Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, The (TV seriál)

The Avengers: Earth's Mightiest Heroes

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2010, 52x23 min

• scroochy

Přeložené mikroepizody: http://www.videacesky.cz/tag/the-avengers-earths-mightiest-heroes(29.1.2014)

Ale jo. Tohle se pánum z Marvelu povedlo. Zřejmě pro propagaci jejich Avengers snímku na rok 2012 se rozhodli pro nový animovaný seriál, který si na nic nehraje a přeto dokáže bavit a až na pár vyjímek i nenudit. Ze začátku představí opěrné body týmu, poté přihodí dvojdíl s útěkem zloduchů a zbytek seriálu je pak o spolupráci hrdinů proti nepřátelům, které většinou obsadí klidně i tři epizody a ne a ne padnout. Oproti DC filmů je Marvel vždy napěchovanej obrovskou akcí a i tady to jde na první pohled poznat. Hulk pořád něco ničí a není epizoda, kde by nebylo alespoň pět výbuchů. Zamrzelo mě upozadění Ant-mana, kterej v seriálu hraje druhé housle a autoři ho berou jako slabocha - velká škoda. Jinak ale není myslím co dodat. Seriál skvěle představí hrdiny, také předvede spoustu ale opravdu spoustu záporáků a navrch přihodí vtipné momentky, vážnější epizody, akční inferna a povedené, leč jednoduché příběhové struktury... co víc si přát? A ještě lepší je zpráva, že se na začátku roku rozjede nová řada, za což jsem rád, neboť poslední epizoda skončila dost ale dost napínavě :)(28.12.2011)

Musím říct, že jsem netušil, jak mě tenhle seriál chytne. Zatím mám za sebou prvních sedm epizod. V prvních dvou dílech sledujeme, jak se Avengers dali dohromady. Začátek je poměrně chaotický a měl jsem pocit, že mi prostě něco uteklo (z velké části proto, že se světem Marvel komiksů jsem obeznámen minimálně). Ze čtyř superstřežených věznic SHIELDu uprchnou ve stejnou dobu všichni superpadouši, kteří tam byli až do té doby internovaní. Sledujeme, jak Thor, Iron Man, WASP, Giant Man a Hulk bojují proti nejmocnějšímu z nich, Gravitonovi a je to solidní řežba. Následujících 5 epizod je kompilací dvaceti krátkých dílů z tzv. micro-series, která debutovala online krátce před uvedením seriálu na obrazovky. Jednotlivé díly nás seznamují s nejdůležitějšími hrdiny z party Avengers z doby ještě než se Avengers dali dohromady a odehrávají se tedy před prvními dvěma díly. To působí trochu zmatečně, ale v průběhu jsem si začal uvědomovat všechny souvislosti a vše do sebe začalo krásně zapadat. Vesměs se však nejedná o žádné Origins, tedy - Banner je již Hulk, Tony Stark je již Iron Man, Thor už operuje na zemi, WASP a Giant Man už mají svoje schopnosti a sledujeme pouze počátky Kapitána Ameriky a Černého pantera. Kromě nich se v těchto dílech seznámime taky s Black Widow a Hawkeyem. Osmá epizoda se navrací zpět do "současnosti", tedy do situace po útěku všech superpadouchů a začíná sledovat první společné akce Avengerů. No tak uvidíme, kam se nám série bude vyvíjet dál, ale zatím jsem moc spokojen. Animace i dabing jsou na poměrně velké úrovni, akční scény i příběhy rovněž a skvělá je již úvodní znělka. Takže doufám, že kvalita vydrží. ___ EDIT: Po 19 epizodách, které byly zatím odvysílány musím podotknout, že si Avengeři úroveň udrželi. Kéž by i celovečerák dopadl takhle skvěle.(20.1.2011)

Dosť husté. Na môj vkus sú niektoré epizódy až príliš akčné na úkor deja, iné sú však vynikajúco napísané. Je to bombastické, ironické, americké... Také ako Avengeri majú byť...(5.5.2012)

Zhlédnuta celá první řada. Teď už si jen počkat na druhou řadu do 2012. Seriál mě okamžitě chytnul a i přes neustálou tendenci se opakovat (v každém díle jiný nepřítel a furt to samé dokola), tak se objevovaly i sofistikovanější zápletky (Captain America a Black Widow ). Poměrně chytlavý seriál, který nám v animovaném kabátě může nabídnout věci, které hraný film nemůže. Postavy sympatické okamžitě a neměl jsem s nikým problémy. Nevím proč, ale nejvíc mi asi sedl nejméně opěvovaný Ant Man. Takový sympatický frajer :D ... Na druhou řadu se nesmírně těším, protože do Avengers přijdou nové posily. (Black Widow, Mr. Marvel, Mockingbird atd.) Btw. Loki je "kokot" jak v Thorovi, tak i tady :D (Nemyslím to ve zlém slova smyslu)(9.11.2011)