Tomb Raider Ascension

(amatérský film)

Tento amatérsky film zavedie divákov späť na začiatok cesty slávnej archeologičky menom Lara Croft. Príbeh poukazuje na jej dospievanie a to, ako sa stala "Tomb Raider". Lara verí, že posvätný artefakt vytvorený starovekou mayskou civilizáciou pred stovkami rokov ukrýva tajomstvo, ktoré stojí za koncom mayského kalendára v roku 2012. (Carol Pifková)

blondboss

Osobne trošku postrádam význam týchto amatérskych fanúšikovských filmov. Ok, kto je zarytý fanúšik Lary Croft, chápem, že sa chce napodobniť svojej hrdinke, ale načo tým otravovať iných. Céčkový akčný snímok s déčkovým rozpočtom. Žiaľ, na toto ja veľmi nie som. Aspoň na hlavnú hrdinku sa dalo ako-tak pozerať. 35 % ()

George Stobbart

Hodinový, amatérsky počin, natočený fanúšikmi Tomb Raidera a slúžiaci ako prequel k dvom filmom s Angelinou Jolie. V tomto prípade je v úlohe Lary Croft mladá neznáma angličanka Anna Tyrie. Jej Lara je miestami zvláštna, inokedy výborná, aj keď celkovo pôsobí neisto, no v rámci prequelu to podľa mňa úplne postačuje. Samozrejme sa film nevyhne občasnej nude a prázdnote, ten minimálny rozpočet je tu vidieť, ale celkovo mám z toho skôr pozitívny dojem a nájde sa tu pár dobrých momentov. Určite je to lepšie než napríklad taký fanúšikovský Hellraiser: Prophecy. Tí, čo majú Tomb Raidera radi (či už v hernej alebo filmovej podobe) by filmíku tú hodinu času zrejme mali venovať. ()

Niko_DA339

Ked som to prvý raz videl, pomyslel som si že toto má byť nový Tomb Raider film? TOTO?!! Potom som ale zistil že to je amatérsky film a celkovo som sa k tomu postavil inak. Minimálny rozpočet je tu veľmi vidieť. Malo to svoje svetlé stránky ale aj svoje nudné, miestami až priondiaté chvílky. Film bol očividne natočený na motívy Tomb Raider Legend, pretože len v ňom spadlo lietadlo a Larina mama neprežila (resp. sa potom po vytiahnutí Excalibura premiestnila do Avalonu, pričom v TRU zistíte že to bol Helheim, teda najnižšie severské podsvetie a o chvíľku neskôr zistíte, že Larina matka je vlastne v Nepále či kde, pretože podobné stavby boli aj v TRL a to v Nepále). Naviac ten artefakt bol veľmi podobný tomu, aké Lara zbierala v Legende, takže môžme logicky vydedukovať z toho to, že to je niečo na motívy TR Legend. Alebo že sa aspoň režisér rozhodol inšpirovať Legendom. Ale vzhľadom k tomu, že som odveký fan Lary, hodnotím film 4* a 6/10 bodov. Predsa len to nebolo také výživné, ako by sa patrilo. :) ()

VashCZ

Na fanouškovský film jsem byl až udivený, co z toho na konec vytáhli. Osobně jsem stáhl nějaké divné video a přepnutím na 16:9 aspect ratio se to mnohem zlepšilo. Tahle Lara není až tak sexy, ani není tak noblesní jak ji známe. Z původních her ji však zůstávají pohyby a z filmu má lightsticky(lol). Semtam potěší vtipné narážky nebo gagy. Úvod je dlouhý a příběh je na hraně nudnosti. ABY JSTE TENHLE SNÍMEK OCCENILI, MUSÍTE BÝT opravdu FANOUŠCI, protože poslední třetina, ač dobrá, to už nemůže zachránit. 40% ()

• Film je inspirován herní sérií "Tomb Raider", kupříkladu artefakt, který Lara (Anna Tyrie) najde, je totožný s bonusovými artefakty v sedmém dílu hry s podtitulem "Legend". (JackBurda)