• Česko

Smrtící orchidej

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

Zoe Saldana si buduje image akčnej star a darí sa jej to viac než dobre. Colombiana jej ponúka one woman show. Trošku dlhší úvod z jej mladosti zaklincuje akčná scéna a hneď tu máme Zoe v plnej kráse, využívajúce jej štíhle telo, ako v tesnom oblečku pri solídnej stealth akcii, či len spodnom prádielku unikajúca komandu prerážajúc si steny baráku, tak i úžasná prestrelka samopalov, pri ktorej som len pozeral čo sa to pre do mnou deje, zakončená bournovským fightom a fatalitou na konci. Bravo. Čo som čakal, to som dostal. S poza kamery to istí Megaton ktorý z guľometného strihu z Transportera 3 veru neubral, no tentoraz to nejak dáva hlavu aj pätu. Jordi Molla i Cliff Curtis to charizmatom istia aj pred kamerou, keby niekomu chýbal štýlový záporák či nejaký prejav herectva.(15.10.2011)

Hvězda z Avataru v sólojízdě akčního filmu. O akci není nouze a příběh celkem zaujal. ( Hodnocení: 6/10 )(1.6.2012)

• Davies182

Zoe Saldana v latexu zabíjí kartáčkem na zuby. Vážně. Uspokojivý akční snímek plný absurdit.(30.7.2012)

Prekvapivo znesiteľné. Dôraz na city tomu dodáva hlbší rozmer. Je to tak trochu ako NIKITA pre komerčnejšie publikum (ale určite nečakajte nonstop akciu). Film sa občas fajn pohráva s klišé (priame anticitácie napr. LEONA). Súboje nie sú založené na choreografii, ale na efektnosti, čo celkom dobre funguje s drobnosťou hlavnej hrdinky a bitky tak vyznievajú uveriteľne. Lepšie ako ÚTEK Z MS-1...(28.10.2012)

• Cervenak

Nudne zrežírovaná zlátanina so slaboduchými dialógmi a nedostatkom akcie. Zoe v pohode, ale všetko okolo nej je bessonovský hnoj v tom najhoršom zmysle slova.(11.10.2011)

• Zoe Saldana