• Česko

• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2011, 104 min

• Jordan

besson a europa corp. upadajú a sťahujú so sebou aj celý žáner akčného (resp. subžáner revenge) filmu. tento film bol natočený len kvôli jednému jedinému: zoe saldana. všetko ostatné, akákoľvek iná motivácia a dôvod (teda - okrem prachov) išla niekam do neznáma: lenže ani tá zoe, akokoľvek má pekné telo, nemá čo v plochej postave, ktorá je niekoľkonásobným odvarom nikit/leona bez hĺbky, charakteru a čohokoľvek, čo by z nej robilo "hrdinu" (alebo aspoň anithrdinu); navyše sa z celej metráže vyskytuje (nevedome som to rátal) iba polovicu času. a tri štvrtiny z času, ktorý sa tam vyskytuje, sa buď vyzlieka alebo prezlieka, prípadne si rozpúšťa vlasy alebo si ich inak upravuje; luc besson a mark kamen degradujú scenáristiku na najnižšiu možnú úroveň: primitívny scenár sa hemží nelogickosťami, schválnosťami, klišé tak opozeranými a opotrebovanými, nemá žiadne napätie, prekvapenie ani zvraty, nemá sympatické postavy (emilio? zloba! ten agent FBI, ktorý je bezduchou kópiou morgana freemana? nedokáže nič iné, než liezť na nervy), každý ďalší krok, každá ďalšia scéna a "vývoj" je dopredu očakávaný a ani sa nejako páni scenáristi netaja tým, že im je divák, žánrová konvencia a či "filmové čaro" posvätný či aspoň trochu dôležitý; réžia? mám pocit, že túto hovadinu nerežíroval živý človek, ale počítačový program na generovanie priemerných, štandardných polotovarových béčkových filmov. a aj tak mu nevyšlo "najlepšie dielko"; a čo má znamenať ten johnny cash v záverečných titulkoch? skrátka: celé zle, o ničom, akčný film bez akcie - iba s trápnymi dialógmi a patetickými "replikami"; revenge movie bez pomsty; ani trocha invencie, humoru, nápadu, originality či snahy urobiť dobrý film. hrozné vymývanie mozgu, plýtvanie časom a peniazmi; som rád, že som na to nešiel do kina (pretože trajler ma trošku nalákal), no na druhej strane ma mrzí, že - hoci zadarmo - som ten film napokon videl a nebol som dostatočne múdry, aby som ho vypol už po desiatich minútach, kedy sa celkom odhalil a vyjavil ako jedno veľké prázdno; PS: XENA bola vymyslená v roku 1995 - vo filme sa Cataleye pýta Emilio v roku 1992, či chce byť ako Xena; Hnus!(23.4.2012)

Zoe Saldana si buduje image akčnej star a darí sa jej to viac než dobre. Colombiana jej ponúka one woman show. Trošku dlhší úvod z jej mladosti zaklincuje akčná scéna a hneď tu máme Zoe v plnej kráse, využívajúce jej štíhle telo, ako v tesnom oblečku pri solídnej stealth akcii, či len spodnom prádielku unikajúca komandu prerážajúc si steny baráku, tak i úžasná prestrelka samopalov, pri ktorej som len pozeral čo sa to pre do mnou deje, zakončená bournovským fightom a fatalitou na konci. Bravo. Čo som čakal, to som dostal. S poza kamery to istí Megaton ktorý z guľometného strihu z Transportera 3 veru neubral, no tentoraz to nejak dáva hlavu aj pätu. Jordi Molla i Cliff Curtis to charizmatom istia aj pred kamerou, keby niekomu chýbal štýlový záporák či nejaký prejav herectva.(15.10.2011)

Hvězda z Avataru v sólojízdě akčního filmu. O akci není nouze a příběh celkem zaujal. ( Hodnocení: 6/10 )(1.6.2012)

• Gimp

Bessona vykastrovat, jako ztracenou kočičku. Odměna!(11.10.2011)

Tak film nebyl zas tak špatnej. Ale musím uznat, že se to Megatonovi režijně moc nevyvedlo. Akce je opravdu zvlášní, moc diváka nepoutá, ke konci byla aspon ta akce fajn, ale nějak světoborná nebyla. Příběh celkem ujde, ikdyž je dost nevýraznej. Často se ve filmu skoro nic neděje. Dokáže hlavně zaujmout jen hlavní představitelka. Ještě tak začátek je docela zájímavej + celkem dobře promyšlenej útěk z vězení. Hudba průměr. 50% = ***(6.10.2012)

• Zoe Saldana

• - Cataleya (Zoe Saldana) se v Chicagu poprvé probudí v pokoji s plakátem z filmu Zjizvená tvář (1983). (JardaBauer)

• - Zoe Saldana (Cataleya) používa vo filme bojový štýl Krav Maga. Ten je známy z izraelskej armády a je určený na boj zblízka a rýchle zneškodnenie protivníka. Bojovú choreografiu vytváral ten istý tréner, ktorý pracoval na bojových sekvenciách snímky Agent bez minulosti (2002). (gezko)

• - Cataleya (Zoe Saldana) v cele na policejní stanici sebere hlídajícímu US Marshalovi pistoli Glock. Poté ji však nenatáhne závěr a podle pozice spouště je zřejmé, že nemá náboj v komoře, přesto však následně zamíří a vystřelí. (JohnSmith)