• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Zaciatok skvely, avsak potom to reziser pokazil pri nerealnych akcnych scenach a hned som pochopil, preco to ma na csfd take priemerne hodnotenia. Scenu dokonalej vrazdy vo väzenskej cele zvladla Zoe Saldana lepsie, ako Ethan Hunt v MISSION: IMPOSSIBLE (1996, 2000, 2006 a 2011) :-) Jordi Molla si zahral opät velmi podobnu ulohu, ako aj v BAD BOYS 2 (2003), ale hlavne posledna tretina nabrala celkom celkom slusne tempo pri akcnych scenach a to mi dopomohlo dvihnut hodnotenie na 4 *. Reziser Olivier Megaton natocil aj KURIERA 3 (2008). Takze treba odpustit nerealne sceny a fanusikovia akcakov by mohli byt spokojni. _________ Zoe Saldana - (Cataleya) +++ Jordi Mollà - (Marco) +++ Lennie James - (Special Agent James Ross) +++ Michael Vartan - (Danny Delanay) +++ Cliff Curtis - (Emilio Restrepo) +++ Beto Benites - (Don Luis Sandoval) +++ Jesse Borrego - (Fabio Restrepo) +++(20.7.2012)

Jako nesvéprávný fanda bessonovských jednohubek musím zasvěceně konstatovat, že mám slabost pro snímky, ve kterých křehkou konstitucí disponující žena svírá v rukou obrovité zbraně. Je to jenom taková hovadinka, jejíž uvěřitelnost se limitně blíží k nule, na logických nesmyslech se nešetří a já to vše dokáži přehlédnout jen kvůli velmi příjemné svižnosti děje.(7.7.2012)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $36,665,854Tržby Celosvetovo $64,855,375Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $7,665,270 //počet predaných kusov 454,376║ Priamočiara likvidačná záležitosť bež väčších odbočiek, ktoré by zdržiavali, ide o čistý priemer, bez nejakých zaujímavejších prekvapení, na škodu je že Olivier Megaton je len rutinér bez svojho nápadu, dej prevažne poskladaný z overených šablónkových vecí. Zoe Saldana aj keď nie úplne presvedčivá ušla. /60%/(22.3.2012)

• Davies182

Zoe Saldana v latexu zabíjí kartáčkem na zuby. Vážně. Uspokojivý akční snímek plný absurdit.(30.7.2012)

Trošku bych to přirovnal k Salt, ne snad ani tak kvůli tomu, že to má podobný ráz, ale spíš kvůli schématu - první polovina hodně povedená, napínavá, druhá polovina se spoustou logických chyb a divných momentů. Díky tomu film spadne na průměr. Škoda, že autoři nedokáží udělat celý film tak úderný, asi by měli točit jen hodinové filmy. Každopádně je nutné říci, že akční scény jsou natočeny hodně dobře a jsou velmi napínavé. 60%(4.12.2011)

• Zoe Saldana

• - Zoe Saldana (Cataleya) používa vo filme bojový štýl Krav Maga. Ten je známy z izraelskej armády a je určený na boj zblízka a rýchle zneškodnenie protivníka. Bojovú choreografiu vytváral ten istý tréner, ktorý pracoval na bojových sekvenciách snímky Agent bez minulosti (2002). (gezko)

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)

• - Cataleya (Zoe Saldana) v cele na policejní stanici sebere hlídajícímu US Marshalovi pistoli Glock. Poté ji však nenatáhne závěr a podle pozice spouště je zřejmé, že nemá náboj v komoře, přesto však následně zamíří a vystřelí. (JohnSmith)