Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, The (TV seriál)

The Avengers: Earth's Mightiest Heroes

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2010, 52x23 min

Tento seriál, původně určený pro děti, na mě již po několika dílech velmi zapůsobil.Má skvělý příběh, o animaci se sice říká, že je slabinou tohoto seriálu, ale dá se na ni zvyknout, ovšem devízou seriálu jsou především bravurně zvládnuté charaktery jednotlivých postav i celého týmu. Marvel si pečlivě připravoval půdu pro filmové Avengery a tento seriál, je podle mého, jeden z nejlepších, co kdy Marvel udělal a je mnohdy srovnáván se Spider-manem z roku 1994, který je dnes již kultovní. Po bezvadné úvodní znělce, která vám vždy představí úvodní složení týmu, se sice stále opakuje ten samý scénář (je to pořád seriál pro děti), ve kterém se stane něco špatného, nějaký záporák se dostane k moci a je na Avengers, jak se s tím vypořádají. Ovšem tvůrci dokázali velice pěkně vytěžit to nejlepší z komiksů od Stana Lee a Jacka Kirbyho. Velice pěkně vystihli oblíbené záporáky a složení Avengerů, které se za ty roky hodně měnilo. Nějaké problémy jsou třeba na čas pozastaveny, aby se k nim vrátilo až za několik dílů, což je pro fanoušky bezva, ale jinak to pro někoho může být hodně nejasné a může si myslet, že mu něco podstatného uniklo. Originy původního složení týmu jednotlivých postav zde vysvětleny nejsou, počítá se s tím, že jste viděli filmy. To ovšem zas tak moc nevadí a hlavní je, že je vysvětlen původ u členů týmu, kteří se přidají později. Nejoblíbenější postavou je pro mě bezpochyby Hulk, který nejde pro ránu daleko a dokáže rozesmát svými hláškami. Ovšem všichni členové zde mají stejný prostor, což je chválihodné. Obě dvě řady se mi velice líbily a je veliká škoda, že byl seriál zrušen a plánovaná třetí série se již neuskuteční. Na konec dodám oblíbenou hlášku ze seriálu : Avengers Assemble... achjo ...100%(28.8.2012)

Už teď se těším, až na tom budou vyrůstat moje děti :)(29.1.2014)

Zhlédnuta celá první řada. Teď už si jen počkat na druhou řadu do 2012. Seriál mě okamžitě chytnul a i přes neustálou tendenci se opakovat (v každém díle jiný nepřítel a furt to samé dokola), tak se objevovaly i sofistikovanější zápletky (Captain America a Black Widow ). Poměrně chytlavý seriál, který nám v animovaném kabátě může nabídnout věci, které hraný film nemůže. Postavy sympatické okamžitě a neměl jsem s nikým problémy. Nevím proč, ale nejvíc mi asi sedl nejméně opěvovaný Ant Man. Takový sympatický frajer :D ... Na druhou řadu se nesmírně těším, protože do Avengers přijdou nové posily. (Black Widow, Mr. Marvel, Mockingbird atd.) Btw. Loki je "kokot" jak v Thorovi, tak i tady :D (Nemyslím to ve zlém slova smyslu)(9.11.2011)

Líbilo, sice kreslené, ale nebylo to špatné vidět pár příběhů ze světa avangerů -(3.8.2013)

"Signal located. Location: The Gerlach Mountain range, Slovakia" Neviem, ako došli na Slovensko, ale potešili :p No Avengers nepatria medzi moju obľúbenú partiu, radšej ich mám ako jednotlivcov.(24.1.2012)