• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Výjimečně v něčem souhlas s verbalem. Když vidím, že má být Colombiana akční film, tak čekám akční film, u kterého vypnu mozek a nebudu hledat žádný skrytý smysl. Tohle byl akčňák jak se patří, spousta zbraní, nějaké ty honičky.. ale popravdě mě to zaujalo více příběhově. První scény, kdy byla Cataleya malá jsou u mě na 5*. Zbytek se zvrhl v klasický a ničím nevyčnívající film tohoto žánru. Každopádně Zoe Soldana táhla celý film a byla ve své roli výborná. V mnohém, hlavně co se týče vyřídilky hlavní hrdinky a žlutém podbarvení filmu mi připomínal Domino s Keirou Knightley.(30.8.2012)

Průměrnej akčnák, Zoe Saldana je sice kus, ale na vražedkyni se moc nehodí a ty její mega zabijácký akce jsem jí moc nevěřil, ale ve výsledku se bylo na co dívat, Zoe se tam producíruje v těsných oblečcích a do toho tam ještě všechny řeže a zabíjí, takže ok, ale žádnej zázrak.(29.9.2011)

Vůbec ne špatná akční pohádka, jak by se mohlo z místního hodnocení zdát. Colombiana má totiž jedno velké pozitivum – Zoe Saldanu v hlavní roli. Ta, ať se před kameru nastaví z jakékoliv strany, je jednoduše k sežrání. Přepálený make-up ani anorektická vizáž mi v takovém názoru nijak nebrání. Určitě z ní nestříká charisma, ale do poctivě nakradeného béčkového řemesla se hodí náramně. Tady se navíc naštěstí nekontroluje kvalita příběhu (který je samozřejmě blbý, oplácaný zbytečnou okolní vatou a plný logických lapsů), ale kvalita akce a jakéhosi feelingu. A ten se ke mně dostavil. Režisér třetího Kurýra opisuje, kde se dá, ale řemeslo má zvládnuté velmi solidně a s tempem taky problém nemá. Nejen proto velmi slušné tři hvězdy..(8.11.2011)

• Gimp

Bessona vykastrovat, jako ztracenou kočičku. Odměna!(11.10.2011)

• Pilda17

Akce špatná, od začátku se ví, o co půjde a děj není moc záživný. Viděl jsem už daleko lepší akční filmy. Colombiana je obrovské zklamání, čekal jsem daleko víc. Zoe Soldana jako jediná působila sympaticky a zvedala jak nejvíc to šlo. Snaha se cení, ale více zvednout nedokázala... 4/10 = 45%(17.11.2011)

• - Cataleya (Zoe Saldana) v cele na policejní stanici sebere hlídajícímu US Marshalovi pistoli Glock. Poté ji však nenatáhne závěr a podle pozice spouště je zřejmé, že nemá náboj v komoře, přesto však následně zamíří a vystřelí. (JohnSmith)

• - Natáčení probíhalo v New Orleans, Chicagu, Mexico City a francouzských studiích SPF. (272827)

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)