• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Odpudivá, anorektická kofola je nájemný vrah. A tak vraždí! Co jste jako čekali? Že popluje tři hodiny temným vesmírem a povede existenciální filipiku s plechovou hubou? Nebo se snad narve do bílých pitkáčů a náramně vás pobaví tím, že bude dělat dvě hodiny padedé? Vždycky jsem si myslel, že výraz "Akční" je odvozen od slova "akce", tedy pohodová zábava, u které se mám odreagovat a ne přemýšlet, kde nechal Occam břitvu nebo není li už Schrödingerova kočka kapku otrávená! A jak se s hrůzou dočítám z místních výblitků, ono ne! Ve skutečnosti to prý musí být filosofické drama s vytříbenými dialogy, naprosto neprůstřelnou logikou a nedejbože, pokud jsme již na dané téma něco podobného viděli!! To hned musíme všem ukázat, jací jsme artoví yntoši a jak takovou pokleslou zábavou umíme pohrdat. Co na tom, že jsme před pár lety napálili pětihvězdu Trampotám taťky Neesona a doprovodili ji sebestředným slovním průjmem o "nadupaných esenciálních béčkách a ultimativní zábavě"? Ta obludka v hlavní roli sice postrádá Liamovo charisma, nicméně kvantitativně se dá tahle Kolumbijská naprosto srovnatelně upražit za 96 hodin! Avšak za tři roky se mi komplexně změnila osobnost, stal se ze mě hloubavý divák a kritický estét, a tak je tohle najednou tupá, vykrádačská slátanina, co hrubě uráží můj smysl pro umění!!!(13.10.2011)

Nič zložité na pozeranie, na rozmýšľanie a podobne.Bolo to jednoduché, Michael Vartan síce slúžil na jediné, a vôbec by nevadilo, keby tam jeho postava nebola(aj keď ja nemám nič proti tomu, keď ho vidím v nejakom filme). Zoe Saldana je šikovná, aj keď neviem či tu veľa toho musela hrať. Najšikovnejšia herečka bola tá malá, čo ju hrala za mlada. Inak som nikdy nepovažovala zubné kefky za smrteľnú zbraň...Priemer 55%(13.5.2012)

Zoe Saldana si buduje image akčnej star a darí sa jej to viac než dobre. Colombiana jej ponúka one woman show. Trošku dlhší úvod z jej mladosti zaklincuje akčná scéna a hneď tu máme Zoe v plnej kráse, využívajúce jej štíhle telo, ako v tesnom oblečku pri solídnej stealth akcii, či len spodnom prádielku unikajúca komandu prerážajúc si steny baráku, tak i úžasná prestrelka samopalov, pri ktorej som len pozeral čo sa to pre do mnou deje, zakončená bournovským fightom a fatalitou na konci. Bravo. Čo som čakal, to som dostal. S poza kamery to istí Megaton ktorý z guľometného strihu z Transportera 3 veru neubral, no tentoraz to nejak dáva hlavu aj pätu. Jordi Molla i Cliff Curtis to charizmatom istia aj pred kamerou, keby niekomu chýbal štýlový záporák či nejaký prejav herectva.(15.10.2011)

Zoe Saldana je prostě bomba! Ale to je tak všechno.(23.12.2011)

• Sonnery

Kolumbijský předpubertální bitchis asi neskáčou přes gumu jako český holky a namísto prolejzaček používaj baráky. No tak jo, oukej. Ale mě trochu ten fakt, že desetiletá holka je současně největší akční hrdina, sere. Madafaká!(24.4.2013)

• Zoe Saldana