je to celé udělané celé jen pro zisk (3D nikdy nebylo zbytečnější), ale i tak to jde.(14.12.2011)

• slatkac

Bohužel jsem to viděl a nebavilo mě to, ale protože nejsem zvědavý aby mi furt nějaké jeho fanynky psaly že jsem ***** tak dám 1*.(18.6.2011)

• ivishka

:-D to mě po... Promiňte ale nenapadne mě nic jiného než tohle...Co se týče hudby nula nula nic... Vkus, tanec..cokoliv co by stálo za řeč?? NIC a víte co mě nejvíc zarazilo?Že tahle rychlokvaška z které se mi dělá jenom zle byla objevena Justinem Timberlakem!!!Ano slyšíte dobře..hvězdou takového kalibru...Justin Timberlake se asi úplně pomátl.Nejvíc fandím fanouškovi(jestli to byl vůbec fanoušek-a soušastně je to jedno z mých nejoblíbenějších videí, které jsem kdy viděla :-D)co po něm hodil plastovou láhev vody a pak taky jak jsem slyšela, že se na nějákém živém koncertě tahle karikatura(asi hermafrodit protože si nedokážu vysvětlit jak může něco tak divnýho existovat a ještě se to ukazovat na veřejnosti...)zasekla při nějákém vystoupení na laně...Nemám slov.(21.7.2011)

Tak zaprvé Biebera bych nikdy neposlouchal. Poslouchám metal, takže Bieber není nic pro mě. Další věcí je, že jako zpěvák se mi jeví jen mírně nadprůměrný, zatímco bubeník by z něho mohl být excelentní. Ale vyberte si, že? Vydělávat miliony jako zpěvák nebo brát jen nějaké drobné jako bubeník. Já se však musím pozastavit nad zdejším hodnocením. Opět mi to připomíná Hannah Montanu. Nehodnotí se tu dokument, ale pouze celosvětový ´´fenomén Justin Bieber´´. Je mi jasné, že jekot desítek tisíc holek někdo považuje za dostatečný důvod udělit odpad. Já ale tohle neberu. Podle mě se jedná o poměrně zdařilý projekt o Bieberově životě a o tom, jak se dostal na výsluní. Já mu to nezávidím a tenhle dokument mě neurážel. 4 hvězdičky i s přihlédnutím ke zdejšímu brutálně nefér hodnocení.(25.9.2011)

• Hismael

Vždyť je to taková sranda. Dost mě pobavilo jak v českém dabingu doktor konstatoval že Justin má v krku spoustu slizu. Justin Bieber je prostě super byznys. Stačilo pár amatérských videí umístit na youtube a díky “lovci talentů“ šel rovnou na obří label, ten ho protlačil do rádií, zařídil koncerty, producenty, texty, image, hosty na desku, všechno. Samotnému Justinovi stačí jen to že umí docela zpívat a má roztomilou tvářičku. Takhle se zrodil stroj na peníze Justin. Jeho publikum tvoří z 99,9% holky kolem 14 let který berou útokem každý koncert. Mluví o tom že má krásné vlasy, oči a že ho asi milují. Menší závist a dětské písně je důvod proč je hodnocení tak nízko. Samotný dokument ale není tak tragický, jen musíte překousnout to neuvěřitelně přehnaný šílenství pubertálních holek a smířit se s hudebním stylem. To je jediný způsob jak se to dá dokoukat do konce.(2.9.2011)

Nechapu hodnoceni Odpad u tohoto dokumentu, a uz vubec nechapu ty osobni utoky, sprosta slova a zvratky, ktere zde v cele s "verbalem" mnozi vypousti. Uprimne velmi pochybuji, ze jste to vubec videli, obzvlast, pokud jste takovi "bibrhejtri", za ktere se tu vydavate. Holt o tom ale uz je internet...radoby anonymni, svobodny a nezavisly... Z pohledu dokumentarniho je to zdarile natocena sonda, zajimave jsou zabery z mobilu a youtube z Bieberovych zacatku ve skole, na talentovych soutezich, v ulicich rodneho mesta, jeho problemy s hlasivkami...jasne, je kolem nej spousta hypu, ale to, co dokazal, je rovnez tezce vydrene... 4* + 1 za ty Odpady tady.(18.5.2013)

nedalo mi a pri reakciách a hodnoteniach na csfd nepozrieť tento film..nestačí vidieť trailer, ukážku, fotky alebo hodnotiť film podľa názvu..film v prvom rade vyzerá veľmi dobre - remeselník John Chu (Step Up 2,3) si dal záležať na tom, aby to dobre vyzeralo..aj príbeh aj keď je to Bieber a má 16 rokov je plný prekvapení..a ukazuje klasickú cestu nahor od úplnej nuly..výpovednou silou tohoto filmu sú reakcie ľudí na Justina Biebera napr. pri rozdávaní lístkov a poukazuje na celú "biebermániu" - sila sociálnych sietí a pod...takže predtým než hodnotíte sa pozrite na film..pretože Never Say Never je slušne remeselne zvládnutý dokument o ceste nahor tohoto mladého talentu (btw. nie som nejaký extra fanda Justina Biebera)(13.5.2011)

Dokument jsem shlédl a po přečtení několika vyloženě nenávistných komentářů mi je smutno z toho, v jaké společnosti to žijeme. Lidé se snadno nechají masově zmanipulovat k hromadné, hysterické a nesmyslně vsugerované averzi, aby si mohli hrdinsky vylít žluč na nebohého análně zneužívaného autisty, který je obětí nelidských marketingových kreatur. Nevinné dítě, jenž při porodu vypadlo ze zanedbané vagíny hlavičkou na kamennou dlažbu městského náměstí, mohlo mít při zajištěné psychiatrické péči a pravidelné dávce léků před sebou alespoň jednoduchý hezký život s omalovánkami, bonbóny a pestrobarevnou kazajkou. Místo toho jej banda pragmatických sviní navlíkla do transsexuálních růžových hader, vlasy mu potřísnila semenem a vyslala ho poskakovat, vzdychat a pištět na pódium mezi krvelačný dav dvanáctiletých produktů lobotomie. Proto uděluji pět hvězd, abych dal všem na vědomí vážnost situace a abychom my, citliví a empatičtí, kterým není toto zneužívání mentálně retardovaných lhostejné, mohli proti tomuto zvěrstvu zakročit. Nezapomínej, pomoci můžeš i TY!(19.11.2013)

Natáčet dokument o někom tak mladém mi přijde samo o sobě lehce kontroverzní, nicméně - ono to fungovalo. Aby ale byl dokument prospěšný, musí být divák při smyslech a nenechat se obalamutit snahou o (jak jinak to říct) "útok na city", která bohužel přišla asi po 30 minutách dokumentu. Od té doby to šlo už více méně jenom z kopce a dělalo to na mě tak nějak dojem, že cílová skupina jsou Bieberovi odpůrci, kterou se snažil Jon Chu obměkčit perfektní řemeslnou prací a tak nějak těžko uvěřitelnými záběry z minulosti (i "současnosti"), o jejichž autentičnosti by pravděpodobně nemělo smysl ani spekulovat (příklad za všechny: scéna s holčičkou s houslemi na ulici). Podtrženo sečteno - v celku dobře zpracovaný dokument o tom, jak vzít (podle mě neoddiskutovatelný a ohromující) talent a změnit jej v mainstreamový hovadismus. Možná, že až Bieber přestane mutovat, začne tvořit kvalitní hudbu, třeba "jen" jako bubeník. Přes původní obavy jsem rád, že jsem snímek shlédl! Mimochodem: díky profilu tohoto filmu zde na ČSFD považuji veškeré zdejší hodnocení za irelevantní a pravděpodobně ve šlépějích některých uživatelů začnu svůj ČSFD účet také využívat jako prostor pro léčení komplexů :-) Na 4 hvězdy to není ani náhodou, ale vzhledem k tomu, jak je zde snímek nechutně podhodnocený mám nutkání dát i 5.(25.9.2011)

Tak to půjdu klidně proti proudu, i kdyby to tady mělo 0%. Můžu Vám říct, že jsem na ČSFD ještě nikdy neviděl zaujatější a NAPROSTO neobjektivní hodnocení, který vypovídá pouze o tom, kolik tu máme zakomplexovaných jedinců. Pro začátek: Biebera neposlouchám. Jeho hudba jde mimo mě, ale vyloženě špatná mi nepříjde. Pane bože, je snad úplně jasný, že celé je to dělané pro "teen fanynky" a tak se prostě tvoří chytlavá hudba pro masy. Ale když se to někomu líbí, tak proč ne? Já prostě jen nedokážu pochopit, že lidi nemůžou respektovat vkus jiných a pořád budou na diskuzích vyhledávat Biebera a dokola ho pomlouvat snad jen proto, že je to IN. Prostě když se mi to nelíbí, tak si toho nevšímám - ale někomu to hold asi nevysvětlíte, no. Po zhlédnutí tohoto dokumentu můžu opravdu říct, že jste zaujatí (a v tom horším případě jste to vůbec neviděli). Hodnotíte Justina Biebera a ne dokument. Dokument je podle mě prostě dobře odvedená práce (o čemž svědčí alespoň objektivní americká kritika - IMDb Metascore: 52%) a přišel mi zajímavý. A Justin Bieber (narozdíl od 90% "hustejch haterů" zde) se ukázal jako osobnost, která si šla za svým a splnila si sen. Opravdu dobře zobrazená jeho cesta k dosavadnímu úspěchu. Podle mě je prostě obdivuhodný, že v tomhle věku někdo dělá něco smysluplnějšího než vymetání diskoték a podobně. Fakt dokázal ve svým věku hodně (90% "hustejch haterů" nedokáže ani osminu za celej život) a už tohle si rozhodně zaslouží respekt. K Bieberovi mám neutrální vztah, ale za tohle se klidně postavím. Dokument prostě hodnotím jako velmi dobrý a dokonce i velmi inspirativní (teda pro inteligentní jedince, kteří nechtějí být zamindrákovaní nicky :))(2.1.2012)

Tak tady musím dát jednoznačně plný počet, aby mě někdo nenařknul, že jsem pozér nebo dokonce nějaká ta pokrytecká mrdka! Justýn, který celý život ve svém nuzném přístřeší mačkal v potu tváře klávesy klavíru, zatímco si jeho vrstevníci hráli v uhláku na horníky, se pak ve čtrnácti stal největší světovou homosexuální popstar a nejznámější kopií Pavla Horňáka. Příběh, který vás dojme stejně jako Justýnovu maminku i babičku a zástupy zkušených, světem protřelých dvanáctiletých žen. Dokument, který vás zarazí hluboko do křesla a přivodí smrt. Co víc si přát? Snad jen nechat se unést hlubokými texty a libými, zpěvnými melodiemi písní Justýna Bíbra, při kterých si každý opravdový chlap poklepává hasákem do rytmu: Baby, baby, baby ooooh, jako baby, baby, baby néééé, jako baby, baby, baby, ooooh, myslel jsem, že budeš vždy moje, moje...(28.5.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9