• Česko

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

• Pilda17

Akce špatná, od začátku se ví, o co půjde a děj není moc záživný. Viděl jsem už daleko lepší akční filmy. Colombiana je obrovské zklamání, čekal jsem daleko víc. Zoe Soldana jako jediná působila sympaticky a zvedala jak nejvíc to šlo. Snaha se cení, ale více zvednout nedokázala... 4/10 = 45%(17.11.2011)

Tak já nevím všude čtu jakej je ten Megaton hroznej režisér a já si nemyslím, že by byl úplně nejhorší. Tohle je třetí film od něj co jsem viděl a jako netvrdím, že je to nějaká bomba, ale dá se na to koukat v pohodě. Podobně jako Taken 2 se i tady jedná o klasickou akční jednohubku na zabití večera s tisíckrát provařeným příběhem. Nic z čeho bych byl nadšenej to není, ale podobnej druh zábavy pokud je aspoň jakž takž slušně natočenej mě určitě neurazí. Takže čistě průměrnej kousek tak na jedno či dvě shlédnutí.50%(30.9.2014)

,,MUSÍTE OČEKÁVAT NEČEKANÉ. JE JAKO MLHA POD DVEŘMI. JAKO MYŠ VE ZDI. NIKDY NEZAÚTOČÍ PŘÍMO A NEUVIDÍTE JI, DOKUD NEBUDE PŘÍLIŠ POZDĚ. JE JAKO NEVIDITELNÁ“....... /// Luc Besson oprášil vzpomínky na ,,Nikitu“ a udělal z ní ,,Leona“. Místo kaktusu má orchidej a místo holčičky přítele. Její ,,srdceryvný“ příběh“ je vlastně docela zábava. Občas to je trochu věřte – nevěřte, ale v tempu a bez zbytečnejch keců. Koho by taky bavilo přemejšlet, čím prostřelila tvrzený sklo, odolný 57 mm střelám? Zoe Saldana nemluví ,,modře“ a efektní serepetičky jí jdou k pleti. NENÍ TADY! UZAVŘETE BUDOVU! A vy si myslíte, že na vás bude čekat? OK, tak zase příště Cataleyo.... 3a½!... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám netradiční učební obor. 2.) Chci bejt Leon (nebo Cataleya). 3.) Potřebuju někoho sejmout na policejní stanici. 4.) Thx za titule ,,Hogwarts“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(15.9.2011)

Zoe Saldana si buduje image akčnej star a darí sa jej to viac než dobre. Colombiana jej ponúka one woman show. Trošku dlhší úvod z jej mladosti zaklincuje akčná scéna a hneď tu máme Zoe v plnej kráse, využívajúce jej štíhle telo, ako v tesnom oblečku pri solídnej stealth akcii, či len spodnom prádielku unikajúca komandu prerážajúc si steny baráku, tak i úžasná prestrelka samopalov, pri ktorej som len pozeral čo sa to pre do mnou deje, zakončená bournovským fightom a fatalitou na konci. Bravo. Čo som čakal, to som dostal. S poza kamery to istí Megaton ktorý z guľometného strihu z Transportera 3 veru neubral, no tentoraz to nejak dáva hlavu aj pätu. Jordi Molla i Cliff Curtis to charizmatom istia aj pred kamerou, keby niekomu chýbal štýlový záporák či nejaký prejav herectva.(15.10.2011)

Akční nářez nesoucí všechny negativní znaky těhle přehnaných slátanin. Jako film, u kterého nemusíte myslet pobaví, víc nečekejte. Zoe Saldana je sexy vražedkyně, hledající pomstu, nic víc, nic míň. Za povšimnutí stojí snad jen její atletické a gymnastické schopnosti, které by jí mohl závidět kdejaký akční hrdina. COLOMBIANA je jen další průměrná akce s průměrným scénářem.(10.12.2011)

• Zoe Saldana

• - Oblečení, které si na sebe Cataleya (Zoe Soldana) bere poté, co se poprvé objevuje ve filmu, je inspirováno oblečením, které nosila Mathilda (Natalie Portman) ve filmu Leon (1994). [Zdroj: IMDb] (hellstruck)

• - Cataleya (Zoe Saldana) cestou do Chicaga drží v rukou komiks "Xena: Warrior Princess" a později říká, že dříve chtěla být jako Xena. Děj filmu se však odehrává v roce 1992 a postava Xeny se poprvé objevuje až v roce 1995 v seriálu Herkules (od r. 1995). Zmíněný komiks pak vznikl až v roce 1997. (JardaBauer)

• - Zoe Saldana (Cataleya) používa vo filme bojový štýl Krav Maga. Ten je známy z izraelskej armády a je určený na boj zblízka a rýchle zneškodnenie protivníka. Bojovú choreografiu vytváral ten istý tréner, ktorý pracoval na bojových sekvenciách snímky Agent bez minulosti (2002). (gezko)